Погода

Як кажуть, за бідою не треба ходити, вона сама прийде. Так і  сталося у нашій родині. Захворів наш 14-літній синочок Саша. Три тижні лікувався в Хмельницькій обласній лікарні, потрібні були дорогі ліки. От треба було терміново придбати 6 флаконів імуннопрепарату по 9 500 гривень. Для нас це вже була непідйомна сума.

Ніхто не знає, скільки кому судилося прожити на білому світі. Але, напевне, доживають до високих літ ті, які Бог обирає, нагороджує за працьовитість, доброту та людяність.

2 лютого відзначив своє 90-річчя з дня народження великий працелюб, гарний господар Петро Карпович Міщук з Борщівки. Немало страждань та випробувань випало на його життєвому шляху. Як минуло хлопцеві 10 років, колгоспними кіньми босоніж орав людям городи, вночі пас коні. Возив У Війтівці підводою по 6 центнерів зерна, треба було ті мішки навантажити та розвантажити. Пережив німецьку окупацію, голодні післявоєнні роки. 4 роки прослужив в армії, в Мурманську. А після вивчився на шофера, то ж все своє життя шоферував в місцевому господарстві.

4 лютого Надії Олександрівні та Володимиру Никандровичу Лавренюкам з Лідихівки виповнилося по 80 років. Народилися в один день, вчилися в одному класі, дружили та ще й поєднали свої долі. Прожили своє життя у невтомній праці, в турботах про родину, у злагоді, повазі та любові. Тож ціну свого щастя знають – дорожити одне одним, любити життя, завжди залишатися людьми.

31 січня минуло 40 років, відколи Леонід Остапович Стецюк обійняв посаду керівника господарства у Гальчинцях. Сорок років напруженої , вкрай відповідальної праці, сорок років справжньої звитяги. Завжди було нелегко, та все Остапович здолав, все переміг. То ж публікуємо  його спогади та міркування.

Сорок років в строю

Аби покращити медичну допомогу в громаді

26 січня відбувся онлайн-семінар «Реформа децентралізації в секторі охорони здоров'я: виклики та рішення», який проводився Проєктом «U-LEAD з Європою» для Хмельницької та Вінницької областей. Участь у ньому взяли т.в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Роман Яцух та головний лікар НКП «Теофіпольський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олена Кравчук.

Питання, які розглядалися на семінарі, є досить актуальними і для Теофіпольської громади: чому важливо розвивати заклади охорони здоров’я у громадах?;  як громада може створити спроможну медичну мережу?; якими є кращі практики організації та надання медичної допомоги в громадах?