Погода

Активне


довголіття

Такий спосіб життя обрали люди старшого віку Новоставецької ОТГ, об’єднавшись в клуб «Активне довголіття». Цей клуб створений за ініціативи ради ветеранської організації та підтриманий керівництвом філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». В клуб ввійшли люди різні за статусом: учасники бойових дій, учасники війни, діти війни. Мета клубу: пожвавити роботу з людьми поважного віку, впроваджувати здоровий та активний спосіб життя.
Свою роботу клуб започаткував у жовтні минулого року. За цей період проведено ряд цікавих заходів: урочисте засідання клубу, присвячене дню ветерана «Роки летять, а мені не хочеться старіти», «Посиденьки-годеньки» до престольного свята Архистратига Михаїла у Новоставцях, «Андріїв-ські вечорниці» у Човгузові.
2020 рік розпочали з розширеного засідання з участю клубу любителів поезії «Ліра», клубу «Творчість+ фантазія», які діють при Новоставецькому будинку культури.

Вшанували Героїв Небесної Сотні

 

Шість років тому, 18-20 лютого 2014 року сталися найтрагічніші події Революції Гідності. У центрі Києва, на Євромайдані, внаслідок масових розстрілів загинуло біля 100 осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні були заарештовані та піддані тортурам. Ці події стали переломним моментом Революції. Близько 22.00 години Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян». Цей документ визнав незаконними дії силових структур, заборонив використання будь-яких видів зброї і спецзасобів проти учасників акцій протесту, а також доручив Кабінету Міністрів, СБУ, МВС та Міноборони і підлеглим силовикам негайно припинити і не допустити далі застосування сили. 22 лютого 328 депутатів Верховної Ради усунули Віктора Януковича з посади президента України. Сам же він записав відеозвернення до українців, в якому події 18-20 лютого назвав «державним переворотом» та заперечив легітимність ухвалених Радою рішень. А тим часом втік з країни з родиною, деякими соратниками, грошима та майном.

Цінувати життя,


радіти кожній


прожитій хвилині

 

Чудову ідею розпочали втілювати в життя президія районної організаціїветеранів України та районний будинок культури: у вівторок, 25 лютого, в актовій залі дитячої музичної школи відбулася презентація їх спільного проекту – клубу за інтересами для людей поважного віку «Скарбниця». Цьому передувала велика підготовча робота, де активісти Галина Панаріна, Валентина Романович, Андрій Рудюк, Людмила Лазарєва, Анатолій Стучинський, Петро Стасишин, Антоніна Гаєвська, Таїса Науменко склали списки запрошених, виготовили запрошення, намітили план роботи клубу. Тому не приховували задоволення та радості, коли люди відгукнулися, вчасно прийшли, і зала була повною. Були тут і колишні працівники підприємств, установ, торгівлі, культури, освітяни, медики, підприємці. Було багато щирих посмішок, доброзичливих вітань, хтось з кимось вже давно не бачився. Бо ж одне діло, коли ти на роботі, у вирі життя, інше – коли вже вдома, і коло спілкування звужується. Що залишається – базар, церква? Це добре, але мало.

Герої не вмирають

До дня пам’яті Героїв Небесної Сотні у Воронівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено загальношкільний виховний захід до дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні.
У заході взяли участь учні 8 та 10 класів. Під час проведення заходу учням школи були продемонстровані відеоролики про події 6-тирічної давнини, які сталися у Києві на Майдані Незалежності, на вулицях Грушевського та Інститутській.
Звернули увагу ми і на сьогоднішню ситуацію у країні. Згадуючи Героїв Небесної Сотні, ведучі також не забули і про тих бійців, які захищали та захищають і по сьогоднішній день нашу незалежність, нашу волю, нашу славу, нашу Україну. Вшанували хвилиною мовчання усіх воїнів АТО, які не повернулися додому та Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за справедливість і людяність. Поіменно згадали тих, хто увійшли у ряди Небесної Сотні, та стали ангелами-охоронцями нашого народу.