Погода

4 липня в Україні відзначається День Національної поліції України. Цей День у 2025 році має особливе, навіть життєво важливе значення, адже країна переживає складні часи повномасштабної війни. В умовах воєнного стану на поліцію лягає ще більший тягар відповідальності та викликів. Поліцейські не лише виконують свої повсякденні обов'язки із забезпечення правопорядку, а й стоять на передовій гібридної війни, протидіючи численним сучасним загрозам.

Напередодні професійного свята спілкуємося   з начальником сектору поліцейської діяльності № 1 відділу № 2 Хмельницького районного управління Головного управління Національної поліції  України у Хмельницькій області підполковником поліції Олександром Паламарчуком.  

Отож, четвертий  рік триває ця жахлива, жорстока війна проти суверенної  України, на знищення українців та всього українського. Четвертий рік в країні діє воєнний стан. Як працюється в таких умовах?

  • Дійсно, триває війна, Україна відстоює свою незалежність, бореться за неї, за право на європейський вибір, за право на вступ до Європейського Союзу та НАТО. Як і всі попередні роки повномасштабної агресії, продовжуємо працювати шість днів на тиждень, немає святкових днів, не відпочиваємо і в неділю. Продовжуємо відслідковувати дотримання жителями громади та переселенцями комендантської години, відстежуємо ситуацію на предмет проросійських настроїв, діяльності ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Але з цим додатковим навантаженням ми справляємося, бо інакше не може бути, це наш обов’язок.

Які головні напрямки роботи сектору?

  1. У нашому секторі поліцейської діяльності крім мене та мого заступника Олександра Базилюка, на якого покладені обов’язки з організації роботи та контролю, працює  два підрозділи – це підрозділи дільничних офіцерів та патрульної служби. У підрозділі дільничних офіцерів поліції працює 7 співробітників: старші дільничні офіцери поліції  Олег Федорук, Олександр  Базалійський, Віктор Букевич, дільничні  офіцери поліції Олексій Горобець, Ігор Мірецький та Артем Поліщук,  офіцер громади Сергій Череп'юк. У  групах реагування патрульної поліції працює 9 поліцейських, є п’ять вакансій. На офіцерських посадах працюють: керівник цього підрозділу старший інспектор патрульної служби Віктор Павлюк, в підрозділ входять  інспектори з реагування Андрій Гладищук,Сергій Войтович, Олена Горобець, Іван Заєць, Ілля Ящук, Максим Воробчук (виконував бойові завдання у складі окремої штурмової бригади Національної поліції України «Лють», отримав поранення), а також старші сержанти Петро Косій та  Олексій Максимчук. Є ще у нас інспектор ювенальної превенції Ярослав Ништа, а також два старших слідчих Андрій Майчук та Мар’яна Наконечна. Працюємо згідно Закону України «Про Національну поліцію України», напрямки роботи нашого сектору поліцейської діяльності  - це забезпечення публічної безпеки, захист прав, свобод, інтересів громадян, документування адміністративних правопорушень. А також забезпечення безпеки дорожнього руху, адже патрульна поліція контролює дотримання правил дорожнього руху, попереджає аварії, розслідує дорожньо-транспортні пригоди та забезпечує безперешкодний рух транспорту. Це не лише про штрафи, а про збереження життів та здоров'я учасників дорожнього руху. Працівники сектору долучаються до роботи слідчих груп Хмельницького районного управління та відділу поліції № 2 (Волочиськ). Проводимо комплексні профілактичні заходи, бо ж головне завдання поліції – профілактика та розкриття злочинів. Тож щодня групи реагування патрульної поліції та дільничні офіцери поліції виїжджають на територію громади. Проводимо навчання з професійної підготовки (теоретичні заняття, фізична підготовка, стрільба). Також при цьому відстежуємо поведінку наших працівників під час роботи, адже одним з критеріїв оцінки діяльності поліції є довіра населення. Якщо надходять скарги на наших співробітників, проводимо службові розслідування. Тож наша робота дуже напружена, динамічна, ми цілодобово перебуваємо на посту, на сторожі законності та правопорядку. Оскільки реформування Національної поліції України триває і запровадилися посади освітніх офіцерів поліції, Роман  Шклярук, Віталій  Польовий та Надія Троян минулого  року пройшли навчання, працюють в Теофіпольських ліцеях № 1, № 2, № 3. Бо треба постійно рухатися вперед, утверджувати все передове, задля кращого життя, кращого майбутнього наших дітей.
  • Дякую, Олександре Миколайовичу, за розмову. Віримо, що працівники сектору і надалі будуть сумлінно виконувати свої обов'язки, охоронятимуть наш спокій, забезпечуватимуть правопорядок, цілодобово будуть на посту. Бо ж таку неспокійну ви вибрали собі роботу.

Галина Тебенько