Погода

Безперервна селянська праця, як саме життя. Трудівники СТОВ «Волиця», як і всі аграрії нашої країни, зустрічають свято хліборобів – День працівника сільського господаства – в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти нашої незалежної, суверенної України. Та продовжують виконувати свій священний обов'язок  на землі – вносять свій значний внесок у забезпечення  продовольчої безпеки країни.

Сьогодні СТОВ «Волиця» - одне з кращих агропідприємств громади та області, де поряд з рослинництвом успішно розвивається і тваринництво.

  • Спільними зусиллями нам вдалося за останні шість з половиною років - каже директор Василь Кравчук, -  не лише відродити цю галузь, найперше молочне та м'ясне скотарство, а й підняти її на якісно новий рівень. Це сталося завдяки запровадженню нових технологій, зміні ставлення людей до роботи. На сьогодні на нашій молочно-товарній фермі утримується 719 голів ВРХ, з них 270 корів високопродуктивної голштинської породи,  решта – ремонтний молодняк та нетелі, а також бички м'ясної породи абердин-гнус. Добовий надій на корову складає 28 літрів молока. Збільшення виробництва молока вдалося досягти завдяки селекційній роботі і годівлі та зміні системи роботи працівників ферми. Такі результативні новації запровадив наш головний зоотехнік Сергій Чулков, який працює у господарстві сьомий рік, на нього покладені і обов'язки з управління виробничим процесом ферми.

Зараз на фермі працює 26 тваринників, які чітко знають свої обов'язки, працюють погодинно, мають вихідні дні. Тепер 5 дояркам (з них одна підмінна, всі мають 6 вихідних на місяць) та 7 операторам по догляду за тваринами(працюють вахтовим методом 4 дні, далі 2 дні вихідних, це колишні фуражири) не треба приходити на ферму на світанку. Робота на фермі для всіх працівників, крім нічної вахти, розпочинається об 8 годині, запроваджене дворазове доїння та прив'язне утримання. Ранкове доїння закінчується об 10.30 – 11 годин, далі – час відпочинку, на вечірнє доїння працівники приходять на 18 годину, воно триває до 21 години. Для того, щоб корови могли рухатися в теплу пору року, на фермі провдена реконструкція двох загонів з кормовими столами. Планується збільшення молочного стада, адже для осіменіння корів та телиць на фермі використовують сексовану сперму, тож у 93% народжуються телички. На фермі хороші умови безприв'язного  утримання нетелів та телиць предпарувального віку, телят та сухостійних корів.

  • Я дуже радий, - розповідає головний зоотехнік Сергій Чулков, - що всі разом ми створили таку сучасну молочно-товарну ферму, що для наших працівників тут створені комфортні умови. В адміністративному приміщенні встановлений електричний котел, завдяки чому три кабінети спеціалістів, два санітарних вузли з душовими кабінами та туалетами, роздягальня та кімната для відпочинку опалюються. Хоч тваринництво потребує значних затрат, люди мають роботу, непогану заробітну плату. Добре, що трохи зросла ціна на молоко, це 13,35 гривень за кілограм. Хоч ця ціна має бути вищою. У нас хороша кормова база, це солома, сіно та силос, зернова група. Працює сучасна ДКУ-установка та міксер для виготовлення концентрованих кормів згідно рецептури дійного та м'ясного напрямку. Роздача кормів у нас механізована, а минулого року ми ще закупили молочне таксі, це така установка з ємністю на 250 літрів молока, яке підігрівається до потрібної температури для випоювання телят. Це дуже зручно, таксі рухається, на ньому встановлений комп'ютер, вже не треба телятницям носити відра з молоком. В цьому році ми добудували телятник, бо вже не було де дівати телят, завершили встановлювати загорожу ферми, ворота автоматичні, відкриваються з пульту або телефона. Також розводимо овець породи дорпер, працюємо над генетикою та якістю, нарощуємо поголів'я. Продовжуємо вирощувати африканського сома, збільшуємо виробничі потужності, асортимент продукції, встановлюємо додаткові лінії з виробництва. Хочу відзначити кращих працівників тваринницької галузі нашого господарства – сумлінних, відповідальних, з високим почуттям обов'язку. Це телятниця, обліковець МТФ  Ірина Плисюк, доярка Людмила Ковбаса, тракторист Микола Бледюк,  молодий головний ветеринарний лікар Олександр Луценко, оператор доїльного обладнання Василь Ковбаса, бригадир вівцебикоптахоферми Володимир Савчук, підмінний оператор по догляду за тваринами Юлія Шуляк, готувач кормів Іван Говдун, газоелектрозварювальник Василь Гуральник, оператори по догляду за тваринами Дмитро Данилюк та Валентина Яковлєва.

Отож тваринники СТОВ «Волиця» невтомно трудяться, чесно та сумлінно роблять свою справу. Аби лиш настала перемога, закінчилася ця страхітлива війна, настав в Україні мир та спокій.

Галина Тебенько