Погода

У центральній районній лікарні

В Україні лютує друга хвиля пандемії COVID-19, станом на 18 листопада за добу захворіло 12496 людей. Зростає кількість хворих на коронавірусну інфекцію і на Теофіпольщині. Так, з початку пандемії у районі вже захворіло 787 осіб. Яка ситуація у Теофіпольській центральній районній лікарні, розказує т.в.о. директора закладу Роман Яцух:
- У зв’язку із зростанням числа хворих на COVID-19, наша лікарня перепрофільована під госпіталь. Ми збільшили кількість COVID-ліжок з 40 до 60 (всіх ліжок у лікарні 110) за рахунок перепрофілювання терапевтичного, дитячого та неврологічного відділень. З13 дитячих ліжок залишили 6, а з 24 ліжок в хірургічному відділенні виділили 5 ліжок для терапевтичних хворих, 5 ліжок – для обслуговування неврологічних хворих, 6 ліжок – для дитячих хворих. Обслуговує хворих терапевтичного профілю лікар-кардіолог Ольга Ковтуняк, оскільки всі лікарі-терапевти працюють в госпіталі.

Педіатричних хворих обслуговує лікар-педіатр Валерій Бушинський, неврологічних – лікар-невролог Оксана Андрійчук. Станом на 18 листопада вCOVID-госпіталі лікуються 55 хворих, з них 43 з коронавірусною інфекцією. Тепер про забезпечення киснем, медикаментами та засобами індивідуального захисту. Якщо днями раніше щодня їздили за киснем, то на сьогодні кількість кисневозалежних хворих зменшилася, є можливість їздити за киснем не щодня. Медикаменти, які ЦРЛ закупила для лікування хворих в соматичних відділеннях, передали на лікування COVID-хворих. Щодня працюємо над поповненням запасу засобів індивідуального захисту, це одноразові маски, респіратори, деззасоби. Дякуємо всім, хто нас в цьому підтримує. Це Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги, який позичив нам респіратори, підприємці Сергій Онищук, Сергій Гончар, керівник благодійного фонду «Довіра» Юлія Сапєлкіната інші. Закликаю інших небайдужих людей також долучитися до цього. Ще ж щодня треба організувати харчування хворих та медиків, які контактують з ними. То ж будь-якій допомозі будемо раді. От мені вже повідомили, що у Кривовільці люди для нас зібрали продукти.
Добра звістка надійшла зі Строків. Тут, прочитавши інтерв’ю з головою районної ради Андрієм Петринюком у газеті за 12 листопад, вихователька дитячого садочка Людмила Шайдюк організувала збір продуктів для лікарні.
- У такий важкий час не могла стояти осторонь, - каже,- бо й мої близькі захворіли та лікувалися в нашій лікарні. Підтримали мене подруги Світлана Цимбалюк та Раїса Ільчук, підводою у вівторок, 17 листопада, об’їхали село. Люди здавали, хто що міг: картоплю, моркву, столовий буряк, капусту, цибулю – і господарі, і старенькі бабусі (на фото). Зібрали, а як доставити? Взяла і подзвонила до Андрія Петринюка, він же свій телефон дав, щоб люди йому дзвонили. Він все вирішив, і все на другий день, у середу, після обіду продукти відвезли в лікарню. Хай кухарі готують свіженьке.


Сам Андрій Петринюк вважає, що у боротьбі з пандемією треба всім об’єднатися, не злорадствувати, а підтримуватит.в.о. директора ЦРЛ Романа Яцуха. Бо хоч працює вік лише з 4 листопада, а ситуація покращилася.
Галина Тебенько