Погода

Щиро дякуємо за підтримку
Майже у кожному номері «Життя Теофіпольщини»друкує подяки. Коли йдеться про те, як небайдужі люди, а, слава Богу, вони ще не перевелися у нашому краї, підтримали когось у важкий час, допомогли у лікуванні, закупили щось для школи чи дитячого садка. Бо ж живемо у непростий час, не вистачає на всі потреби бюджетних коштів, а прості люди взагалі ледве виживають.
Та сьогодні і редакція газети «Життя Теофіпольщини» висловлює слова вдячності добрим, розумним, з громадянською позицією людям. Бо ж постійно нас підтримують, демонструють розуміння важливості інформаційної складової формування громадянського суспільства. Адже стабільно утримувати свої позиції на ринку ЗМІ нелегко. То ж щиро дякуємо, зичимо їм тепла, радості, миру та міцного здоров’я. Адресуємо ці побажання голові районної ради Андрію Петринюку, директору СТОВ «Волиця» Василю Кравчуку, директору СГВК «Олійники» Василю Демчуку, голові ФГ «Кунчанський» Володимиру Пицюку, голові ФГ «Євроколос» Леоніду Стецюку, голові ФГ «Тріумф» Сергію Рудківському, директору ТОВ «Подільське» Тетяні Гуменюк. Окрему вдячність висловлюємо генеральному директору ТОВ «Зімертал» Михайлу Тєнєнєву, керівникам відділків ТОВ «Україна-2001» Володимиру Романчуку та Миколі Голубу, Бережинецькому сільському голові Миколі Тимощуку, голові Новоставецької обє’днаної територіальної громади Анатолію Вальчуку.

Інформує “Інклюзивно-ресурсний Центр”
Комунальна установа Теофіпольської районної ради «Інклюзивно-ресурсний Центр» утворилася 15 червня 2018 року з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
Закон України “Про освіту” визначив поняття особи з особливими освітніми потребами. Це “особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту”.
Що таке інклюзія? 
Інклюзія (від англ. inclusion — включення) — процес збільшення ступеня участі всіх громадян в соціумі, і насамперед тих, що мають труднощі у фізичному чи розумовому розвитку. Інклюзивне навчання – це спосіб отримання освіти, при якому діти з особливими освітніми потребами навчаються в загальноосвітньому середовищі разом зі своїми однолітками за місцем свого проживання, що є альтернативою інтернатній системі, де вони утримуються та навчаються окремо від інших дітей, або індивідуальному навчанню.

Пробачте нам…
У неділю, 20 січня, по всій країні вшановували славних синів нашої України, захисників Донецького аеропорту. Ці неймовірні герої - незламні кіборги заслуговують на найвищу шану та повагу. Ці безстрашні хлопці боронили кожного нас з вами. Не обминула ця сумна річниця і нашого Теофіполя. То ж на захід прийшли небайдужі. Але в якій кількості? Найменше, що ми можемо зробити для тих людей, які втратили там найцінніше - своє життя, це прийти,померзнути,пропустити крізь своє серце цю велику втрату, адже кожен з них зробив це за нас, а ми тут під мирним небом спокійно собі живемо. Чим ще ми можемо віддати їм цей неоплатний борг за їх безсмертний подвиг? На жаль!!! Комусь здається, що туди повинні прийти керівники, але коли вони були разом з нами всюди? Інші гріються в теплих квартирах і думають: та хтось все одно вийде і без мене там обійдуться. Треті навіть не збирались, четверті не знали.
Мене ж особисто страшить інше. Чого ми такі байдужі? Немилосердні?

Знову про долю інфекційного відділення
У середу, 23 січня, продовжила свою роботу комісія районної ради з приводу подальшого використання приміщення колишнього інфекційного від-ділення центральної районної лікарні. Сергій Мороз представив підписи працівників дитячого садочка «Білочка», батьків вихованців груп, збирають підписи і пенсіонери. Люди одностайні – у селищі цукрового заводу повинен бути медичний заклад.
Послухали члени комісії і головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олену Кравчук. Враховуючи настрої людей, її позиція дещо змінилася: якщо для відкриття лікарської амбулаторії є певні умови, це додаткові кошти, утримання штату, сплата енергоносіїв, то відкрити у селищі цукрового заводу відділення Теофіпольської амбулаторії загальної практики сімейної медицини значно простіше.

Тепер у нас є нове оснащення
Про те, наскільки у лікувальній діагностиці важливі результати лабораторних досліджень, нікого не варто переконувати. Однак, оскільки оснащення нашої клініко-діагностичної лабораторії центральної районної лікарні вже вкрай застаріло, років зо три мені доводилося оббивати пороги усій інстанцій – райдержадміністрації, районної ради, адміністрації ЦРЛ. Зверталася і до народного депутата України Андрія Шиньковича, до депутата обласної ради від політичної сили «За конкретні справи» Віктора Лебединського. То ж правду кажуть люди, хто стукає, тому відкривають.
Нарешті наприкінці минулого року за сприяння Віктора Лебединського з обласного бюджету на закупівлю для нашої лабораторії сучасного оснащення було виділено 285 тисяч гривень. Після проведення процедури тендеру ми закупили гематологічний аналізатор, аналізатор глюкози крові та бінокулярний мікроскоп. Що це нам дає: широкий спектр досліджень, збільшення пропускної здатності лабораторії. А в результаті все це відіграє важливу роль у встановленні правильного діагнозу, призначенні ефективного лікування.