Погода

Екскурсія на

 

трикотажну фабрику

 


У шкільній навчальній програмі з фізики та хімії вивчається багато технологічних процесів різних галузей промисловості. Але вивчати технологічний процес в дійсності, а не за підручником, має великі переваги. А тому ми, учні та вчителі Михиринецької ЗОШ I-II ступенів, звернулися до керівника ткацької фабрики «Aslan-Текстиль» Шишмана Рамазана зпроханням побувати на екскурсії. Вони з радістю надали нам таку можливість і ми поїхали в Базалію, де знаходиться підприємство.
Спочатку ми відвідали в’язальний цех. Олена Бойко розповіла нам, як працюють в’язальні машини та які типи тканин вони виготовляють. Про роботу оздоблювального цеху, в якому фарбують тканину, висушують, розрівнюють та упаковують її нам розповів Леонід Рева. Процеси фарбування тканин потребують дуже багато води, а тому на фабриці є своя водонапірна вежа, станція водопідготовки, очисні споруди. Завдяки сучасному обладнанню значна частина води використовується повторно.

Найсвітліша дорога у світі -


це дорога до знань, до школи!


Навесні, коли оживає природа, радує нас своєю красою, у Базалійській школі традиційно проходить багато свят. Серед них надзвичайно хвилюючим є свято «Прощавай, початкова школо». Це радісне і трішки сумне свято. Радісне, бо дітки підросли, стали впевненішими, розумнішими, а сумне,бо вони прощаються з початковою школою, з рідним класом, тим куточком, в якому раділи і сумували, плакали і сміялись цілих 4 роки, прощаються з першою вчителькою, яка віддавала їм свою любов і ласку.
Учительська праця – важка, а праця вчителя початкових класів – надзвичайно важка і відповідальна. Це ж саме вони, перші вчителі, не тільки вчать писати, читати і рахувати, а й вчать бути добрими, відповідальними, вчать дружити і спілкуватися, вміти допомагати і вибачати. Хто з нас, дорослих, не пам’ятає першу вчительку, її привітну посмішку, теплу долоню?
У теперішньому світі ставлення до школи, вчителя не завжди справедливе. Але зайдіть у стіни школи…

Вшанували Кобзаря

 


Вшановуючи пам’ять Пророка України, поета Тараса Григоровича Шевченка та в зв’язку з 158 річницею з часу перепоховання великого сина українського народу, національного генія, Теофіпольська районна бібліотека для дітей долучилася до проведення Шевченківських читань «Юнь шанує Кобзаря». Читачі-учні 5-7 класів Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 читали твори великого поета.


Світлій пам’яті

 

Надії Павлівни Архипович


Уже минуло 40 днів, як за межу вічності пішла прекрасна людина, вимогливий, принциповий керівник, засновник та багаторічний начальник Державної податкової інспекції у Теофіпольському районі Надія Павлівна Архипович. Ми, її колишні колеги, не можемо у це повірити, не можемо змиритися з такою жорстокою несправедливістю. Адже завжди була життєрадісною, оптимісткою, перемагала труднощі, була не лише справжнім професіоналом, мудрим керівником, а й добрим наставником та порадницею.

Порадували сузір’ям

 


талантів

 


Саме таким було враження від другого дня півфіналу районного дитячого конкурсу «Карусель талантів». Адже змагалися діти старших вікових категорій, 9-12 та 13-15 років, то ж, звісно, продемонстрували вищий рівень майстерності, впевненіше та яскравіше проявили свої обдарування. То ж журі було непросто визначити переможців – учасників фіналу, що відбудеться 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей. Та, будемо, вважати, що члени журі, і професіонали, і громадські активісти – Таїса Науменко, Варвара Миронова, Олена Левицька, Інна Петринюк, Алла Бабінська, Анатолій Стучинський, Віра Пухніченко, Надія Постернак – зробили правильний вибір.
- У всіх нас, - каже директор районного будинку культури Таїса Науменко, - неймовірні враження, стільки талановитих дітей, кожний учасник – особливий, неповторний. Ми ще раз зрозуміли, наскільки важливо у час їх становлення підтримати, розгледіти справжню іскру таланту. Так, нам дійсно було важко визначити учасників фіналу, але ми мали це зробити, конкурс є конкурс. Тепер готуємося до фіналу, запросили всіх учасників, треба продумати все до подробиць. Розуміємо, що і там нам буде складно, тому вирішили, що по кожній віковій категорії буде визначений приз глядацьких симпатій, щоб якнайбільше дітей отримали нагороди. Сподіваємося, що фінал також пройде на «ура».