Погода

Напружена пора

В агропідприємствах та фермерських господарствах району триває весняно-польова компанія. Хоч цьогорічна весна рання і холодна, та тепло неодмінно прийде, а посіяти треба. Бо така споконвічна хліборобська традиція – дбати про хліб наш насущний. Щоб не було – війни, пандемії, а треба плекати новий урожай. Бо буде хліб, буде і життя.
Організовано проходять весняно-польові роботи у СТОВ «Волиця». Своєчасно тут придбали паливно-мастильні матеріали, насіння, мінеральні добрива, засоби захисту. Почали сіяти тут вже 7 березня, а до того вже двічі підживили озиму пшеницю. Господарство обробляє біля 2 тисяч гектарів землі, на всіх площах закрили вологу, провели культивацію. Посіяли овес, горох, ячмінь, соняшник, сіють сою, а далі приступлять до посіву кукурудзи.
- Притримували кукурудзу, - розказує директор Василь Кравчук, - чекали, щоб піднялася ціна. Бо ж вторік дуже впали ціни на сільгосппродукцію, ми понесли значні збитки. Адже одних лише мінеральних добрив треба було купити на 5 мільйонів гривень. То ж довелося брати короткостроковий кредит у Райффайзен банк Аваль. А як інакше? Щоб отримати добрий урожай, треба багато вкласти. Та сподіваємося, що цей рік буде сприятливіший, ніж минулий, що буде достатньо і тепла, і вологи, що з Божою допомогою у нас все буде добре.

Великдень в


умовах карантину

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 15 квітня в Україні 3764 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 108 летальних, 143 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 392 нових випадків.

Про ситуацію у Теофіпольському районі, про дотримання заходів карантину, про стан забезпечення медичних закладів району засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами нам розказує голова райдержадміністрації Олена Ковцун:
- Ситуація у районі стабільна, дотримання заходів карантину контролюємо. Головне, що випадків зараження на коронавірус не виявлено. У клінічній лабораторії Теофіпольської центральної районної лікарні вже цього тижня робили тести на коронавірус 5 хворим на пневмонію, результат негативний. Щодо забезпечення наших медичних закладів, то запаси дезінфікуючих розчинів, засобів індивідуального захисту поповнюються, як за бюджетні кошти, так і за рахунок благодійних пожертв. Долучається до цього процесу і соціально спрямований бізнес, як от ТОВ «Волочиськ-агро», ТОВ «Епіцентр К». Це для нас велика підтримка в протистоянні поширенню коронавірусної хвороби. Що ж до святкування Великодня, то я закликаю жителів району у ці дні максимально обмежити свої контакти, суворо дотримуватися санітарно-епідемічних норм, користуватися засобами індивідуального захисту. Треба ще трохи потерпіти, щоб показник захворювання в країні пішов на спад.

ЦЕ  СТАЛО СПРАВОЮ

 

ВСЬОГО  ЖИТТЯ

Односельці з Човгузова та й, врешті, сам Микола Герешко особливого захоплення технікою ним у дитинстві начебто й не помічали. Хоча, як і його ровесники, байдужим до цієї справи не був. Але щоб марити, як мовиться, залізяччям, то цього не скажеш. Ходив собі до своєї восьмирічки, згодом став учнем сусідньої середньої школи в Новоставцях.
Проте, як відомо, доля не говорить людині про свої дороги. Так і з ним сталося, коли опинився на Донеччині, де у місті Красний Лиман закінчив залізничне училище №19. Та у цій галузі не прописався, бо небавом почав набувати спеціальності шофера на курсах вже у Красноармійську. Звідти у червні 1985 року й був призваний до лав армії. Військову службу розпочав у місті Читі, де пройшов курс молодого бійця. Через певний час вже молодшим сержантом влився у бригаду матеріального забезпечення, що в містечку Борзя.