Надрукувати
Категорія: № 24 від 11.06.2020 року
Перегляди: 459

З сесії районної ради

5 червня, у п’ятницю, під головуванням Андрія Петринюка відбулася чергова сесія районної ради. Перед початком розгляду порядку денного Сергій Мороз оприлюднив звернення мікро-підприємцівТеофіпольського району до центральних органів влади щодо нагальних питань захисту та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Розглядалося на сесії 25 питань. Отож, про найголовніше. Про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури з дислокацією на території Теофіпольського району за 2019 рік прозвітував заступник керівника Ігор Барахтенко (інформацію читайте праворуч). Сергій Мороз запитав, як просувається розгляд кримінального провадження щодо встановлення у школах району твердопаливних котлів, адже триває це вже кілька років. Ігор Барахтенко відповів, що лише результат судово-економічної експертизи є для суду доказом, а не якісь припущення. А цього результату досі немає. Також Сергію Морозу незрозуміло, чи закінчилося досудове розслідування щодо крадіжки піску з кар’єру у Новоставцях. Адже все було знято на відео, КАМАЗи з піском, і де він був розвантажений. І все крадіям зійшло з рук?


Далі депутати бурхливо обговорювали питання «Про перейменування та зміну типу закладів загальної середньої освіти». В чому його суть: депутатам пропонувалося понизити ступінь Кузьминецької, Великолазучинської, Карабіївської, Михиринецької та Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів до ЗОШ І ступеня, а Ординецької ЗОШ І-ІІІ ступенів – до ЗОШ І-ІІ ступенів. Основна причина – малокомплектність, відсутність перспективи зростання чисельності учнів. З цього болючого для району питання виступив сам начальник департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олег Фасоля. Говорив дуже гарно, вважає, що у сільській школі, де немає всіх класів, де рівень оснащення не відповідає сучасному рівню, не може сформуватися конкурентноспроможна особистість. Обіцяв, що до початку нового навчального року район отримає 2 нових автобуси, що оптимізація – це єдиний вихід у підвищенні якості освітніх послуг. Виступили з цього питання голова райдержадміністрації Олена Ковцун, Закликала депутатів підтримати таке рішення, хоч воно непопулярне, бо фінансуватися будуть опорні школи, а освітня субвенція буде надходити в школи, де в класах навчається по 15 учнів.На захист своїх шкіл - Карабіївської та Кузьминецької - виступили депутати Микола Іванюк та Сергій Сапсай. З болем говорив про свою школу, де навчається 29 учнів, Великолазучинський сільський голова Анатолій Козак. Адже діти – найкращі, співають, їх знає весь район та область. А дороги ж то до траси – нема, хоч щороку обіцяють її відремонтувати. То, може, спочатку зробити дорогу, а потім понижувати ступінь? А чому інвестор, філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», не створює робочих місць, молодь би залишалася в селі, були б діти. Чому їх про це не питає?
Що вирішили: понизили ступінь лише Великолазучинської, Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів та Ординецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Карабіївську, Михиринецьку та Кузьминецьку ЗОШ поки що залишили ж у тому ступені, бо навчається тут більше 30 учнів.
Також депутати визначили опорний заклад загальної середньої освіти у районі – ним стала Теофіпольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, тепер вона буде називатися «Теофіпольський ліцей». Прийняли рішення про створення «Історико-краєзнавчого музею Теофіпольського району» в структурі сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації, затвердили відповідне положення. Затвердили звіт про виконання фінансового плану КНП «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги» за 2019 рік.
Перед обговоренням питання про затвердження фінансового звіту КНП «Теофіпольська центральна районна лікарня» за 2019 рік, голова районної ради Андрій Петринюк повідомив таке:
- Під час перегляду контрактів з керівниками комунальних закладів Теофіпольської районної ради, а саме з головним лікарем КНП «Теофіпольська ЦРЛ» Сергієм Шкрабою мною було виявлено, що третя сторінка його контракту підроблена. А саме в пункті «умови матеріального забезпечення», що могло призвести до неправомірного заволодіння грошовими коштами відповідною посадовою особою. Також стало відомо, що керівником КНП «Теофіпольська ЦРЛ» всупереч умов контракту, які зобов’язують погоджувати з Теофіпольською районною радою договори купівлі на суму понад 5 тисяч гривень, систематично здійснювались без погодження. На мою думку, це призвело до розтрат бюджетних коштів.Згідно даних сайту ДКС КНП «Теофіпольська ЦРЛ» здійснювала витрати на придбання товарів та послуг: в серпні 2019 року - закупівля меблів на суму 250000 гривень. А саме в приватного підприємця, який зареєструвався 1 серпня, а 28 серпня було йому перераховано кошти; в грудні 2019 року було перераховано кошти за вікно в сумі 13700 гривень.Також багато порушень є при закупівлі засобів захисту, медикаментів та інших матеріалів для боротьби з пандемією COVID -19, де все закуплялося в пов’язаних осіб за завищеними цінами. То ж я звернувся до начальника ГУ Національної поліції України в Хмельницькій області розслідувати вказані факти та внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
То ж фінансовий звіт депутати не затвердили. Не підтримали депутати і проект рішення «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Теофіпольського району». В чому полягала суть змін: голова районної ради в період між сесіями районної ради має право звільняти керівників комунальних закладів, накладати стягнення. Ось як це прокоментував Андрій Петринюк:
- Внесення таких змін є абсолютно правомірними, адже голова районної ради має впливати на керівників, які не виконують умов контрактів, порушують трудову дисципліну. Я розраховував на здоровий глузд депутатів, але виявилося, що частина з них, які представляють ТОВ «Україна-2001», лобіюють інтереси однієї особи. Тому я не збираюсь покривати того беззаконня, яке чиниться внаслідок такої позиції в Теофіпольській ЦРЛ. Також визнаю, що дуже помилився у призначенні головного лікаря цього закладу.
Детально про всі прийняті сесією рішення, про поіменне голосування депутатами можна прочитати на сайті Теофіпольської районної ради.
Галина Тебенько
-