Погода

Донор – це почесно


У травні 2005 року, в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції вони постановили щорічно проводити Все-світній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і координується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові». Щосекунди у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові, тому цей день дає можливість висловити вдячність людям, які добровільно здають свою кров. Шановні донори, вітаємо всіх вас і висловлюємо вам щирі слова подяки!
Ви справжні дарувальники життя, оскільки саме слово «донор» латинською означає “дарувати”.


 Більшість людей можутьздавати кров, якщо вони:
* Почуваються добре та мають бажання допомогти іншим.
* Не мають протипоказань до донорства. Віком від 18 до 60 років.
* Вагою від 50 кг та зростом від 150 см.
* Мають паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.
Не рекомендується з’являтись на здачу крові:
* після роботи в нічну зміну, добових чергувань, безсонної ночі;
* після прийому алкоголю протягом 48 годин (2-х діб) до моменту здачі крові;
* жінкам в період вагітності та годування груддю (1 рік після родів, 3 місяці після закінчення лактації), в період менструації та в найближчі 5 днів після її закінчення;
* при наявності нежитю, кашлю, головного болю, підвищеної температури, синців, ран, забоїв, висипу на шкірі. Донори, які перехворіли грипом, ГРЗ, ангіною можуть з’являтись на обстеження та здачу крові не раніше, ніж через 1 місяць після одужання.
У нашому районі багато небайдужих людей відгукуються на чужу біду і приходять здавати кров. 250 громадян почесними донорами. Сьогодні хочеться назвати якщо не всіх, то хоч окремих найактивніших: це Катерина Сторожук, Василь Травінський, Володимир Шведа, Софія Костевка, Петро Птащук, Марія Лебідь, Богдан Ковальчук , Віктор Гончаров, Петро Сіверський та багато інших.
Вітаємо всіх почесних донорів: спасибі вам за те, що ви даруєте людям надію на порятунок, бо життя людини - найвище благо на землі, а порятунок його - найвища честь для тих, хто долучається до цього. Будьте завжди здорові та горді з того, що подарували життя не одній людині.
Нехай донорство дає вам відчуття гордості і радості за врятовані життя. Даруйте здоров’я та будьте здорові!
Ольга Ковтуняк, заступник головного лікаря ЦРЛ з медичної частини