Погода

З нагоди Дня пам'яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, працівники  архівного відділу райдержадміністрації провели для учнів 4-Б класу Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1   тематичний урок-екскурсію.

Під час заходу начальник архівного відділу Світлана Поліщук розповіла учням про героїчну боротьбу  українського народу за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. При цьому були використані копії архівних документів, що зберігаються в районному архіві – це свідчення очевидців, друковані видання та інші документи, що відображають період окупації нацистами Теофіпольського району. Ще ж поінформувала про історію створення архіву, склад і зміст його документів (з показом найбільш цікавих), хто користується інформацією, що зберігається у фондах архіву, як формуються і зберігаються архівні справи.

Головний спеціаліст архівного відділу Оксана Романовська ознайомила учнів з відео-, фото і фонодокументами, які зберігаються в архіві, що свідчать про найбільш цікаві історичні моменти життя нашого краю.

 

На захід був запрошений голова районної ради організації ветеранів України Андрій Рудюк. Він розповів учням про людей, що героїчно боролися за визволення нашого краю. Зокрема, Теофіпольщина виростила трьох Героїв Радянського Союзу: - Юхима Пархомчука,  Петра  Баюка  та герой фінських подій Артема  Сорока із 69 героїв, які звеличили Хмельниччину. Говорив про організаторів і командирів партизанських загонів, які звільняли наш край від нацистських окупантів, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю, про патріотичне виховання молоді. Про те, що війна навчила людей бути разом, цінувати  кожну мить прожитого. Діти також долучилися до розмови і наводили приклади участі членів родин – дідусів, прадідусів у війні 1941-1945 років.

Учні з цікавістю проглядали фотодокументи та патріотичні книги, а саме виставку

до  відзначення цих знаменних подій.

Архівний відділ райдержадміністрації