Надрукувати
Категорія: № 41 від 10.10.2019 року
Перегляди: 704

Тепер у нас є ще одна


інтерактивна дошка

Сучасну школу  вже неможливо уявити без комп’ютерної техніки та комп’ютерних технологій. Використання інтерактивної дошки на заняттях в початковій школі є однією з вимог сучасного освітнього процесу в умовах інформаційного суспільства.
Інтерактивна дошка створена для використання у комплекті з комп’ютером і мультимедійним проектором і складає програмно-технічний або програмно-технологічний навчальні комплекси.
Шкільна дошка – це невід’ємна складова будь якого навчального класу, місце обміну інформацією між учнями та вчителем. Інтерактивна дошка – це жива взаємодія  вчителя і учнів, управління процесом обміну інформацією між ними. Вона не тількивідображає, що відбувається у комп’ютері, а й дає можливість  вносити виправлення й корективи, робити кольорові позначки й коментарі, зберігатиматеріали уроку для подальшого використання й редагування. До комп’ютера і, як наслідок, до інтерактивної дошки можна  підключити мікроскоп, Web-камеру, цифровий фотоапарат або відеокамеру.

І з усіма цими відображеними матеріалами можна продуктивно працювати прямо під час уроку.
Використання інтерактивної дошки на уроці може збільшити ефективність навчання учнів у школі.
Інтерактивна дошка - коштовний інструмент для навчання всього класу. Це - візуальний ресурс, що може допомогти вчителям зробити уроки живими й привабливими для учнів. Інтерактивна дошка дозволяє піднести учням інформацію, використовуючи широкий діапазон засобів візуалізації (карти, таблиці, схеми, діаграми, фотографії тощо).
Інтерактивні дошки дозволяють учителеві: супроводжувати демонстраційний матеріал помітками та зауваженнями, імпровізувати, більш гнучко готувати матеріал під відповідну аудиторію; робити записи на дошці «електронним маркером» різних кольорів на поверхні малюнку, який проектується з комп’ютера;зберігати та друкувати зображення на дошці; зберігати на комп’ютері увесь хід роботи на дошці; працювати з зображенням у відповідний час роботи на дошці; створювати прості й швидкі виправлення в наявному методичному матеріалі прямо на уроці, під час пояснення матеріалу, адаптуючи його під конкретну аудиторію, під конкретні завдання, поставлені на уроці; подавати досліджуваний матеріал захоплюючими й динамічними способами; дозволяє моделювати абстрактні ідеї й поняття, не доторкаючись до комп’ютера, змінити модель, перенести об’єкт в інше місце екрана або встановити нові зв’язки між об’єктами; працювати в режимі реального часу. Інтерактивні дошки схожі на звичайні дошки, але в той же час вони допомагають учителеві використати засоби навчання легко й невимушено, перебуваючи в постійному контакті з класом.
Звісно, добре було б, якби у кожному класі були такі дошки, та в нас їх було лише дві. А нещодавно з’явилася ще одна – у четвертому класі. Подарував нам її голова районної ради Андрій Петринюк. Адміністрація нашого навчального закладу щиро дякує Андрію Васильовичу за такий гарний подарунок, за можливість підвищити якість навчального процесу.
Лілія Лаган,
директор Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія