Погода

І ми зустрічали Новий рік

Хто не чекає зимових свят? Бо ж це найкраща, радісна, хвилююча, сповнена добрих сподівань та надій пора, це дивовижні, незабутні враження. От і в нашому Котюржинецькому сільському клубі відбулося святкове дійство. Це чудове та веселе свято підготували аматори сцени на чолі із завідуючою сільським клубом Зоєю Демчук. Концерт був прекрасний, кожний номер програми супроводжувався оплесками та захопленням глядачів. Гарними вітаннями розпочали свято Дід Мороз (Віталій Бас) та чарівна Снігуронька (Аліна Сардак). Солісти Альона Бас, Валентина Осіпчук, Аліна Бас, Іринка Кец, Аліна Сардак зачарували усіх присутніх своїми піснями. А ще всіх розвеселили гуморески та сценки. Музичний супровід вдало здійснював Анатолій Сардак, за що йому велике спасибі.

У Бжоли


справді смачно

 

 

З 1 серпня 2018 року Алла Бжола з Новоставець зареєструвалася фізичною особою-підприємцем. Так повернулася її доля. Хоч здобула економічну освіту в Хмельницькому інституті економіки та менеджменту, більше двох десятків років працювала в новоставецькому господарстві. Спочатку вагарем, коли була ще школяркою, потім обліковцем на тракторному парку на фермі в Кривовільці, диспетчером в центральному офісі, а вже у філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» – бухгалтером по розрахунках з банками.
- І от в один момент, - розказує Алла Василівна, - майже два роки тому, оскільки у філії розпочалася реорганізація та скорочення, директор Володимир Прокопчук та фінансовий директор Олена Цісар запропонували мені стати підприємцем, взяти в оренду їдальню господарства та надавати послуги з харчування. Я три місяці плакала, переживала, як воно буде, чи справлюсь, чи зможу. Хоч, чесно зізнаюсь, десь в глибині душі я хотіла чимось подібним займатися, навіть просила чоловіка, щоб купив для мене маленьку кав’ярню. Та на це у нас не вистачало грошей.

Теофіполю -  600

 

2020 рік для всіх нас особливий. Адже нашому славному містечку офіційно виповниться 600 років. Дякуючи шановному Івану Архиповичу Стасюку (хай йому земля буде пухом), його працям з історії Теофіполя, нам стало відомо, який важкий шлях пройшли жителі селища за цей час.
У своїй статті, користуючись його науковими дослідженнями, я хочу викласти основні віхи цього шляху, тим більше, що не всі жителі селища мають твори Івана Архиповича і не всі їх читали.
Дату заснування селища історикам не вдалось встановити. Проте писемна згадка про Теофіполь під назвою Камінь наводиться в дарчому акті великого князя Литовського Вітовта своєму слузі Павлу від 30 липня( 7 серпня за н.с.) 1420 року. Цим актом Павлові Ярмолинському,( згодом Єловицький), надалась земля з селищем Камінь (Теофіполь), Новоставці, Коров’є, Турівка, Рідка, Єлізаветпіль, Святець, Лазучин, Воронівці, Поляхова. Ярмолинські володіли Каменем 120 років. Після них 65 років він належав Чолганським, а тому став називатися Чолганським Каменем.
Після возз’єднання в 1569 році Польщі і Литви, Чолганський Камень підпорядковується Польщі, а ним 57 років стали володіти землевласники Сенюти. У 1681 році його купив князь Станіслав - Ян Яблоновський. Його син Олександр у 1698 році одружився на Теофілії Сенявській. Спочатку вони жили в Ляхівцях (Білогір’ї), а після його смерті у 1723 році Теофілія Миколаївна поселилась у Човгані, який 30 січня 1739 року перейменувала на Теофіполь, тобто місто Теофілії ( у перекладі з грецької – Боже місто). Саме вона, її син Юзеф-Олександр і внучка Теофілія перетворили селище в одне з кращих містечок Волині.

ДОЛЯ,


ДОЛЕНЬКА…

 

 

 

Коли воїни-афганці Теофіпольщини гуртом збираються в райцентрі в дні пам’ятних дат, то з ними майже щоразу присутня невисокого зросту симпатична жіночка. Вони разом відвідують Божий храм святої Покрови, беруть участь у мітингах і зборах, тематичних зустрічах і вечорах, покладають квіти і запалюють свічі на могилах загиблих і померлих вже нині «афганців».
Хто ж ця миловидна жінка? Вона – дружина воїна-інтернаціоналіста Миколи Тимощука, який 2012 року відійшов у потойбічні світи ще в дуже молодому віці, залишивши Віру Полікарпівну вдовою, а двійко донечок – Оксанку і Людмилку напівсиротами. Миколі Петровичу пощастило повернутися живим з отого Афганістану, але пережите в ньому, а ще – поранення – дались взнаки на здоров’ї колишнього воїна. Оте й спровадило молодого чоловіка в могилу.
Тому й не приходить Микола Тимощук нині на зустрічі до своїх друзів. Його місію виконує дружина-вдова Віра. Інколи до мами приєднуються вже дорослі доньки Оксана і Людмила. До речі, обоє успішно здобули вищу освіту й радують матусю своїми здобутками. Радів би цьому й тато, але не судилося долею…