Погода

Вже й обжинки справили

Така вже доля хлібороба, що завжди за врожай треба вболівати, бо затрати великі, а виходить , що все залежить від Бога, від погоди. То ж у СТОВ «Волиця» і не пригадують такого складного року, такої примхливої погоди. Зимою не було снігу, весна була без дощів, відповідно, посіви недоотримали вологи, а в червні випало у 2,5 рази більше норми червневих опадів. То ж дощі ще й заважали ефективно боротися з хворобами та шкідниками рослин.
- А як почалися жнива, - розказує директор господарства Василь Кравчук, - погода не дала зібрати горох, намолотили по 22 центнери, а вторік мали по 40. Слава Богу, що далі було сонячно та сухо, то ж ранні зернові ми вже зібрали. Врожайність ярого ячменю – 44 центнери з гектара, а пшениця - по 42. Валовий збір зерна становить 3950 тисяч тонн, вторік було більше – 4570. Та, сподіваємося, що цього року будуть вищими ціни. Ще ж очікуємо на гарний урожай сої, соняшника та кукурудзи.


Задоволений Василь Петрович роботою трудового колективу господарства на жнивах. Всі трудяться сумлінно, чи головні спеціалісти, чи то механізатори у полі, чи працівники зернотоку. У приклад ставить головного агронома Миколу Ковальчука, головного інженера Володимира Кононця, комбайнера Валентина Захарчука, водія Василя Кондратюка, завідуючого зернотоком Василя Кондратюка, механіків Вадима Дзяда, Юрія Полов’юка, Петра Гаврилюка, Руслана Григорчука, тракториста Сергія Скачука, водіїв Олександра Мішустіна, Олександра Полов’юка, робітницю Наталію Фомічову.


Вже й у СТОВ «Волиця» обжинки справили, вшанували людей. Бо так ведеться у справжніх хліборобів, бо треба трудитися далі, готувати поля під новий урожай, збирати пізні зернові.
Галина Тебенько