Погода

Безмежна подяка


Людині з великої літери

У кожної людини на землі є місце, де вона народилася, виросла. Село чи місто, в якому знайома кожна вуличка, стежинка. Де живуть або жили найрідніші серцю люди. Там і дихається легше, і небо голубіше, і квіти яскравіші. І називаємо ми це місце своєю маленькою батьківщиною.
Я народилася в одному із красивих сіл нашого району, але ось уже більше тридцяти років проживаю в мальовничій Волиці, яку вже давно встигла полюбити і називаю рідним селом. Але не тільки тому, що тут моя домівка, дорога родина, улюблена робота. А ще й тому, що моє прекрасне село живе, розвивається, стає з кожним днем все кращим і кращим. Твердо переконана, що не кожен з нас може сказати це саме про своє село. Дуже прикро, проте на сьогодні багато сіл, не тільки нашого краю, але й всієї України, просто зникли з її карти.
А нам, жителям Волиці, неймовірно поталанило народитися та проживати в такому чудовому селі та ще й поруч з прекрасним односельцем, директором місцевого агропідприємства, істинним патріотом рідного села, невтомним хліборобом Василем Кравчуком. Так, саме завдяки цій чудовій людині, справжньому господареві, ми маємо достатньо комфортні умови для праці і відпочинку.
У нашій Волиці найкраща школа в районі (і не тільки в районі), дитячий садочок, казкове подвір’я якого щоденно наповнене дитячими дзвінкими голосочками. А ще маємо будинок культури, чималу бібліотеку, двері якої постійно відкриті для усіх, хто дружить із її величністю Книгою. Працює прекрасний фельд-шерсько-акушерський пункт.

Порятунок -  у щепленні

І хоч були ризики щодо зростання рівня захворюваності на COVID-19 на Теофіпольщині під час Великодніх свят, у громаді спостерігається спад епідемії. За інформацією завідувача Теофіпольським районним лабораторним відділенням Віктора Побоки станом на 12 травня з початку епідемії захворіло 2233 людей, з початку року – 921, померло 45, з початку року – 27. З початку року захворіло 117 дітей.
А в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Ольга Ковтуняк повідомила наступне:
- Станом на 12 травня у ковідному госпіталі нашої лікарні перебуває лише 27 хворих, з них кисневозалежних – 15. Тож з киснем проблем немає. Будемо сподіватися, що ситуація буде залишатися стабільною. Сьогодні, 12 травня, в Україні відзначається Міжнародний день медичної сестри. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх медичних сестер лікарні з цим святом, подякувати їх за те, що в час пандемії самовіддано трудяться, що взяли на себе величезну роботу по лікуванню та реабілітації хворих, що вони завжди підставляють своє плече лікарям. Зичу всім міцного здоров’я, радості, достатку та всього найкращого.

Непохитний та одержимий

Достатньо промовити лише ці два слова, щоб розкрити сутність та окреслити діяння нашого благочинного Теофіпольського округу Православної Церкви України, настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці у Теофіполі, митрофорного протоієрея отця Василя Крисака. Бо вже понад 20 років невтомно йде по шляху служіння Богові, по шляху розбудови Православної Церкви України.
Народився наш мудрий, щирий наставник у селі Шупарка Борщівського району Тернопільської області. Духовну освіту здобув у Тернопільській духовній семінарії та Львівській Православній Богословській Академії. На Покрову вже мине 22 роки, як тодішній митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній благословив його на службу, рукоположив у сан священника та дав настанову – збудувати український храм. Служити у Теофіполі отець Василь розпочав майже 17 років тому, тоді і дав собі завіт виконати митрополитову настанову. Крок за кроком він цілеспрямовано йшов до мети, згуртовував навколо цього проєкту керівників району, небайдужих підприємців, аграріїв, простих людей, для яких утвердження Православної Церкви України було головним чинником зміцнення української державності.