Погода

Як тепер будуть лікувати людей?

 

Саме обговоренню цієї теми на позачерговій сесії районної ради, яка відбулася у понеділок, 18 лютого, депутати приділили найбільше часу. Хоч на порядку денному було 11 питань, а з них лише 3 стосувалися роботи медичних закладів району. Спочатку депутати розглянули питання про реорганізацію комунального закладу «Теофіпольська районна лікарня» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Теофіпольська районна лікарня», оскільки 2019 рік – це рік реформування медичних закладів вторинного рівня. Головний лікар ЦРЛ Сергій Шкраба поінформував сесію про заходи, які необхідно зробити, аби успішно пройти процес реформування – провести інвентаризацію та оцінку майна, підготувати та затвердити установчі документи, штатний розпис, провести державну реєстрацію припинення бюджетного закладу та створення комунального некомерційного підприємства, переоформити ліцензії. Також повідомив, що до кінця 2019 року штатний розпис змінюватися не буде, і до липня 2020 року підприємство буде фінансуватися з державного бюджету, а далі – з Національної служби охорони здоров’я, що відділення скорочуватися не будуть, що ще потрібно першочергово відкрити відділення невідкладної допомоги. Та запитання Леоніда Стецюка «Як тепер будуть лікуватися люди?», треба визнати, зависло в повітрі. Бо ж навряд чи мине ЦРЛ оптимізація, чи будуть прибутковими всі відділення, чи зможуть люди отримати тут кваліфіковану медичну допомогу вторинного рівня? Про це говорили Сергій Мороз та Микола Корнійчук.


Далі депутати з метою поповнення обігових коштів, покращення розрахунків по платежах надали дозвіл Теофіпольській центральній районній аптеці № 47 на отримання кредитного ліміту на суму не більше 1 000 000 гривень, затвердили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіального утворення сіл Поляхова, Кузьминці, Романів, Кунча та Дмитрівка.
Затвердили і звіт про виконання районного бюджету на 2018 рік, про що докладно поінформував начальник управління фінансів райдержадміністрації Олександр Сапуга. Головні цифри: доходи по загальному фонду склали 307 859,6 тисяч гривень, видатки – 302 049,2 тисяч гривень, перевищення доходів над видатками – 5 810,2 тисяч гривень: доходи по спеціальному фонду склали 11 713,6 тисяч гривень, видатки – 14 436,7 тисяч гривень, перевищення видатків над доходами – 2 723,2 тисяч гривень.
Внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, оскільки за рахунок коштів іншої субвенції бюджету Новоставецької ОТГ збільшено обсяг трансфертів загального фонду районного бюджету в сумі 10 910 266 гривень, а також виділеної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 2 103 000 гривень,залишку бюджетних коштів загального фонду, що утворився станом на 1 січня 2019 року, головними розпорядниками коштів є відділ освіти, сектор культури райдержадміністрації, власне районна державна адміністрація. Спрямування цих коштів – капітальний ремонт дахів Гальчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Поляхівського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-НВК, Гаврилівського ДНЗ, капітальний ремонт (заміна) вікон Волице-Полівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ординецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Михиринецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Шибенської АЗПСМ, придбання дитячих майданчиків для Святецького, Ординецького, Човгузівського, Колісецького ДНЗ, ноутбука для Шибенського ДНЗ, придбання приладів та предметів довгострокового користування для Михиринецького ДНЗ, Михнівського ДНЗ, Човгузівської ЗОШ І-ІІ ступенів, придбання комп’ютерної техніки для Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Волиця-Полівської сільської бібліотеки, друкувального пристрою для Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів, корегування будівництва будинку культури на 493 місць у Теофіполі, капітальний ремонт системи опалення приміщень бібліотек смт.Базалія, придбання апарату штучного дихання для Теофіпольської ЦРЛ, основних засобів для неврологічного відділення ЦРЛ, капітальний ремонт загорожі біля Волиця-Полівської АЗПСМ. А також на придбання відеокамер для районної ради, фінансування окремих програм районної ради, співфінансуванняпрограми будівництва футбольного поля з штучним покриттям, придбання матеріалів та інвентаря для інклюзивно-ресурсного центру.
До теми забезпечення жителів району медичними послугами депутати повернулися, коли підтримали звернення депутатського корпусу Скадовської районної ради Херсонської області до Прем’єр-міністра, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства регіонального розвитку. Адже йшлося у ньому про перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл. Перспективи ж дуже сумні. Така ж ситуація і в нашому районі, коли, за словами головного лікаря Теофіпольського ЦПМСД Олени Кравчук з 43 ФПів 22 – малопотужних, які обслуговують не більше 300-200, а то і менше людей, і над ними висить Дамоклів меч оптимізації. А хто ж буде їх обслуговувати, адже там в основному проживають пенсіонери. З болем про це говорили Леонід Стецюк, Гаврилівський сільський голова Василь Гандовський. Закликали не допустити закриття ФПів, вирішити їх співфінансування за рахунок сільських рад та агропідприємств, фермерських господарств.
Заслухали депутати і звіт тимчасової комісії з вивчення питання щодо подальшого використання майнового комплексу інфекційного відділення ЦРЛ у селищу цукрового заводу, з яким виступив Сергій Мороз. В його обговоренні взяли участь Володимир Пицюк, Михайло Тєнєнєв, голова районної ради Андрій Петринюк. Зазначили, що комісія працювала, треба, щоб в селищі був медичний заклад, доречніше, аби це був медичний кабінет від Теофіпольськогї АЗПСМ, але ж треба це приміщення відремонтувати, встановити автономне опалення. А депутат обласної ради, лікар-оталаринголог Юрій Семенюк висловився за те, щоб решту приміщення після проведення конкурсу передати групі лікарів, які б, як ФОП, надавали там кваліфіковані медичні послуги. Переконаний, що за цим майбутнє, як і неминуча оптимізація відділень ЦРЛ. Виникне конкуренція? То ж в цьому суть медичної реформи.
То ж прийняли соломонове рішення: роботу комісії продовжити, вивчати питання ефективного використання приміщення, рекомендувати Олені Кравчук після завершення опалювального сезону відкрити тут медичний кабінет від Теофіпольської амбулаторії.
Галина Тебенько