Надрукувати
Категорія: № 48 від 28.11.2019 року
Перегляди: 551

Долучаєтся громадскість

У понеділок, 25 листопада, відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації. Участь у ньому взяли керівники громадських організацій, а також керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун та заступник голови районної ради Роман Непотас. Вперше засідання вів новообраний голова ради Сергій Мороз.
Спочатку обговорили питання про хід децентралізції у Теофіпольському районі. З інформацією виступила начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку РДА Людмила Сапуга. Повідомила, що згідно Перспективного плану формування спроможних громад уХмельницькій області мало створитися 62 ОТГ, 46 вже створено. З них у зону ризику потрапило 10, в тому числі І Новоставецька ОТГ, яка утворилися у грудні 2018 року шляхом об’єднання Новоставецької та Човгузівської територіальних громад.

Чому? Бо на території цієї сільської ради неможливо створити опорну школу, у ній має налічуватися не менше 250 учнів. Крім того, через малочисельність цієї громади держава щороку забирає 1300 000 гривень реверсної дотації. То ж позиція райдержадміністрації та районної ради наступна: на території району має утворитися одна Теофіпольська об’єднана територіальна громада, туди увійдуть всі сільські ради, в тому числі і Шибенська. Адже відомо, що у березні-квітні цього року були рухи щодо приєднання Шибенської сільської ради до Волочиської ОТГ. Та це суперечить методиці формування спроможних громад, адже відстань від населених пунктів до центру ОТГ не повинна перевищувати 25 кілометрів. Тоді ж як відстань від Шибени до Теофіполя становить 18 кілометрів, а до Волочиська – 40. Йдеться про оперативне реагування на виклики «швидкої», поліції, служби з надзвичайних ситуацій. А також про зручність в отриманні адміністративних послуг, адже з 858 жителів громади 490 – пенсіонери. Що ж до покращення місцевих доріг, то Людмила Сапуга зазначила, що на 2020 рік Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області заплановано проведення ремонту 10 кілометрів доріг з Святецького перехрестя до Шибени (5 кілометрів капітального ремонту, 5 кілометрів – поточно-капітального).
Наступного дня, 26 листопада, міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Хмельницької області мала остаточно сформувати Перспективний план формування територій громад, за яким восени 2020 року завершиться створення ОТГ. То ж Сергій Мороз виступив з ініціативою прийняти звернення до керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради. Що і зробили – на території району має утворитися одна Теофіпольська ОТГ, і ніяких сепаратистських рухів бути не може.
Також на засіданні виступили начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Федорчук та провідний спеціаліст відділення Державної фіскальної служби Тетяна Андрійчук. Прозвітували про роботу своїх підрозділів. Найбільше ж громадських активістів хвилювало наповнення районного та місцевих бюджетів. Чому сільсгоспвиробники тягнуть з сплатою податків? Невже наші податківці не можуть на це вплинути?
А ще Ніна Киричок зауважила: люди нарікають, що на стежці, яка з’єднує вулиці Свободи та Небесної Сотні нема жодного ліхтаря. Вікторія Мельничук, яка організовує пластунів у Теофіполі, знову звернулася до районної влади з проханням надати приміщення, де б могли збиратися її підопічні.
Людмила Сапуга повідомила ще таке: є можливість потрапити під державну програму «100 шкіл, 100 дитячих садочків, 100 стадіонів». То ж підготувала документи на включення в перелік об’єктів програми районний стадіон. Бо ж і футбольне поле, і сидіння для глядачів потребують ремонту.
Галина Тебенько