Погода

З сесії районної ради


35 питань порядку денного розглянули депутати на сесії районної ради, яка відбулася 7 грудня. Були вони різного спрямування, та всі вкрай важливі для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем територіальних громад району. Спочатку депутати підтримали звернення Володимира Пицюка щодо встановлення опор електричних мереж по вулиці Володимира Кухарука.
Далі затвердили щорічний звіт голови районної ради Андрія Петринюка. За звітний період відбулося 5 сесій районної ради, на яких прийняли 121 рішення. Здійснювався котроль за виконанням районних програм. Депутати брали активну участь в роботі постійних комісій та сесій. Найбільшу активність проявили Володимир Пицюк, Василь Демчук, Микола Якубівський, Леонід Стецюк, Микола Іванюк, Тарієл Мурадов, Микола Корнійчук, Юрій Маркарян, Наталія Лебідь, Володимир Довжук, Сергій Мороз, Володимир Бомащук. Працював виконавчий апарат районної ради, який здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, сприяв взаємодії з територіальними громадами та місцевими органами виконавчої влади. Приділялася робота зверненням громадян, переважно це питання земельних відносин, комунального та дорожнього господарства, водопостачанння, опалення, підвезення хворих на гемодіаліз, оптимізація закладів освіти, благоустрій населених пунктів. Працівники виконавчого апарату надавали організаційно-методичну допомогу депутатам районної ради, посадовим особам та депутатам сільських та селищних рад у виготовленні електронних ключів та подачі е-декларацій. Надавалася практична та методична допомога з кадрових та юридичних питань. Згідно районної програми «Депутатський фонд» при виконавчому апараті діє комісія з розгляду звернень громадян щодо надання разової грошової допомоги з цього фонду. Протягом звітного періоду до комісії звернулися 33 жителів району для виділення їм грошової допомоги на лікування. Діє веб-сайт районної ради, що забезпечує відкритість її роботи.


Депутати зняли з контролю Комплексну програму розвитку місцевого самоврядування Теофіпольського району на 2014-2018 роки та затвердили Програму розвитку місцевого самоврядування Теофіпольського району на 2019-2020 роки. Також зняли з контролю Районну програму «Депутатський фонд» на 2017-2018 роки та прийняли відповідну програму на 2019-2020 роки. Зняли з контролю Програму приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Теофіпольського району на 2016-2018 роки», Програму підтримки та збереження об’єктів і майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Теофіпольського району на 2017-2018 роки, Програму заходів з відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення та заслуги перед Теофіпольським районом на 2016-2018 роки.
Обговорили депутати і хід виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами на території Теофіпольського району на 2017-2020 роки. На території району знаходяться 32 сміттєзвалища. У селищі Теофіполь вивезення твердих побутових відходів здійснює Теофіпольське ВУЖКГ, у Новоставецькій сільській раді вивіз сміття проводить КП «Вікторія» (обслуговує три населених пункти, має власний трактор), У Човгузівській - КП «Добробут», використовує один трактор, Великолазучинська використовує власний трактор. У Поляхівській та Святецькій сільських радах укладені договори з місцевими агроформуваннями щодо оренди трактора, Базалійська та Гаврилівська уклали угоди на вивезення сміття з Теофіпольським ВУЖКГ. В інших населених пунктах вивіз сміття проводиться власними силами виробників відходів по мірі їх накопичення. Органам виконавчої влади потрібно докладати більше зусиль щодо вирішення екологічних проблем району, запобіганню катострофічному накопиченню твердих побутових відходів на полігонах та сміттєзвалищах, зменшенню їх шкідливго впливу на навколишнє середовище, покращенню фінансування.
Приділили увагу депутати виконанню Районної програми «Питна вода Теофіпольщини» на 2012-2020 роки. Так, з обласного бюджету у 2018 році спрямовано 1489,910 тисяч гривень на будівництво водопроводу у селі Воронівці протяжністю 3,2 кілометрів та заміну водопроводу у селищі Базалія протяжністю 5,3 кілометрів вартістю 1490 тисяч гривень.
Зняли з контролю Комплексну програму запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Теофіпольському районі на 2014-2018 роки, затвердили Програму цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Теофіпольського районуна 2019-2023 роки. Також зняли з контролю Програму розвитку малого та середнього підприємництва у Теофіпольському районі на 2017-2018 роки, затвердили відповідну програму на 2019-2020 роки, зняли з контролю Програму оздоровлення та відпочинку дітей Теофіпольського району на 2014-2018 роки, затвердили відповідну програму на 2019-2020 роки.
Депутати зтвердили Програму зайнятості населення Теофіпольського району на період до 2020 року, яка спрямована на задоволення потреб роботодавців у кваліфікованій робочій силі, мотивування престижу робітничих професій та сприяння у відновленні професійного навчання на виробництві, проведення професійного навчання незайнятого населення та працевлаштування, забезпечення фахової підготовки кваліфікованих робітників з числа безробітних.
Внесли зміни до Комплексної програми «Піклування» Теофіпольського району на 2018-2022 роки, до Програми діяльності Теофіпольського районного трудового архіву на 2016-2020 роки. Затвердили Програму фінансового забезпечення діяльності Теофіпольської районної виборчої комісії під час проведення перших місцевих виборів 23 грудня 2018 року.
Припинили діяльність шляхом ліквідації юридичної особи Дмитрівської, Єлізаветпільської та Малолазучинської загальноосвітніх шкіл І ступеня. Безоплатно передали зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Теофіпольського району у комунальну власність територіальної громади Кунчанської сільської ради нерухоме майно, яке знаходиться на балансі відділу освіти райдержадміністрації – приміщення Дмитрівської ЗОШ І ступеня та хлів; у комунальну власність територіальної громади Великолазучинської сільської ради - приміщення Малолазучинської ЗОШ І ступеня, учнівської вбиральні, паливних складів № 1 та № 2, складу-підсобки та погребу; у комунальну власність територіальної громади Гальчинецької сільської ради – приміщення Єлізаветпільської ЗОШ І ступеня, приміщення їдальні та майстерні, а також приміщення Новоіванівської сільської бібліотеки, Новоіванівського та Червонослучського сільських клубів, яке знаходилося на балансі сектору культури райдержадміністрації.
Затвердили штатний розпис комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та режим його роботи. Тут буде працювати директор, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, 2 практичних психологи, вчитель-реабілітолог, всього 6 працівників. Також внесли зміни до Положення про проведення конкурсу на посаду директора та фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».
Погодили проект землеустрою щодо встановлення меж адміністративно-територіального утворення селища Базалія на території Базалійської селищної ради загальною площею 809, 9400 га. Розглянули і інші питання, як надання дозволу на передачу в оренду та списання комунального майна, план роботи районної ради на 2019 рік.
Депутати обговорили та затвердили зміни до районного бюджету на 2018 рік. Що ж до неосвоєних коштів на придбання ігрових та спортивних комплексів в сумі 400,050 гривень, то, як зазначив начальник управління фінансів райдержадміністрації Олександр Сапуга, вони будуть передбачені у районному бюджеті на 2019 рік.
Схвалили звернення депутатів Теофіпольської районної ради до Президента України, Прем’єр - міністра України та голови Верховної Ради України щодо майбутнього продажу земель.
Галина Тебенько