Надрукувати
Категорія: № 35 від 29.08.2019 року
Перегляди: 746

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА:

 


ВІД СТАРТУ ДО УСПІХУ

 

2019 рік - час для розвитку реформи «Нова українська школа». Знову 280 першокласників прийдуть у змінену школу. На них чекатимуть перепідготовлені вчителі, нові, засновані на сучасних потребах, програми та новий освітній простір, у який держава знову  -  вже другий рік поспіль  - інвестує 1 млрд.грн. на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування.
Робота над поширенням реформи на базову школу також триватиме у 2019-му році - протягом нього має бути представлений проект Держстандарту базової шкільної освіти, який на десятиліття визначить, якими компетентностями, знаннями та вміннями мають оволодіти учні 5-9 класів НУШ.
Якісне навчання неможливе без захисту гідності кожного учасника освітнього процесу. Водночас, якщо дорослі можуть себе убезпечити, діти залишаються вразливими. Саме тому, у 2019-му МОН працюватиме над розвитком антибулінгових програм, вдосконаленням функціонування сфери інклюзивної освіти.
На виконання вимог діючого законодавства в районі проводиться активна робота з створення умов для доступності здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, реалізації Концепції «Нова

 

українська школа», впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.


З 19 по 23 серпня 2019 року проведено комісійні об’їзди закладів освіти району з метою визначення стану готовності до нового навчального року та зроблено відповідні висновки та складено акти готовності закладів освіти до нового навчального року.
Станом на 1 вересня 2019 року мережа закладів дошкільної освіти буде складатися з 28 закладів, в тому числі 2 у складі НВК(прийняті рішення чергової сесії районної ради «Про ліквідацю закладу освіти»(Лютарівський НВК), «Про реорганізацію закладу освіти»(Ільковецький НВК) та 3 ЗДО та 3 ЗЗСО(с.Новоставці, с.Коров’є, с.Човгузів будуть передані в ОТГ Новоставецька сільська рада).
Кількість дітей, охоплених дошкільною освітою, становитиме 880 учнів, в минулому році кількість учнів становила 994.Проведена робота дає можливість на 100% забезпечити обов’язковою дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку, що є одним з найвищих відсотків в області.
Повільно, але вирішується питання комп’ютеризації закладів дошкільної освіти. Станом на 1.09. 2019 року використовується в роботі 18 ПК, залишається забезпечити комп’ютерною технікою 31% дитячих садків сільської місцевості.
У 2019/2020 навчальному році мережа діючих закладів загальної середньої освіти становитиме 27 шкіл та 2 заклади позашкільної освіти. Заклади позашкільної освіти потребують покращення матеріально-технічної бази, збіль-шення фінансування на проведення заходів.
Відповідно до планової мережі, у 2019/2020 навчальному році в закладах навчатиметься 2663 учні, в тому числі 256 першокласників. Крім того, в закладах освіти Новоставецької ОТГ буде навчатися 278, в тому числі 24 першокласників.
В районі продовжують функціонувати 10 шкіл з малою наповнюваністю учнівського контингенту. З них: 5 шкіл (І-ІІ ступеня) мають наповнюваність до 40 школярів, 5 шкіл (І-ІІІ ступенів) – до 100 школярів. Проектна потужність шкіл використовується в середньому на 52,1 %. Середня наповнюваність класів у міській місцевості – 20, у сільській місцевості – 10,3, всього по району 12,7, при середньо обласному – 19,3.
Навчально-виховний процес здійснюють 632 педагогічний працівник, з яких - 519 (82,1 %) працюють у закладах загальної середньої,97 (15,3%) - дошкільної, 16(2,6%) – позашкільної освіти. Збільшилася кількість працюючих пенсіонерів – з 16 до 34 ( 3,4%).
Дванадцять шкільних автобусів здійснюватимуть підвіз учнів та вчителів у мікрорайонах 11 ЗЗСО: Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Гальчинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Поляхівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - колегіум», Шибенської ЗОШ І-ІІІ ст., Базалійської ЗОШ І-ІІІ ст., Волице-Полівської ЗОШ І-ІІІ ст.., Строковецької ЗОШ І-ІІ ст.,Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Турівської ЗОШ І-ІІ ст.,Воронівецької ЗОШ І-ІІІ ст., Карабіївської ЗОШ І-ІІ ст.
Станом на 1.09.2019 року на балансі відділу освіти нараховується 12 шкільних автобусів. (Станом на 01.01.2018 року було - 14 автобусів, 2 автобуси списані впродовж 2018 року). Термін експлуатації автобусів: до 8 років – 5, до 10 років – 2, понад 10 років – 5 автобуси. Потребує заміни новими – 5 шкільних автобусів, та придбання нових автобусів на маршрути для забезпечення підвозу до опорних закладів (що планується створити) – 2 шкільних автобуси.
Важливим питанням стояло забезпечення новими підручниками учнів 2- их, 6 - их та 11-их класів. На сьогодні державою профінансовано 100% вартості підручників, тому всі заклади будуть забезпечені новими підручниками.
З метою реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», усі вчителі, які навчатимуть першокласників у новому 2019-2020 році, пройшли спеціальні тренінги. Заклади освіти безкоштовно отримають ігрові набори SixBriks для використання в освітньому процесі першокласників. Освоєнокошти освітньої субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 1 274 320, 00 грн. з державного бюджету та 127 432 грн. з місцевого бюджету. Станом на липень 2019 рокууспішно пройшли процедури державних закупівель сучасних меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи в системі «Прозоро». Шкільні столи та стільці вже доставлено у школи.
В закладах загальної середньої освіти району на балансі перебуває 35 НКК, які використовується в освітньому процесі. Загальна кількість комп’ютерів, які перебувають на балансі ЗЗСО – 460 од. (з них термін експлуатації понад 5 років – 370 од.). Із них – 43 перебувають в управлінсько-господарській діяльності, 127 - не працюють Число всіх комп’ютерів, які знаходяться на балансі ЗЗСО, відповідає співвідношенню 6 учнів на 1 комп’ютер, а число комп’ютерів, які працюють і задіяні в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти району, 10 учнів на 1 комп’ютер.
Нині важливою складовою інформаційного забезпечення діяльності закладів є можливість користування мережею Інтернет. Доступ до Інтернету організований у 27 школах та 28 ЗДО району. Створено 27 сайтів ЗЗСО, 28 закладів ЗДО та 2 позашкільних закладів. Потребує нагального вирішення питання щодо забезпечення закладів освіти швидкісним доступом до мережі Інтернет та створення районної освітньої комп’ютерної мережі.
Для оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметіву 2019 році виділено кошти на суму 1 100 тисяч грн. (в тому числі – 100 тисяч грн. 10% на умовах співфінансування з місцевого бюджету).
Харчоблоки в навчальних закладах в цілому відповідають санітарно-технічним нормам. Харчування буде організовано за рахунок коштів районного бюджету та спонсорської допомоги батьків, агроформувань, надходжень із власних навчально-дослідних ділянок.
У підпорядкуванні відділу освіти перебуває 2 заклади позашкільної освіти - Центр дитячої творчості, де позашкільну освіту здобувають 650 вихованців, ДЮСШ – 634 вихованців.
Проводиться робота з підготовки котельного господарства до роботи в осінньо-зимовий період.
Розроблено та розпочато впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання з показниками, необхідними для досягнення економії та в тестовому режимі встановлено Програму моніторингу споживання ПЕР в бюджетних установах.
На виконання невідкладних приписів буде здійснено комплекс протипожежних заходів, зокрема виміри опорів ізоляцій та очистка димоходів і вентиляційних шахт, на що заплановано близько 23 733 грн. Проведені роботи по підготовці закладів освіти до роботи в осінньо- зимовий період 2019/20 року, а саме:
- кількість шкіл – 27, з них готових до осінньо - зимового періоду 100%;
- кількість садочків – 28 з них готових до осінньо - зимового періоду 100%;
- кількість котелень – 39 з них готових до осінньо - зимового періоду 39;
-проведені процедури державних закупівель газу, електроенергії, дров, брикетів, продуктів харчування (масла, мяса), придбання матеріалів та обладнання.
Здійснено капітальний ремонт даху Гальчинецької ЗОШ І-ІІІ ст.(замінено шиферну покрівлю у Гальчинецькій ЗОШ І-ІІІст.на покрівлю з металочерепиці – 820 м2, кошторисна вартість 930 тис. грн. з державного бюджету);
- капітальний ремонт - заміна вікон у Волице-Полівській ЗОШ І-ІІІ ст. кошторисна вартість 776,5 тис. грн. – 52 шт. (державні кошти);
- капітальний ремонт даху Гаврилівського ЗДО «Берізка» кошторисна вартість 300 тис. грн.(виділено з державного бюджету 300 тис.);
- здійснено поточний ремонт каналізації Теофіпольського ЗДО «Бджілонька»(за спонсорські кошти);
- здійснено поточний ремонт каналізації Теофіпольського ЗДО «Зірочка» (за спонсорські кошти);
- здійснено благоустрій (прокладено доріжку з бруківки) на дитячому майданчику Теофіпольського ЗДО «Зірочка» (за спонсорські кошти). Також виконані поточні ремонти приміщень на суму 380 тис грн. з них – 70 тис. грн. – субвенції сіль-ських рад та 310 тис. грн. – спонсорські кошти;
- капітальний ремонт покрівлі Строковецької ЗОШ І-ІІ ст. кошторисна вартість 650 тис. грн.(виділено з обласного бюджету 650 тис.);
- виготовлена проектно-кошторисна документація Святецької ЗОШ І-ІІІ ст. на перекриття даху.
До завершення бюджетного року планується:
-капітальний ремонт по-крівлі Лисогірської ЗОШ І-ІІ ст. кошторисна вартість 748 тис. грн.(виділено з обласного бюджету 350 тис.) ) виготовлена проектно-кошторисна документація, проведено комплексну експертизу у ДП «Держбудекспертиза»;
- капітальний ремонт дахів будівель Поляхівського НВК «ЗОШ І-ІІІст.-колегіум». кошторисна вартість 1601,432 тис. грн.(виділено з державного бюджету 992,126 тис.)
- Виготовлена проектно-кошторисна документація:
- заміна 16 вікон у Базалійській ЗОШ І-ІІІ ст. кошторисна вартість 300 тис. грн (державний бюджет),
- 20 вікон у Поляхівському НВК ЗОШ І-ІІІ ст. кошторисна вартість 320 тис. грн. (обласний бюджет),
-7 вікон у Ординецькій ЗОШ І-ІІІ ст. кошторисна вартість 80 тис. грн. (державний бюджет),
-11 вікон у Михиринецькій ЗОШ І-ІІ ст. кошторисна вартість 100 тис. грн (державний бюджет). Виготовляється проектно-кошторисна документація.
- капітальний ремонт котельні Кунчанської ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 600 тис. грн. (районний бюджет),
- капітальний ремонт даху Теофіпольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 - 1450 тис. грн.
- капітальний ремонт харчоблоку Теофіпольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 на суму 180 тис. грн. (державний бюджет).
У зв’язку тим, що в 8 школах працюють котельні на твердому паливі та 1 котельня – у ДНЗ, на 2019-2020 рік проведено державну закупівлю твердого палива – брикетів, що становить 100% від потреби. Відбувається підготовка газових котелень до одержання дозволу на початок роботи в осінньо-зимовий період.
Проведено обстеження приміщень шкіл, тепломережі, електромережі, котельного господарства, внут-рішніх систем опалення та систем водопостачання про що складено акти готовності, проведено санацію димоходів і вентканалів, а також проведена повірка засобів обліку природного газу загальноосвітніх навчальних закладів.
Також з метою підготовки до нового навчального року та опалювального сезону 2019-2020 років відділом освіти проведено такі заходи:
1. Проведено огляд та перезарядка протипожежних засобів, і планується до 1.10.2019 року їх дооснащення.
2. Готуються до роботи оператори шкільних котелень, які проходять навчання в Теофіпольському районному центрі зайнятості.
3.Навчальними закладами виготовлено та належним чином оформлено акти та паспорти готовності об’єктів до опалювального періоду 2019-2020 рр., що свідчить про готовність котелень до одержання дозволу на початок роботи сезонно-діючих газових установок, вимог п.3.7.13 «Правил безпеки в газовому господарстві».
4. Здійснюється відновлення робочих проектів з газифікації 10 закладів загальної середньої освіти.
Планується:
1. Провести вимір опору ізоляції електроустановок.
2. Зробити просочування від запалення на 5 школах та 1 ДНЗ.
3. Зробити перевірку та, при потребі, ремонт димоходів та вентканалів.
Враховуючи складне економічне становище, необхідно здійснити заходи, які покращать якість освіти в районі, а саме:
- створення опорних шкіл;
-розширення мережі гуртків закладів та максимальне залучення дітей позашкільних закладів до позашкільної освіти із сільської місцевості;
- розроблення освітніх програм, програм розвитку кожної школи, кожного дитячого садка;
- забезпечення підключення закладів загальної середньої освіти, дошкільних та позашкільних закладів доступом до швидкісного Інтернету;
- оновлення матеріально-технічної бази шкіл;
- відкриття додаткових груп у закладах дошкільної освіти;
- зменшення споживання газу за рахунок проведення комплексних заходів з енергозбереження, впровадження енергоменеджменту відповідно до Алгоритму запровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах.
Виконання матеріально-технічної частини бюджету щорічно забезпечується бюджетними коштами району, обласного, державного бюджету та позабюджетними надходженнями.
Висловлюємо слова щирої подяки народному депутату України восьмого скликання Андрію Шиньковичу, депутатам обласної та районної рад, сільським та селищним радам, батькам, колективам закладів освіти, підприємцям, керівникам сільськогосподарських формувань за підтримку та розвиток освітньої галузі!
Наталія Поліщук, в.о. начальника відділу освіти
райдержадміністрації