Надрукувати
Категорія: № 24 від 13.06.2019 року
Перегляди: 550

Розпочалися об’їзди сільських та селищних рад


Згідно розпорядження голови районної ради Андрія Петринюка з 10 по 19 червня проводиться об’їзд закладів соціально-культурної сфери району. У мобільну групу увійшли керівники комунальних підприємств, структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники правоохоронних органів.
То ж у понеділок, 10 червня, об’їхали Базалійську селищну, Гальчинецьку та Шибенську сільські ради.
На території Базалійської селищної ради працює дитячий садок, ЗОШ І-ІІІ ступенів, бібліотека, будинок культури, амбулаторія та будинок-інтернат. Спочатку разом з селищним головою Євгеном Білоусом завітали у дитячий садок «Берізка». Гостинно зустріла делегацію завідуюча Софія Пачковська, все тут в ідеальному порядку, зроблений ремонт, сучасні дитячі меблі. І з дитячим харчуванням все добре, адже допомагають продуктами і відділок ТОВ «Україна-2001», і ТОВ «Волочиськ-агро».


Євген Білоус повідомив, що селищна рада по мірі можливості підтримує заклади соціальної сфери, та коштів, звісно, не вистачає. Єдиний вихід - залучати інвесторів, створювати робочі місця. От нарешті сесія селищної ради прийняла рішення про передачу в оренду ТОВ «Вітенерджі» 7,5 гектарів землі під будівництво сонячної електростанції. І залишається ще багато місця, аби люди могли тут випасати свою худобу. Бо громада має розвиватися, мають бути кошти на ремонт доріг, завершення встановлення вуличного освітлення та інші потреби.
У Базалійській ЗОШ І-ІІІ ступенів, як розказала директор Ганна Безкоровайна, навчається 194 учнів, дітей підвозять з Борщівки, а дітки з Новоіванівки ходять пішки, бо недалечко. Потрібно завершити заміну вікон, а це 88 великих, та й дах треба замінити. Начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмила Сапуга зазначила, що на заміну вікон за сприяння народного депутата України Андрія Шиньковича кошти субвенції на соціально-економічний розвиток вже надійшли, то ж частина вікон буде замінена. А начальник відділу освіти Майя Мельник запропонувала таке: шкільний автобус вже старий, якби селищна рада, місцеві агропідприємства та фермери долучилися до його закупівлі.
Оглянули і приміщення, де працюють доросла та дитяча бібліотеки, міський будинок культури. Раділа бібліотекар Наталія Герасим’юк, що встановлюється електроопалення, що нарешті буде тепло. Посприяв цьому знову ж таки Андрій Шинькович. Та в кількох місцях тече дах, якби його перекрити.
Побували і в Базалійській амбулаторії. Селищна рада підтримує заклад, замінили двері, 5 вікон, встановлений внутрішній туалет. Лаборантки в штаті закладу немає, приїжджає раз в тиждень з ЦРЛ. Завідуючий амбулаторією Іван Фесун відзначив, добре, що є аналізатор по сечі, якби ще придбати аналізатор по крові, щоб медсестра могла зробити аналізи. Потрібний ще один комп’ютер для лікаря. Та головною проблемою амбулаторії є таке: троє сімейних лікарів та педіатр не уклали відповідної кількості декларацій, в результаті ЦПМСД недоотримує значні кошти від Національної служби здоров’я.
Завітали і до будинку-інтернату для людей похилого віку. Директор Алла Коломійчук гостинно показала це давнє, але таке по-сучасному облаштоване приміщення. Казала, що колектив закладу власноруч, по крихті, зробив ремонт та підтримує його в ідеальному порядку. Щоб його мешканці, а їх ту проживає 40 чоловік, почували тут себе затишно та комфортно.
Андрій Петринюк зазначив, що по кожному закладу сільських та селищних рад після завершення об’їзду буде зроблене розпорядження, зауваження треба виконати.
В Гальчинецькій сільській раді разом з сільським головою Анатолієм Черняком спочатку оглянули Гальчинецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів та дитячий садок. Андрій Петринюк та всі учасники об’їзду схвально відгукнулися про ці заклади, особливо про школу, яку очолює Лідія Бурлак. Навчається у школі 92 учнів, тут прекрасні умови, творчо працюючий педагогічний колектив. На часі – перекриття даху за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.
Та коли перейшли у сільський будинок культури, стало сумно. Роками він не опалюється, тут пахне сирістю та цвіллю, дах тече, на сцені просто велика дірка в стелі. Зрозуміло, що не було коштів на капітальний ремонт, коли заклад був на балансі сільської ради, немає на це коштів тепер у секторі культури. Леонід Стецюк, голова ФГ «Євроколос» зауважив, що Гальчинецька громада особлива, тут 23 фермерських господарства та багато одноосібників. І саме сільський голова повинен об’єднати громаду на добрі справи, люди, які позиціонують себе патріотами, долучаться. І все можна вирішити, головне – організувати.
Оглянули і ФП, де вже 18 років працює хороший фахівець Вікторія Єрмак-Ягелко. Як і всюди, фельдшер виконує роботу і за санітарку, і ремонт сама робить, і траву навколо приміщення їй треба обкосити. Та з усім Вікторія справляється, а, головне, люди задоволені, бо ж надає якісні медичні послуги.
На території Шибенської сільської ради спочатку оглянули сільський будинок культури. Виглядає він краще, ніж в Гальчинцях, фойє, де проводиться дискотека, опалюється дровами, простора глядацька зала вже три роки не опалюється. Директор Василь Волков висловив пропозицію відновити тут газове опалення, це невеликі затрати, і ніяке порівняння з твердопаливним. Та якби тут хоч зробити косметичний ремонт.
Разом з Шибенським сільським головою Василем Гринюком оглянули дитячий садок, Шибенську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Якихось гострих проблем тут немає, було б побільше дітей. Директор школи Сергій Савчук за підтримку в проведенні ремонту висловив вдячність керівнику філії «Рідний край» ПрАТ «Зерноподукт МХП» Володимиру Прокопчуку, приватному підприємцю, депутату районної ради В’ячеславу Шведі та власнику магазину «Господар» Володимиру Мельничуку.
В Шибенській амбулаторії та відділенні адресної допомоги Теофіпольського територіального центру, які знаходяться в одному приміщенні, з листопада минулого року немає води. Починає текти цівкою і її більше немає. Андрій Петринюк наголосив, що в найкоротший строк це треба вирішити. І це можливо, аби було бажання, а не обіцянки. То ж взяв це питання під особистий контроль.
Ще ж в амбулаторії застаріле обладнання, в приміщенні треба робити ремонт. А в.о. завідувача Надія Романюк сказала таке:
- Якби нам допомогли придбати тонометри, треба їх 4, для кожної медсестри. Ще ж потрібний шприц «Жане». Та, головне, нема з чим йти до людей на виклики, бо в аптечці невідкладної допомоги нічого нема.
Тут же Василь Гринюк пообіцяв, що у червні сільська рада виділить на невідкладну допомогу 15 тисяч гривень, бо це ж для людей.
Схвально відгукнувся Андрій Петринюк про відділення територіального центру. Що там казати, тут прекрасне приміщення, завідуюча Галина Стецюк та працівники підтримують його в ідеальному стані. Люди тут можуть отримати послуги перукаря та швачки, от щоб нарешті відновилося водопостачання, щоб можна було приймати замовлення на прання, купатися.
Андрій Петринюк вважає, що об’їзди будуть мати позитивні наслідки, будуть зміни на краще, задля блага людей.
Галина Тебенько