Погода

УРОК САМОЗАХИСТУ


Ризикована і протиправна поведінка дітей та підлітків – проблема, з якою стикалися в усі часи всі суспільства. З досвіду відомо: краще попередити розвиток певної проблеми, ніж мати справу із її наслідками. У профілактиці ризикованої та протиправної поведінки важливу роль відіграє просвітницько-профілактична діяльність, що спрямована саме на попередження негативних явищ через формування у дітей та підлітків знань, умінь та навичок, які сприяють відповідальній, адаптивній, безпечній поведінці. Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» (ст. 23) до профілактики правопорушень серед дітей та підлітків мають залучатись працівники поліції. На виконання вищезазначеної функції Національна поліція України завжди співпрацює з Міністерством освіти і науки України.


Реалізація програми просвітницько-профілактичних занять «Школа і поліція» серед учнів спрямована, в першу чергу, на налагодження відкритого продуктивного діалогу учнів з працівниками поліції при обговоренні важливих правових проблем та формування їхньої правосвідомої поведінки як у школі, так і поза нею.
У Святецькій школі за ініціативою вчителя та заступника начальника відділення поліції Богдана Ковальчука відбувся нестандартний урок-заняття у 10 класі, мета якого - сформувати в учнів мотиваційний (бажання), когнітивний (знання) та поведінковий (уміння та навички) компоненти безпечної, правомірної поведінки задля запобігання ризиків для здоров’я і життя та правопорушень. Інспектор ювенальної превенції, лейтенант поліції Петро Яцюк, допоміг дітям згадати про власні права та обов’язки, розповів про заборону неповнолітнім вживати алкогольні напої та тютюнові вироби. Від капітана поліції Віктора Схаб’юка, оперуповноваженого кримінальної поліції, діти отримали майстер-клас з рукопашного бою та дізналися, що робити, під час нападу правопорушника та які прийоми самозахисту застосовувати при раптовому нападі злочинця у під’їзді, на вулиці, у транспорті, у громадському місці, а також за умови наявності великого скупчення людей.


Співпраця поліції та школи у громаді – це відхід від традиційних методів роботи поліції. Іншими словами, цепідхід з орієнтацією на попередження проблеми, а не на інцидент, який уже відбувся. При такому партнерстві школа і правоохоронний орган – це одна команда, а роль працівника правоохоронного органу розширюється і передбачає профілактику та втручання на ранній стадії. Цінною є комунікація, і вона має неперервний та високоякісний характер. Важливо пам’ятати, що при співпраці поліції та школи присутність правоохоронця у шкільних закладах розглядається як показник того, що відбуваються певні заходи, що гарантують безпеку у школі та формують середовище, сприятливе для навчання. Для громадян поліцейські машини, припарковані перед школою, стають ознакою того, що відбуваються певні позитивні заходи.
Тому щиро вдячні вам за чудовий урок. Ми пишаємося, що в нашому районі є небайдужі та відповідальні люди, до яких можна звернутися у будь яку хвилину. Віримо, що таким людям під силу змінити життя нашої країни на краще.
Яна Павлюк, класний керівник 10 класу Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів