Надрукувати
Категорія: № 24 від 13.06.2019 року
Перегляди: 410

Дбаємо про найцінніше


Наближається День медичного працівника, справді народне свято. Бо ж саме вони, лікарі, медсестри, фельдшери, стоять на варті нашого здоров’я, що є найбільшою цінністю кожної людини. У цей день, який відзначається у нашій країні у 3-тю неділю червня, завжди хочеться від усього серця подякувати медикам та привітати їх із професійним святом.
Вже рік працюють працівники центру первинної медичної допомоги в умовах реформи первинної ланки медицини. На сьогоднішній день більше 77% населення району уклали декларації з сімейними лікарями та педіатрами. Це означає, що близько 21 тис. насесення району вже обрали свого лікаря. В ході реформи нам, на жаль, довелося зустрітися з рядом проблем: це і неви-рішення кадрових питань, недостатнє технічне оснащення закладів охорони здоров’я, проблема із збереженням малопотужних ФПів та ряд інших.


Кадровий потенціал, його збереження - є вирішальним чинником проведення медичної реформи. Я б взагалі віднесла це на перше місце. Бо саме лікар є головною фігурою у системі надання пацієнтам якісних медичних послуг. На жаль, на сьогодні у двох сільських амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, у Святецькій та Шибенській, немає сімейних лікарів. В інтернатурі навчається 2 молодих спеціалісти і надіємся, що через рік вони поповнять наш колектив.
Ще однією проблемою, яка виникла - це збереження на селі фельдшерських пунктів, адже у селах з малою кількістю населення, існування їх не передбаченно. Проте це питання вирішується на місцевому рівні. На сесії районної ради депутатами прийнято рішення дофінансування фельдшерів з бюджетів сільських рад.
Крім того, на останій сесії районної ради було прийнято рішення про виділення коштів для співфінансування заходів на впровадження телемедицини в Поляхівській та Волице-Полівській амбулаторіях.
В кінці 2018 року розпочато будівництво Святецької АЗПСМ із житлом для лікаря. На сьогоднішній день освоєно більше 70% коштів на будівництво цього закладу. Отримано новий автомобіль для амбулаторії.
Нині ми переживаємо нелегкі часи перетворень, які вимагають від всієї медичної громадськості щоденної кропіткої праці над виконанням масштабних завдань. І при цьому медики продовжують виконувати свою високу місію: дбати про найцінніше, що є у людини, — її здоров’я. Завдяки професіоналізму, неймовірним зусиллям, особистій відповідальності медична галузь забезпечує надання населенню медичної допомоги, вболіваючи за здоров’я кожного свого пацієнта.
Тож від щирого серця вітаю усіх, хто стоїть на варті охорони здоров’я, із Днем медичного працівника! Зичу всім, міцного здоров’я, творчих здобутків, невичерпної енергії у вашій надзвичайно потрібній людям праці. Нехай радість життя, яку ви даруєте людям, повертається сімейним теплом, щастям та благополуччям до ваших домівок, здоров’я, достатку, родинного щастя, здійснення мрій та радості від життя.
Олена Кравчук, головний лікар ЦПМСД