Надрукувати
Категорія: № 15 від 15.04.2021 року
Перегляди: 527

Усі разом на


весняну толоку!

У рамках національної акції «За чисте довкілля» у Теофіполі розпочалася трудова висадка  «зеленого десанту». А приурочений він 77-річниці визволення України від фашистських загарбників та відзначення 30- річчя Незалежності  України.

Тож згідно своїх робочих планів та намічених конкретних заходів, того весняного дня розпочалася весняна толока. Накреслила їх рада організації ветеранів Теофіпольської територіальної громади, спільно з громадськими організаціями ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ «Єдиний щит», Всеукраїнським осередком «Союз Чорнобиль України», а також місцевим Товариством Червоного Хреста України. До участі у запланованій акції долучилися і небайдужі мешканці прилеглих вулиць та провулків селища, де працювала ветеранська рать.


Володимир Кобера, Анатолій Стучинський, Віра Пухніченко та Валентина Романович «польову планерку» розпочали біля в’їзного знаку у Теофіполь з боку Базалії. Визначилися з планами дій. Групи одержали конкретні завдання. Депутат Хмельницької районної ради Андрій Петринюк побажав усім учасникам заходу, який дарує насолоду і сприяє в зелені шати рідне селище, вдалого старту та масової підтримки. Андрій Васильович власноруч долучився до висаджування кісткових порід дерев. Тож на крутому правому схилі над Норець-рікою більш, як на сотню метрів, у три ряди були висаджені молоді деревця. Переважали на цей раз саджанці вишні та черешні, слив. Ростимуть і горіхоплідні.
Хочеться відзначити, що посадковим матеріалом забезпечили і передали в Теофіполь голова первинного ветеранського осередку із Підлісок Віктор Семенюк, природолюби Дмитро Сазонов із Гаврилівки та Василь Пасєка із Медисівки. Тож Гаврилівський старостат може гордитися такими любителями рослинного світу.
Робота горіла у руках Олени Левицької та Валентини Романович, Галини Панаріної та Андрія Рудюка, Леоніда Шведа й Антоніни Гаєвської, Віктора Вашуня і Віталія Лопушанського, Анатолія Варнацького та Олексія Балагурчика. Зазначимо, що поряд із ветеранами добре трудилися і представники молодіжного руху нашого краю – Саша Стучинська, Дарина Криленко, Настя Сердечна. Дівчата в майбутньому мріють стати екологами-натуралістами, висококваліфікованим ботаніками та біологами. Нині вони ще навчаються у 9-А класі Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. І в цей урочистий день вони зарахували себе до спадкоємців, які за основу взяли оздоровлення довкілля та створення гармонійного поєднання людини і природи.


Згодом загін «зеленого десанту» перебазувався на озеленення території, що прилягає до так званого в народі «Медвежого» озера.
Наповнилася різноголосими перекликами і невеличка ділянка молодого соснового гаю. Тут було біля чого працювати. Відверто скажемо, що не вміє певна частина мешканців селища культурно відпочивати. Одне слово, не люблять і не поважають вони самі себе. Не вболівають за красу Теофіполя. Нехтують і природою. Бо на власні очі побачили в хвойній гущі дерев купи сміття, яке залишається від відвідин місць перебування так званих «дикунів». Пластикові та скляні пляшки, ганчір’я, пакети і посуд разового користування, бита склотара… А ще бездумне розведення багать, де готуються шашлики. Ці точки «гарного відпочинку» більше спонукають називатися знищенням зеленого друга. Бо в окремих рядах дерев, яким уже по два десятки літ, видніються пеньки, стовбури окремих сягали 20-25 сантиметрів у діаметрі. Якась нечиста рука підряд зрубала молоді дерева, залишаючи голі місця. Невже ми справді такі нетямущі чи загребущі?
- Мені соромно за таких людей,- майже криком мовила мешканка вулиці Берегова Антоніна Гаєвська. - У своєму обійсті ніхто такого не зробить. А громадське можна.
- А гляньте скільки величезних міхів назбирали різного хламу, - повторила їй в унісон Зоя Марценюк. - Куди викидають?! Серце болить за таку невихованість!
Спішимо-поспішаємо на допомогу Вірі Пухніченко. Жінка самотужки тягне по землі важкий лантух із непотребом, зібраним у цій посадці.
- Анатолію Сергійовичу,- звертається Віра Володимирівна до Анатолія Стучинського,- зафіксуй цю мить і хай побачать та впізнають своє «хазяйське» обличчя такі «природолюби» в нашій газеті «Життя Теофіпольщини».
Стає страшно і моторошно. У якому столітті ми живемо? Що лишимо після себе?


«Зелений десант» Теофіполя прагне заохотити всіх краян виявляти господарське, шанобливе ставлення до природи, ініціювати такі акції по місцю проживання. Адже про це і наголошувалося на нещодавно проведеній позачерговій конференції ветеранства територіальної громади. Про дотримання усіх правил природохорони і створення чистих зон нам уже повідомляли із Поляхової і Базалії, Турівки і Човгузова, Волиці, Кунчі та цукрового заводу, ряду інших первинних ветеранських осередків. Бо ж примноження і збереження рослинного світу – в руках людей. Долучаймося до цього. Зробимо кожен населений пункт, в цілому наше довкілля здоровим. Нам тут жити і працювати.
Як нам повідомили у штабі по проведенню суботника, Кунчанська первинна ветеранська організація, яку очолює Олександр Стучинський, під час суботньої толоки посадили 450 дерев різних порід. Особливо відчутну допомогу надали Василь Замах та Віктор Рищук. А ветеранський осередок із Волиці, під керівництвом свого вожака Леоніда Кратасюка по-ударному попрацював на впорядкуванні місцевого кладовища.
Учасники акції «За чисте довкілля» в Теофіполі щиро дякують Андрію Петринюку за накриту «солодку галявину».
Кость Бронін,
Сергій Ісаков
P.S.Описана акція відбулася у суботу, а вже у неділю у сосновому гайочку, де назбирали мішки сміття, відпочивала ”золота” теофіпольська молодь. Залишили після себе, як повідомили мешканці вул ім. Б.Хмельницького, пластикові пляшки, стаканчики, інше сміття. Як же бути - одні прибирають, а інші смітять? Саме місцева влада, тобто Теофіпольська селищна рада, повинна виробити систему штрафів за засмічення території громади та нещадно карати зловмисників. Відпочиваєш - обов ’язково прибери після себе, адже всім нам тут жити.