Погода

Народній владі присвячувалося


7 грудня, перед початком сесії районної ради, відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Андрій Петринюк. Зазначив, що встановлення цього державного свята засвідчує значимість існування цього важливого інституту демократичного суспільства. Це – свято властивого українцям способу суспільного життя, в основі якого самовпорядковане суспільство. Це вибір вільних громадян, які довіряють вибраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Лише така влада і є дійсно народною — владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства. Такі цінності є природними для нашої нації.
Сільські, селищні ради це саме та влада, яка найближче стоїть до пересічного громадянина. Зі своїми проблемами, своїм болем люди насамперед приходять до них. Основний тягар повсякденних турбот сьогодні на місцях лягає на плечі сільських, селищних голів, які дбаючи про долю та благополуччя своєї територіальної громади, просто зобов’язані вишукувати можливість розвитку своїх територій, несучи при цьому повну і безпосередню відповідальність за стан справ перед громадою.

До відкриття вже близько


Перша черга недобудованого будинку культури у Теофіполі – спортивний комплекс - таки вже незабаром буде здана в експлуатацію. Будівельні роботи повністю завершені, проходять пуско-налагоджувальні роботи твердопаливної котельні, приміщення опалюється з 24 листопада, бо ж настали холоди. 23 листопада та 5 грудня спортивний комплекс обстежували комісії з представників замовника ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», керівників району та відповідних служб для подальшого прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, Теофіпольського району. Члени комісії оглянули приміщення комплексу та газову і твердопаливну котельні, висловили свої зауваження. 23 листопада їх було більше: в твердопаливній котельні не було водяного насоса, приміщення котельні не опалювалося, комісії не надали документи на котельні, паспорти на бойлери, в тенісній залі не було витяжок та інше. Директор Теофіпольського РЕМ Василь Бороболюк зазначив, що від замовника будівництва мають бути надані протоколи виміру опору ізоляції електромереж та мереж, контури заземлення.

З сесії районної ради


35 питань порядку денного розглянули депутати на сесії районної ради, яка відбулася 7 грудня. Були вони різного спрямування, та всі вкрай важливі для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем територіальних громад району. Спочатку депутати підтримали звернення Володимира Пицюка щодо встановлення опор електричних мереж по вулиці Володимира Кухарука.
Далі затвердили щорічний звіт голови районної ради Андрія Петринюка. За звітний період відбулося 5 сесій районної ради, на яких прийняли 121 рішення. Здійснювався котроль за виконанням районних програм. Депутати брали активну участь в роботі постійних комісій та сесій. Найбільшу активність проявили Володимир Пицюк, Василь Демчук, Микола Якубівський, Леонід Стецюк, Микола Іванюк, Тарієл Мурадов, Микола Корнійчук, Юрій Маркарян, Наталія Лебідь, Володимир Довжук, Сергій Мороз, Володимир Бомащук. Працював виконавчий апарат районної ради, який здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, сприяв взаємодії з територіальними громадами та місцевими органами виконавчої влади. Приділялася робота зверненням громадян, переважно це питання земельних відносин, комунального та дорожнього господарства, водопостачанння, опалення, підвезення хворих на гемодіаліз, оптимізація закладів освіти, благоустрій населених пунктів. Працівники виконавчого апарату надавали організаційно-методичну допомогу депутатам районної ради, посадовим особам та депутатам сільських та селищних рад у виготовленні електронних ключів та подачі е-декларацій. Надавалася практична та методична допомога з кадрових та юридичних питань. Згідно районної програми «Депутатський фонд» при виконавчому апараті діє комісія з розгляду звернень громадян щодо надання разової грошової допомоги з цього фонду. Протягом звітного періоду до комісії звернулися 33 жителів району для виділення їм грошової допомоги на лікування. Діє веб-сайт районної ради, що забезпечує відкритість її роботи.

У школі мистецтва та краси


Із впевненістю можу сказати, що наша школа - соціокультурний центр села. Дуже багато різноманітних, цікавих, повчальних виховних заходів проводимо ми у стінах нашого освітнього закладу. До цієї справи, виховання майбутнього громадянина України, долучається уся громадськість села.
Нещодавно на базі школи відбувся районний семінар вчителів художньо-естетичного циклу (образотворче та музичне мистецтво, художня культура). Щиро були раді зустрічі з нашими колегами із одинадцяти шкіл району на чолі з методистом відділу освіти Мариною Бульбах, які завітали до нас на гостину.
Розпочався семінар презентацією Алли Супрун, заступника директора з навчально-виховної роботи, щодо створення  алгоритму системи художньо-естетичного виховання. У ході семінару учасниками розглянуто ряд важливих питань, а саме: стимулювання пізнавальної діяльності учнів через предметну компетентність вчителя (Тетяна Мельник, вчитель художньої культури), місце ІКТ при викладанні предметів художньо-естетичного циклу (Алла Супрун, вчитель музичного мистецтва), гурткова робота в школі (майстер-клас Людмила Ткачук),виховання творчої особистості на мистецьких уроках( Неоніла Гаврищук, вчитель образотворчого мистецтва). Цікавою була робота у групах, де вчителями школи були продемонстровані різні форми та методи виховання естетичних, культурних цінностей сучасної молоді. Це і фрагмент уроку вчителя фізичного виховання Олександра Шамрая в 10 та 11 класі з елементами гімнастики та хореографії «Гармонія, грація, сила», це і культура та естетика на уроках суспільних дисциплін, презентація вчителів історії Галини Бас та Лариси Стаднічук «Пізнаємо світ прекрасного», де діти Владислав Супрун та Наталя Стаднічук розповіли про цікаві екскурсії визначними пам’ятками рідного краю.

Офіційне нагородження ФК «Іскра»


В кінці листопада відбулась церемонія нагородження срібних призерів Чемпіонату області з футболу у Прем’єр-лізі. Мова йде про нашу рідну команду, якій в цьому році виповнилося 30 років - Футбольний клуб «Іскра» (смт. Теофіполь).
Відкрила захід головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Галина Лірук. Далі привітав команду заступник голови ГС «Хмельницька обласна федерація футболу» Микола Кузнецов, який вручив нашим футболістам медалі і Кубок за друге місце та подарував 5 м’ячів. Крім того, за підсумками проведеного Чемпіонату області, визначено кращих гравців турніру. Серед кращих є і наші хлопці. Кращим захисником визнано капітана ФК «Іскра» Дмитра Грицика, а кращим воротарем - Юрія Шуля.