Надрукувати
Категорія: № 35 від 27.08.2020
Перегляди: 817

У День державного


прапора

Хоч в країні триває карантин, і, на жаль, протиепідемічна ситуація погіршується, а відзначати державні свята треба. Особливо, такі, як День державного прапора, День Незалежності. То ж з ініціативи організаційного комітету громадських організацій «Теофіполь-600», за під-тримки голови районної ради Андрія Петринюка 23 серпня у рамках міжрегіонального фестивалю військово-патріотичної та козацької пісні «Молотківський лелека» у селі Молотків Ланівецького району Тернопільської області відбувся велопробіг по маршруту Теофіполь – Святець – Лисогірка – Осники – Молотків – наметовий табір Подільсько-Волинської Січі (Лисогірський лісовий масив).Звісно, цьому чудовому заходу передувала велика підготовча робота, яку провели голова районної ради ветеранів України Володимир Кобера, голова ГО «Єдиний щит» Анатолій Стучинський, голова голів Хмельницької області Товариства Червоного Хреста Валентина Романович. Адже потрібно було наперед від-працювати кожну позицію цього захоплюючого проєкту, все узгодити з його організаторами з Ланівеччини.


Отож, учасниками велопробігу цього святкового недільного дня стали 15 патріотів, відважних ентузіастів здорового способу життя з Теофіполя, і старшого віку, і зовсім юних. Серед них – депутат обласної ради, лікар-отоларинголог Юрій Семенюк, громадські активісти Віра Пухніченко, Борис Писляр, депутат районної ради, начальник управління фі-нансів райдержадміністрації Олександр Сапуга. Перед стартом медсестра Теофіпольського ЦПМСД Валентина Варнацька всім учасникам поміряла температуру, а благочинний Православної Церкви України митрофорний протоієрей отець Василь Крисак благословив їх на щасливу дорогу, на добру справу. Привітав учасників велопробігу і заступник голови РДА Володимир Чавелюк. Супровід усієї процесії здійснював автомобіль відділення поліції.
У Святці теофіпольців гостинно зустріли депутат обласної ради, директор СТОВ «Святець» Василь Мастій, а Святецький сільський голова Катерина Базалійська вручила гостям запашний коровай. Було гарно, урочисто,з прапорами України, Європейського Союзу та Теофіполя. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих односельців у роки Другої світової війни, поклали до пам’ятника вінок.


У Лисогірці гостей зустрічали директор Лисогірської ЗОШ І–ІІ ступенів Павло Стецюк, вчителі школи, молодь села. І тут теофіпольці вклонилися пам’яті загиблих жителів Лисогірки у часи Другої світової війни. А далі на містку через річечку Жердь, між селами Лисогірка та Осники Ланівецького району відбулася зустріч з делегацією Ланівеччини на чолі з головою райдержадміністрації Василем Бодащуком, головою районної ради Русланою Кушнір, Ланівецьким міським головою Романом Казновецьким, а також з одним із засновників Подільсько-Волинської Січі, наказним отаманом Тернопільського крайового коша Українського козацтва, генерал-хорунжим Володимиром Мосейком. Делегації обмінялися короваями та рушили до Осник, до пам’ятного знаку жертвам нацизму та загиблим односельцям у роки Другої світової війни. Адже 16 листопада 1943 року німецькі окупантиспалили 118 хат та вбили 187 мирних жителів цього села.
Далі маршрут велопробігу проліг до села Молотків, де в центрі, біля сільської ради, біля пам’ятного знаку борцям за волю України відбувся мітинг – з нагоди Дня державного прапора, Дня незалежності. Нагадаємо, що у цьому селі діє меморіальний комплекс «Молотківська трагедія». Сталася вона 29 квітня 1943 року, коли за вбитого партизанами фашиста окупанти провели каральну операцію та знищили 617 мирних жителів села, в тому числі 92 дітей.
Захід продовжився у наметовому таборі Подільсько-Волинської Січі у Лисогірському лісовому масиві. Тут урочисто підняли державний прапор, відкрили стадіон, збудований днями для міні-футболу, освятив його місцевий священник Православної Церкви України отець Орест. Далі відбулося військово-патріотичне навчання «Подільсько-Волинська Січ – 2020», активну участь у його проведенні взяла в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Галина Лірук. У змаганнях з міні-футболу участь взяли 4 команди, дві – дорослих, 2 – дитячі. Організував ці змагання голова ГО «Федерація футболу Теофіпольщини» Василь Сторожук, призи надав Андрій Петринюк. Захопливими були змагання з пейнтболу, всього було 10 команд. Учасники велопробігу сформували 2 команди – «Кактус» та «Аслан», вони й посіли призові місця.
Всі учасники змагань у наметовому таборі, і теофіпольці, і жителі навколишніх сіл, і ланівчани, і просто глядачі – а всіх вже тут було біля 200 чоловік – посмакували стравами польової кухні. Була тут і юшка з лосося, і гречана каша з м’ясом, і салати, і кукурудзяна каша з родзинками. Хто ж долучився до організації такого смачного обіду: голова районної ради Андрій Петринюк надав 25 кілограмів м’яса, гречану крупу, мінеральну воду та коровай, голова ФГ «Тріумф» Сергій Рудківський з Гальчинець - капусту, моркву, кабачки, капусту брокколі для салатів. Підтримав проєкт і депутат обласної ради, голова районної організації політичної партії «За конкретні справи» Віктор Лебединський – короваєм та 60 буханцями хліба. Фінансову підтримку «Подільсько-Волинській Січі-2020» надала філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», директор Сергій Прокопчук.
По завершенню спортивно-розважальної програми учасники велопробігу були нагороджені грамотами Тернопільського крайового коша Українського козацтва, Тернопільського козацько-десантного екологічного осередку, ГО «Тернопільський десантно-козацький рій». А ще кожному з них, та й організаторам проєкту, додалася цього дня маса позитивних емоцій, море незабутніх вражень.
А опівдні у Молоткові розпочався фестиваль військово-патріотичної та козацької пісні «Молотківський лелека». Участь у ньому взяли творчі колективи районного будинку культури –ансамблі «Чарівниця», «Гук», солісти Олександр Колєснік, Галина Стаднік, Лідія Шевчук, дует у складі Петра Головацького та Анатолія Денисєвича. Підтримав наших аматорів директор СТОВ «Святець», надав пальне для їх перевезення.
- Разом ми зробили чудову справу, - підсумував Андрій Петринюк, - у такий особливий спосіб відзначили День державного прапора, символ боротьби поколінь патріотів за Незалежність України. Бо ми – єдині, бо ми – українці, і нікому не зламати нашу волю на шляху розбудови справді незалежної української держави.
А.Джус