Погода

Нещодавно більше двох діб жителі Шибени та Гаївки, з п'ятниці 13 січня по неділю  15 січня були без світла. Бо знову була негода, сильний вітер та обледенніня гілок, які попадали на електролінії та пошкодили їх. Знову працівники Теофіпольського РЕМ проводили ремонтні роботи, усували пошкодження. Звісно, коли майже скрізь в громаді було світло, крім планових відключень, люди нарікали.

У понеділок, 16 січня, директор Теофіпольського РЕМ Василь Борболюк так прокоментував ситуацію:

  • Дійсно, і я не раз вже про це кажу, високі старі дерева, які ростуть вздовж доріг, і, відповідно, вздовж наших електроліній, стають причиною їх пошкоджень, і, як наслідок, припинення електропостачання. Наші бригади постійно проводять обрізування гілок, які нависають над електролініями, але, оскільки дерева у півтора рази вищі за наші опори, проблема пошкоджень  залишається. І це не тільки на дорозі Колісець-Шибена, а й на дорозі –Підліски-Базалія, Єлизаветпіль-Гальчинці, біля Турівки. Вихід з цієї ситуації лише один – видалення таких дерев. Але це можуть робити балансоутримувачі державних та комунальних доріг – ДП «Служба автомобільних доріг  в Хмельницькій області» та ДП «Служба місцевих доріг в Хмельницькій області». Ще раніше ми звернулися до Теофіпольської селищної ради з проханням посприяти вирішенню цієї проблеми. Бо ж, крім пошкоджень електроліній, гілки старих дерев також падають і на проїжджу частину доріг, загрожують безпеці автомобілів та пішоходів. Селищна рада відреагувала, питання вирішувалося на рівні цих обласних структур. Були вже певні напрацювання на державній дорозі з Теофіполя до Базаліі, вірю, що це буде мати продовження і на комунальних дорогах. Це єдиний вихід  унеможливити падіння гілок на наші електролінії, і, як наслідок, знеструмлення населених пунктів.

Про те, як Теофіпольська селищна рада має намір продовжувати вирішувати цю проблему, розказав  начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Теофіпольської селищної ради Анатолій Шклярук:

  • Ми знаємо про цю проблему, звісно, вона давня, масові насадження вздовж доріг, вздовж ліній електропередач відбувалися в шістдесятих роках минулого століття. Ці дерева вже переросли свій вік, а ростуть вони приблизно 40 років, і їх треба зрізати, щоб вони були придатні хоч на дрова. Тому Теофіпольська селищна рада звертається до «Служби місцевих доріг в Хмельницькій області» з проханням вирішити питання надання лісорубних квитків для видалення таких дерев на дорогах між населеними пунтами, про які йдеться.

Отож, проблема може бути вирішена, хоч, зрозуміло, що на це потрібний час, бо об'єми робіт досить значні. Та люди сподіваються, що порядок таки буде наведений.

Галина Тебенько