Якщо хтось вперше потрапить в Карабіївку та Кютюржинці, справедливо визнає: місцина мальовнича, ліси, ставки, береги, села чепурні, ніде по вулицях нема хащів, хатинки одна краща одної. Ясно, що більшість людей виїхала з рідних місць в пошуках кращої долі, так було завжди, та хтось прожив тут усе життя, не проміняв сільської тиші, росяних ранків, цілющої джерельної води, запашних луків на міські принади, гамір та суєту. Серед таких, залюблених у рідний отчий край, вірних споконвічному хліборобському ремеслу, голова ФГ «Карабіївське», керівник відділку № ТОВ «Україна-2001» Микола Іванюк.
Під'їжджаєш до контори господарства, одразу впадає в око – справжній тобі райський куточок. Зроблено все по-хазяйському - тротуарна стежина, ліхтарі, підстрижений газон, всюди квіти, туї. А на кованій вхідній арці – два прапори, синьо-жовтий державний та червоно-чорний, прапор українського козацтва. А в усьому приміщенні – євроремонт, сучасні меблі, просто краса.
- Чи є десь ще таке, - задоволено усміхається Микола Олександрович, - а внас є! Була тут пожежна частина, перейшли ми сюди у 2005 році, віддали своє приміщення контори під Карабіївську ЗОШ І-ІІ ступенів. Було тут чорно, закопчено, спочатку побілили, пофарбували, далі поступово почали робити сучасний ремонт. В нас тут і бухгалтерія, і актова зала, забрали ми сюди і сільську раду.Тепло, гарно, є всі умови для роботи.
Головою ФГ «Карабіївське» працює вже 19 років, до того 12 років очолював Карабіївську сільську раду. Свою трудову діяльність розпочинав у колгоспі «Арсенал», за досвідченого господаря Анатолія Івановича Сапуги, працював шофером, механіком, був комсомольським ватажком, то ж зарекомендував себе з кращої сторони, завжди тримав слово, поважав сільських трудівників.
Це тепер «Карабіївське» успішне господарство, а довелося пережити непрості часи, коли не було грошей, пального, засобів захисту, коли були борги по зарплаті.
- Пройти треба було через усе, - каже, - та зрозуміло, що без застосування сучасних технологій прибутку не буде, бо як вкладеш, так і отримаєш. Буває й таке: вкладеш, а збереш менше, як цього року, бо ж залежить урожай від Бога, від природи, від погоди. От намолотили ми озимої пшениці по 65 цнт/га, ярого ячменю – по 48 цнт/га. Та з хлібом будемо,будемо продовжувати активну соціальну політику, будемо і надалі підтримувати заклади соціальної сфери. По-інакшому бути не може, є наше господарство, земля обробляється, люди мають роботу, треба, щоб село жило. Це для мене – вкрай важливо, в цьому вбачаю своє призначення на цьому світі. То ж щороку господарство підсипає сільські дороги, долучається і до ремонту асфальтівки, що пролягає через Котюржинці та Карабіївку. Немає у жителів сіл і проблем з водопостачанням, адже ФГ «Карабіївське» постійно долучається до ремонту трьох водонапірних башт та водопроводу, люди сплачують лише за використану електроенергію.
Окрасою Карабіївки є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та дитячий садочок. Щороку господарство виділяє кошти та будівельні матеріали для ремонту. А чотири роки тому збудували сучасне приміщення їдальні для школи та садочка, закупили обладнання та меблі, затратили на це 120 тисяч гривень. Навряд чи у районі є ще десь така комфортна та приваблива їдальня.
- Ми постійно відчуваємо підтримку Миколи Олександровича, - розказує директор школи Юрій Драч, - з яким би питанням не звернулися, все вирішується. Постійно підтримує нас і ТОВ «Україна-2001», президент компанії Вадим Лейві. От кілька років тому закупили для нас сучасний ефективний газовий котел, світильники. Звісно, ми не перестаємо дякувати народному депутату України VIII скликання Андрію Шиньковичу, адже за його сприяння були виділені кошти з Державного бюджету на перекриття даху школи. То ж спільними зусиллями покращилася матеріально-технічна база закладу, є всі умови для надання якісних освітніх послуг.
Підтримує господарство і фельдшерський пункт. Щомісяця виділяються кошти на придбання медикаментів першої невідкладної допомоги, утримується санітарка, доплачується заробітна плата фельдшеру, надається пальне для виїзду на виклики, адже пункт обслуговує і Котюржинці. А за кошти ТОВ «Україна-2001» у 2015 році був зроблений капітальний ремонт приміщення, закуплене необхідне обладнання. Ще ж ФГ «Карабіївське» надає допомогу в розмірі 3 тисячі гривень онкохворим та важкохворим людям. Переобладнали вантажний автомобіль під катафалк, який безкоштовно надається жителям сіл, аби достойно провести близьких в останню путь. Господарсто взяло в оренду частину приміщення колишнього Котюржинецького НВК, безкоштовно надає людям для проведення родинних урочистостей та поминальних обідів. А до Дня людей похилого віку всім людям, які досягли 70-річного віку, надаються продуктові набори, по 5 кілограмів ячмінних та пшеничних круп.
- У нас з Миколою Олександровичем, - каже Карабіївський сільський голова Володимир Музика, - повне порозуміння, адже підтримує соціально-культурні заклади, з ним можна вирішити будь-яку проблему. Що там казати, серцем вболіває за наші села.
Такої ж високої думки про Миколу Іванюка й інженер з використання водних ресурсів регіонального офісу Хмельницької області Борис Зон. Адже на території сільської ради знаходиться двоє ставків, вони не в оренді, люди там вільно рибалять, але хтось має відповідати за гідроспоруди (греблі). То ж ФГ «Карабіївське» виготовило відповідні документи, як цього вимагає водне законодавство.
Микола Іванюк, як справжній, дбайливий хазяїн, розуміє, щоб утримувати таку високу планку, потібно розвивати господарство. Для цього переробляють зернотік, міняють його покриття, адже його послугами користуються фермери. Уже кілька років, як поремонтували приміщення млину, закупили сучасне обладнання.
- Зараз проводимо ремонтні роботи, - з гордістю розказує голова, - чистимо сита. Подивіться, які тут нас порядки, все побілено, пофарбовано. Наш млин виробляє борошно вищого та першого сорту, ячмінні, пшеничні та гречані крупи, зернопалички, б'є олію. Все – високої якості. Працює тут троє людей – завідуючий Михайло Іванюк, мірошник Олександр Присяжнюк, техпрацівник Валентина Осіпчук. Приїжджають до нас люди чи не з усього району, знаю, що задоволені.
Сподівається господар, що й держава повернеться до села обличчям, буде підтримувати фермерів, що утвердяться європейські стандарти, що українські села будуть розквітати, люди будуть жити заможніше. І він і надалі буде виконувати своє призначення на цій землі.
Галина Тебенько