Активне
довголіття
Такий спосіб життя обрали люди старшого віку Новоставецької ОТГ, об’єднавшись в клуб «Активне довголіття». Цей клуб створений за ініціативи ради ветеранської організації та підтриманий керівництвом філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». В клуб ввійшли люди різні за статусом: учасники бойових дій, учасники війни, діти війни. Мета клубу: пожвавити роботу з людьми поважного віку, впроваджувати здоровий та активний спосіб життя.
Свою роботу клуб започаткував у жовтні минулого року. За цей період проведено ряд цікавих заходів: урочисте засідання клубу, присвячене дню ветерана «Роки летять, а мені не хочеться старіти», «Посиденьки-годеньки» до престольного свята Архистратига Михаїла у Новоставцях, «Андріїв-ські вечорниці» у Човгузові.
2020 рік розпочали з розширеного засідання з участю клубу любителів поезії «Ліра», клубу «Творчість+ фантазія», які діють при Новоставецькому будинку культури.
На свято «Таланти твої, мій рідний краю» запросили талановитих та обдарованих людей громади. Згадували і тих талановитих людей, яких уже немає на світі, але пам’ять про них живе. Одним з таких був Антон Каленикович Ярощук, організатор та перший керівник Новоставецького хору, якому у 1964 році було присвоєно звання «народний аматорський». Це виключно заслуга Антона Калениковича, професіонала своєї справи, Великого маестро, людини з абсолютним слухом. Багато цікавих моментів з його життя розповіла дочка Світлана Ярощук. Учасники чоловічого вокального ансамблю «Осокори» продовжують справу Маестро. Вони не раз дарували пісні учасникам свята.
Люди, для яких все життя «в шоколаді», Любов Дишкант та Тетяна Баліцька, почастували учасників свята смачними тортами, чим добавили радості та відчуття свята. Бо ж яке свято без десерту.
«Родзинкою» свята були колядники-півчі Свято-Михайлівської Новоставецької церкви на чолі з дячихою Ольгою Вашунь, які виконали давню українську колядку.
Завітав на свято новостворений вокальний колектив з села Коров’є на чолі з талановитим музикантом Миколою Карасьовим. Всі присутні їм підспівували. Багато цікавого дізнались про талановитих людей села Коров’є з розповіді Ніни Ткачук.
Жителі громади не байдужі до краси природи, адже квіти прикрашають кожну садибу. Надія Міщук, Надія Шевчук, Тетяна Михайлінчик, Ніна Таранська- мала частка завзятих квітникарок. Свою любов та нерозтрачену ніжність дарує квітам на клумбах та на полотні Віра Шуляк, про що вона і розповіла.
Славляться села громади вмілими, талановитими вишивальницями, бо ж на теренах України вишивка існує ще з часів трипільської культури і була улюбленим заняттям королев та принцес, придворних дам та черниць. Їх традиції продовжують Ольга Вашунь, Віра Шуляк, Ольга Кривошеєва, Олена Братюк, Надія Патлай, Надія Шевчук, Надія Федчук, Інга Грабець, Світлана Кислюк, Людмила Шклярук, Галина Середа, Ніна Ангелюк, Зінаїда Мусійчук, Ганна Паранюк, Рімма Довжук, Катерина Паранюк, Надія Руда.
Всі люди талановиті, але у кожного талант свій. Микола Чубій- майстер по роботі з деревом, Андрій Міщук- майстер на всі руки. Виготовляє вироби з дерева, металу, пластику, ремонтує техніку. Сам змайстрував трактор, інкубатор, тістомісильну машину та інше.
Радували око вироби ручної роботи Лариси Шевчук. Працюючи вихователькою дитячого садка «Колосочок» виготовляє вироби з підручного матеріалу - паперу, пластику, тіста, і навчає цьому вихованців закладу.
У стародавньому трактаті написано: «Воздамо дяку тому, хто допоміг нам легко пройти крізь складний лабіринт книг».
Таким провідником багато літ була Ольга Кривошеєва- завідувачка сільської бібліотеки. Співорганізатор сільського музею та активний учасник театрального гуртка, яким керував Петро Стріхар, людина з багатогранними талантами. ЇЇ виступ був наповнений цікавими спогадами. Особливо всім сподобалася розповідь про участь у виставі «Безталанна».
Славиться наш край і художниками. Це Володимир Щуровський, Олександр Матвійчук, Олександр Панчук.
Велику частину зали зайняли роботи майстрів пензля і олівця. Про це не розкажеш словами, краще побачити.
Учасники клубу «Ліра» порадували своїми виступами присутніх. Читали поезії Євгенія Кренціглова, Микола Гаврилюк, Валерій Поліщук. Глибоким змістом вразив твір Миколи Гаврилюка «Берегиня» про хранительку сімейного вогнища Валентину Козуб, на жаль, нині покійну, талановиту вишивальницю, колишню керівницю клубу «Вишиванка».
Звеселяли учасників свята гумористи Ростислав Стріхар та Олександр Висоцький, які постійно виступають на сцені будинку культури. З добрим словом та щирими побажаннями добра і процвітання клубу «Активне довголіття» звернулись голова районної ветеранської організації Володимир Кобера та член президії ради Валентина Романович.
Свято було цікаве та змістовне. Кожен відчував себе причетним до дійства, збагатився духовно, отримав заряд бадьорості, причастився духом прагнення до довголіття.
Учасники свята висловили слова вдячності директору філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимиру Прокопчуку за фінансову підтримку, розуміння проблем людей поважного віку. Бажаємо, щоб підгрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності було міцне здоров’я, серце, сповнене любові. Дякуємо за плідну співпрацю, уміння творити добро.
Євгенія Кренціглова, керівник клубу
«Активне довголіття»