Погода

Після повномасштабного вторгнення російської федерації Хмельниччина прихистила більше 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Наразі в області залишилося  проживатиблизько 90 тисяч переселенців.

Населені пункти Теофіпольської селищної територіальної громади стали прихистком для понад 1700 осіб зі статусом ВПО, з яких 600 – діти дошкільного та шкільного віку, 65 осіб з інвалідністю. Загальна кількість пільгових категорій становить 250 осіб. Усі вони приїхали з областей, територію яких охопило полум’я війни. В основномуз Харкова, Маріуполя, Херсона, Миколаєва та Сєвєродонецька Луганської області. Переважна кількість людей проживають у приватному секторі та у комунальних закладах освіти.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка систематично відвідує територіальні громади, де проживає велика кількість осіб зі статусом ВПО, зустрілася та поспілкуватися з переселенцями, вивчила їхні проблеми та підтримала добрим словом.

Спілкуючись з внутрішньо переміщеними особами, голова обласної ради наголосила, що спільними зусиллями робиться все можливе для підтримки захисників України та вимушених переселенців. Завдяки іноземним партнерам, які відгукуються на прохання українців, отримана гуманітарна допомога направляється на потреби людей, які приїхали з окупованих територій.

Разом із селищним головою Михайлом Тененевим голова обласної ради поспілкувалася з переселенцями про питання, які їх хвилюють та потребують допомоги у вирішенні з боку місцевої влади.

Аби підтримати переселенців, Віолета Лабазюк передала їм продуктові набори, які отримала обласна рада завдяки співпраці з однією із американських благодійних організацій та БФ «Разом до Перемоги. Хмельниччина».

У рамках поїздки голова обласної ради також зустрілась та поспілкувалась з працівниками Теофіпольського закладу дошкільної освіти «Зірочка». Згідно з попереднім зверненням від колективу закладу, Віолета Лабазюк для зміцнення матеріально-технічної бази  вручила від себе особисто сертифікат на придбання необхідного обладнання.

Під час зустрічі з переселенцями, які знайшли прихисток в Кунчанській гімназії, приємне враження справила затишна й комфортна атмосфера, яку створили працівники освітньої установи для людей, які на власні очі побачили жахіття війни.

Спілкуючись з родинами, Віолета Олександрівна розповіла їм про діючі державні програми підтримки для переселенців та закликала об’єднуватись, допомагаючи один одному пережити ці складні часи.

На завершення робочої поїздки голова обласної ради зустрілася з волонтерами села Поляхова. Учасники зібрання обговорили роботу волонтерської команди щодо забезпечення необхідною допомогою військових ЗСУ та родин ВПО, що проживають у їхньому населеному пункті. У свою чергу Віолета Олександрівна поінформувала присутніх про роботу двох хабів гуманітарної допомоги при обласній раді та співпраці з міжнародними партнерами у напрямку залучення необхідної підтримки, зокрема як вантажів провізії, так і дороговартісного  медичного обладнання.

Домовитись про співпрацю та вже отримати необхідну нашому регіону допомогу вдалось у рамках робочої поїздки голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк до США на запрошення американських волонтерів з «AugustMission».

Так, у лютому цього року на Хмельниччину надійшов гуманітарний вантаж дороговартісного розхідного матеріалу для медичного обладнання. Це чотири величезних фури з різноманітними матеріалами на суму понад 2 мільйони доларів, що передала благодійна організація «GlobusRelief».Доставку вантажу забезпечили партнери обласної ради з БФ «Серпнева місія. Україна». Матеріали вже розподілено для потреб закладів охорони здоров’я обласної комунальної власності, де наразі отримують необхідну медичну допомогу військовослужбовці.

Додатково на суму 150 тис. дол. США отримано благодійну допомогу від партнерів з американської релігійної організації в рамках меморандуму про співпрацю, що була спрямована як на медичні установи області, так і персонально сім’ям вимушених переселенців.

Зокрема, Хмельницькій обласній лікарні передано сучасне хірургічне обладнання на загальнусуму 2,7 мільйона гривень, яке буде використано для роботи травматологічного, торакального, опікового та гінекологічного відділень і дасть можливість надавати пацієнтам високоякісну та своєчасну медичну допомогу. А Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни отримав реабілітаційне медобладнання на суму 1 млн 475,9 тисяч гривень. Ним вже проводяться процедури лікування пацієнтів реабілітаційного відділення закладу. Зокрема, устаткування призначене для лікування пацієнтів з травмами головного та спинного мозку, частковим паралічем тулуба та кінцівок, пошкодженням та захворюванням м’язів, травмами хребта, пізніх стадій ревматизму, ампутацій тощо. Ефективне використання обладнання дасть можливість пришвидшити процес одужання, що сприятиме якісному процесу оздоровлення.

Також було залучено 12 тон продуктів, яку у вигляді продуктових наборів спрямовано для понад 1600 внутрішньо переміщених осіб, які проживають у територіальних громадах області. Це окремий аспект реалізації згаданого меморандуму. Ще в його рамках, спільно з БФ «Разом до Перемоги. Хмельниччина», здійснено видачу 1000 продуктових сертифікатів на загальну суму 500 тисяч гривень для закупівлі в одній з торговельних мереж. Їх отримали люди з інвалідністю, багатодітні родини та сім’ї військовослужбовців з числа ВПО. Налагоджено дієву комунікацію з організаціями «Я-Маріуполь», «Донеччина-Хаб» та рядом волонтерських спільнот, що опікуються переселенцями з Донеччини, Харківщини, Луганщини та інших регіонів України, які потерпають від російського терору.

Варто відзначити, що за сприяння голови обласної ради повсякчасно надається підтримка військовим формуванням, які дислокуються в області. За її сприяння спрямовано потужну фінансову допомогу на суму більше 13 мільйонів гривень.

«Дякую всім небайдужим жителям Хмельниччини, які кожен на своєму місці, своєю діяльністю робить неоцінений внесок у перемогу України. Також висловлюю слова вдячності іноземним благодійникам, які надають потужну гуманітарну підтримку для України. Узгуртованості – наша сила! І лише об’єднавши наші зусилля, нам під силу вигнати ворога з рідної землі!», – зазначає Віолета Лабазюк.

 

 

Н.Вереснева.