Надрукувати
Категорія: № 37 від 12.09.2019 року
Перегляди: 630

У вівторок, 10 вересня, голова районної ради Андрій Петринюк провів нараду з керівниками комунальних підприємств та окремими керівниками відділів райдержадміністрації. Участь у нараді взяв і перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський. Адже зібралося кілька нагальних питань, які треба було спільними зусиллями вирішити.

 

Говорили

 


про важливе

 

Спочатку обговорили ситуацію по Ординецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Як повідомив директор Олександр Скотяк, у десятому класі тут мало навчатися 3 учнів, однак, як тільки розпочався новий навчальний рік, надійшов наказ з міністерства освіти та роз’яснення з департаменту освіти та науки облдержадміністрації. Ось що це означало: якщо в сільській старшій школі, тобто 10-11 класах є менше, ніж 5 учнів, така форма навчання, як індивідуальне навчання, відміняється.

Натомість пропонується екстернат, домашнє сімейне дистанційне навчання.Та чи отримають учні у такий спосіб відповідний обсяг знань, необхідний для ЗНО? Учням запропонували навчатися у Базалійській або Волиця-Полівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, з відділом освіти було домовлено про продовження маршрутів шкільних автобусів. Однак батьки не погодилися на таку пропозицію, зверталися з скаргами до районної влади. Начальник відділу освіти Майя Мельник додала, що така ситуація виникла і в Гальчинецькій та Шибенській ЗОШ І-ІІІ ступенів, де в десятих класах мало навчатися 3 та 2 учнів. Як все вирішилося: 2 дітей з Шибенської школи навчаються в Гальчинецькій школі, їх підвозить шкільний автобус, тепер тут десятий клас з 5 учнів, а в Шибенській школі десятого класу нема. Продовжують навчатися і школярки з Ординецької школи: двоє – у Теофіпольському ПАПЛ, одна – у професійно-технічному училищі у Хмельницькому.
Андрій Петринюк наголосив, що боятися оптимізації освітньої мережі не треба, діти мають навчатися у великих школах, у конкурентному середовищі. Активно в цьому напрямі повинні працювати з батьками і відділ освіти, і вчителі малокомплектних шкіл.
Ще обговорили таке: у відділі освіти не вистачає коштів на заробітну плату, а доводиться на дитячі садочки райцентру закупляти картоплю. Якщо на селі з городиною немає проблем, то в Теофіполі інша ситуація. Картопля не вродила, батьки, посилаючись на це, відмовляються її приносити. Невже не можна принести по відру?
Говорили і про початок опалювального сезону у закладах освіти. І Андрій Петринюк, і Петро Вільшинський підкреслювали, що небхідно закрити питання по Теофіпольській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Адже є попередня домовленість з керівництвом цукрового заводу про постачання тепла, вартість гігакалорії тепла може становити менше 1200 гривень. А ще відділ освіти має намір укласти угоду з іншим підприємством про технічне обслуговування газових та твердопаливних котелень, бо запропоновані розцінки КП «Тепловик» зависокі.
Головний спеціаліст сектору культури, т.в.о. завідувача сектору культури райдержадміністрації Мар’яна Садов’юк-Поберезька, директор районного будинку культури Таїса Науменко переймалися своїм: замовник будівництва першого пускового об’єкту будинку культури ДП «Служба єдиного замовника» не надало в повному обсязі документів для підписання акту приймання-передачі, є недоробки. Треба, щоб це сталося в найкоротший термін, адже на часі – опалювальний сезон. Як в нього увійти? Опалювати приміщення буде відділ освіти, але спочатку його треба взяти в оренду. Де взяти кошти?
Треба провести благоустрій території біля нового будинку культури, є на це виділені з державного бюджету кошти, та проектно-кошторисну документацію треба переробити. Якщо роботи виконуватиме КП «Теофіпольлісвод», проект здешевиться, залишаться кошти на встановлення лавочок, кількох дитячих майданчиків.
Є проблеми і в КНЗ «Теофіпольська центральна ра-йонна лікарня». Про це говорив і головний лікар Сергій Шкраба, і Андрій Петринюк та Петро Вільшинський. Адже не завершений ремонт в інфекційному відділенні, не облаштовані 2 бокси. Та й нічого не вирішилося з колишнім приміщенням відділення, відповідальність за його збереження несе ЦРЛ.
Нарада відбулася. Хочеться вірити, що це було не просто розмова, констатація фактів. Напрацьовані рішення треба виконувати, а керівники району мають їх контролювати.
Галина Тебенько