Погода

А такого свята нема ніде в світі, крім України. Воно не пов’язане з жодним державним чи релігійним і дуже молоде. Традиція відзначати День вишиванки виникла не так давно, але дуже полюбилася українцям. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння  вишитого українського одягу. Секрет популярності вишиванки – її неймовірно красиві візерунки, що різняться в кожному регіоні, в які наші предки закодували побажання міцного здоров’я, любові та довголіття. Вона є оберегом від лихого, символом краси, вірності і щасливої долі.

З великою радістю долучилися до свята  учні  та педагогічний колектив нашої школи, одягаючи 17 травня вишиванку разом з усією Україною. Це стало чудовою нагодою стати ближче до культурних витоків, відчути національну єдність.

Ми любимо і шануємо традиції. І яким це свято стане за декілька десятків років, залежить від нас, бо кожен може долучитися до свята не тільки тим, що одягне вишиванку, а й тим, що придумає новий конкурс, акцію, флеш-моб. А тим, хто не має вишиванки, саме час братися до роботи – вишити чи купити. Хочеться, щоб вишиванка стала для всіх талісманом, який буде оберігати від усього поганого, принесе мир, щастя і благополуччя українцям.

Катерина Голуб, педагог-організатор Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів