Погода

Квітнева ніч страшна і дуже довга...

Ховались зорі в хмарах від ракет.

А, може, йшли вони шукати Бога,

Знайти його хотіли силует?

Ой, Боженьку, дай нічку пережити!

Ой, Матінко, від гибелі спаси!

Що ж це таке? Земля зійшла з орбіти?

Місцями помінялись полюси?

Вже другий рік, як у Новоставцях став працювати ще один волонтерський осередок. Організувала його мама захисника Оксана Михайлівна Таранська. Вирішила готувати вдома смачні домашні страви та відсилати їх посилками через «Нову пошту» бійцям-землякам. Звісно, з допомогою добрих, небайдужих людей. Без них – ніяк. Адже щоб щось приготувати та відправити, потрібні продукти, потрібні кошти, аби докупити все необхідне, в тому числі пластиковий посуд та реторд-пакети.

– Завдяки цим хорошим людям ми продовжуємо працювати, щотижня відсилати посилки, – каже, – всім, хто нас підтримує, щиро всім дякую. Добрі слова хочу промовити про приватних підприємців з Теофіполя Аллу та Володимира Казюків, адже постійно безкоштовно надають сало, ми його засолюємо, робимо смалець. Завжди підтримують підприємці Віта та Ігор Безкоровайні з Теофіполя, крім того, що надають сало, наполовину дешевше продають фарш. За сприяння мого колишнього колеги, начальника Теофіпольської дільничної лікарні ветеринарної медицини Павла Шевчука курятину нам продовжує надавати Олександр Камінський, дякую цим небайдужим людям. Не перестає підтримувати нас директор СГВК «Олійники» Василь Демчук: постійно надає різні крупи – гречані, перлові, а також муку та цукор. Дякую моїм невтомним дівчатам, які не перестають випікати чудову домашню випічку – Галині Лебідь з Кривовільки, Валентині Магдійчук, Людмилі та Ліані Денисюкам, Антоніні Ткачук, Тетяні Баліцькій з Новоставець. Постійно підтримують нас отець Дмитро та паніматка Олена, надають муку, цукор, печиво, пластиковий посуд. От були проводи, і все, що люди принесли в церкву – паски, печиво, цукерки, отець Дмитро віддав нам на посилки бійцям. Дякую родині Дзюбаків з Новоставець – Юлії, Григорію, Андрію, Ользі, які надають нам овочі, і свіжі, і квашені. Продовжують мене слухати наші родичі з Теофіполя Наталія та Віталій Гальчаки, у вихідні приїздять, допомагають готувати страви. Як і мій чоловік Олександр, моя мама Зінаїда Василівна. Часом допомагає наш онук Назар, дев’ятикласник Теофіпольського ліцею № 1. Дякую діткам, батькам та працівникам дитячого садочка «Бджілонька», які проводять збори печива, кави, чаю, засобів гігієни і передають мені для формування посилок. А напередодні Великодніх свят у нашому Новоставецькому ліцеї провели благодійний тиждень, кожного дня збирали щось одне – печиво, каву, чай, засоби гігієни, мівіну, фрукти. І все це передали мені, я подокладала у посилки і відправила. Також хочу подякувати всім тим людям, які надають продукти, переказують кошти. Отак завдяки багатьом людям я можу щотижня відсилати посилки нашим хлопцям. Вже є 30 бригад, куди прямували наші посилки.

Як чудово, що діти нашої громади мають можливість розвивати свої здібності, обдарування, таланти, навчаючись у нашій Теофіпольській щколі мистецтв. Зокрема, у відділенні образотворчого мистецтва. Тут вони знайомляться з його видами – живописом, графікою, скульптурою, творами декоративно-прикладного мистецтва та композицією. Саме через художню творчість та образотворче мистецтво наші учні пізнають світ краси та гармонії – світ мистецтва.

За допомогою засобів образотворчого мистецтва формуються естетичні смаки дітей, розвивається уява, вдосконалюються художні здібності. Це дозволяє їм не лише виявити свої думки, почуття, ставлення та індивідуальність, а й розвиває їх інтелектуально-творчий потенціал.

Ми, викладачі відділення, радіємо успіхам наших вихованців, адже вони постійно беруть участь у місцевих, регіональних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Це сприяє зростанню їхньої художньої майстерності, підвищує самооцінку. Так, у IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Різдвяна Україна» наші учениці стали переможцями: Дарина Міщук стала лауреатом премії Гран-прі, Каміла Семенюк, Анна Гарніцька – лауреатами премії за перше місце, Анастасія Гарніцька – лауреатом премії за друге місце.

Три роки повномасштабної війни показали, що Україна є моральним орієнтиром для світу, яка відстоює основи громадянського суспільства та ламає стару систему страху, російського шовінізму та поневолення народів. Війна росії проти України породила ідею свободи через відповідальність, гідність через любов.

 Сьогодні ми повинні навчитися поважати закон, відстоювати і захищати свої права, впливати на ухвалення важливих суспільно-політичних рішень, конструктивно взаємодіяти в соціумі, будувати ефективні взаємини. А також думати і розмірковувати, формувати й обстоювати власну позицію, робити логічні висновки і правильний вибір, забезпечувати своєю працею добробут сім‘ї та країни.

Для підвищення правової обізнаності молоді, розвитку критичного мислення та навичок правового аналізу, привернення уваги до питань порушення прав людини в умовах російської широкомасштабної збройної агресії проти України, а також популяризації демократичних цінностей, принципів верховенства права та ідей правової держави Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова проводив у березні-квітні 2025 року Всеукраїнський турнір з права серед учнів 10-11 класів закладів середньої та позашкільної освіти.

Весна – найбільш обнадійлива пора року, і заперечення тут не приймаються! Саме навесні ми ніби заново народжуємось, очікуємо позитивних змін і набагато більше мріємо, надіємося на краще, а, отже, і на Перемогу.

Квітень в нашому ліцеї був надзвичайно насиченим різноманітними заходами. 2 квітня відбулася зустріч представників Національної академії Державної прикордонної служби України зі школярами. Майбутні прикордонники та їх наставники розповіли молоді про переваги навчання в Національній академії, професію охоронця кордону та кар’єрні перспективи військової служби, про навчально-матеріальну базу, яка використовується під час проведення занять з курсантами, про роль прикордонників у захисті держави.

Школярі активно долучилися до обговорення: запитували про спеціальності, за якими здійснюється підготовка офіцерів-прикордонників, про вступну кампанію та цікавилися навчальним процесом. Подібні заходи не лише розширюють світогляд молоді, а й сприяють формуванню патріотичної свідомості та розумінню того, що безпека країни залежить від кожного з нас.