Надрукувати
Категорія: № 39 від 26.09.2019 року
Перегляди: 718

Не хлібом єдиним живе людина, бо всю роботу ще ніхто не переробив, ніхто й всіх грошей не заробив. Прагне душа відпочинку, духовного спілкування, позитивних вражень, естетичної насолоди.
То ж у суботу, на другу Пречисту, у Новоставецькій об’єднаній територіальній громаді відбувся чудовий захід – фестиваль «ЇЇ величність картопля». ЇЇ організатори – колектив Новоставецького сільського будинку культури та працівники виконавчого апарату ОТГ – вклали у його проведення своє вміння та душу, порадували жителів громади та гостей свята. Такого у Новоставцях ще не було, то ж фестиваль вдався, хоч день був прохолодним та вітряним.


Фестиваль вдався

 


Дійство відбулося на площі перед будинком культури. Прекрасну виставку «Золоті барви осені» підготували учні Новоставецького ліцею (у ліцей перетворилася Новоставецька ЗОШ І-ІІІ ступенів). Чого тут тільки не було: картопляні, овочеві, квіткові композиції, все просто вбирало очі, вабило осінніми щедротами та розкішшю. Майстерно виконали ролі ведучих директор Новоставецького сільського будинку культури Людмила Довжук та вчитель Новоставецького ліцею Наталія Шершун. Багато щирих слів присвятили рідному краю, батьківській домівці і, звісно, героїні фестивалю – картоплі, бо ж смачна вона і розварена, і потовчена, і в лушпинні, і засмажена. А вигадливі господині можуть приготувати з неї ще багато страв. Хоч завезли картоплю в Європу чотириста років тому з Південної Америки, стала вона в Україні другим хлібом, улюбленицею і дорослих, і малечі.
Різноманітною, насиченою була програма фестивалю – був прекрасний концерт місцевих аматорів та гостей, для дітей працювали атракціони, батути, можна було поласувати поп-корном, солодкою ватою, проводилися змагання, ігри, вікторини, діяла фотозона, фірма «FARMASI» проводила презентацію своєї продукції, розігрувала лотерею.


Де свято, там і пісня, бо українська пісня – це невмируща, бездонна душа нашого народу. Жіночий вокальний ансамбль Новоставецького сільського будинку культури виконав пісню про картоплю «Ой, гоп, гопака», свої творчі надбання подарував народний аматорський хоровий колектив імені Антона Ярощука - пісні «Козацьке весілля», «Вийди, Грицю, на вулицю». Гарний настрій та веселі пісні подарував народний аматорський фольклорний колектив районного будинку культури «Українські барви».


Прикрасив свято виступ народного аматорського вокального ансамблю «Спомин» Білогірського районного будинку культури, який представив фольклорну програму «Макітра». А народний аматорський театр мініатюр з цього ж будинку культури показав програму «Село, як воно є». Всіх розвеселили, насміялися глядачі досхочу.
Оплески глядачів заслужив танцювальний колектив «Віта Денс» Човгузівського будинку культури. Ліричного настрою додав інструментальний ансамбльНовоставецького сільського будинку культури віночком українських пісень, а також народний аматорський вокальний ансамбль «Гук» районного будинку культури.
Прекрасно виступив ще один гість фестивалю – народний аматорський фольклорний колектив «Розмай» Кунчанського сільського будинку культури. А вокальний чоловічий ансамбль «Осокори» Новоставецького сільського будинку культури заспівав кілька пісень – про козацьку славу, жартівливу «Два куми», про подільську осінь.

Ще ж впродовж свята свою майстерність демонстрували майстриня виробів канзаші (вироби із стрічок) Ірина Микитюк з Білогір’я та художник-портретист з Теофіполя Галина Дмитрук.
Головний приз фестивалю – велика каструля, щоб варити у ній картоплю і не тільки – дістався школяру Човгузівської гімназії Андрію Красовському, адже представив найважчу картоплину, 1 кілограм 385 грамів. Друге місце посів житель Новоставець Дмитро Рудий, його картоплина заважила 1 кілограм 85 грамів. В нагороду отримав набір для барбекю.
Ще учасників свята частували стравами з картоплі – кулішем, рибною юшкою та тушкованою картоплею з грибами. Долучилися до їх приготування на польовій кухні ОТГ Ніна Баб’юк, Олена Глов’юк, Микола Петровський, Микола Рожок, Леонід Король, а керував та відповідав за це директор КП «Вікторія» ОТГ Олександр Лебідь.

Наостанок усіх пригостили запашним короваєм від філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП. А заключним акордом фестивалю стала молодіжна дискотека.
- Ми дуже раді, - поділилася враженнями заступник Новоставецького сільського голови Любов Козак, - що все нам вдалося, що ми вперше організували такий фестиваль, що задоволені люди. Вважаю, що це об’єднало нашу громаду, стало ще однією нашою маленькою перемогою. Хоч це була кропітка, напружена робота. Але ми для того, щоб це робити, щоб покращувалося життя жителів громади, щоб кращим було і наше дозвілля.
А.Джус