Надрукувати
Категорія: № 21 від 23.05.2019 року
Перегляди: 562

А над світом українська

 

вишивка цвіте

 


Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Тому недаремно українці відзначають  День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Це свято з’явилося всього 8 років тому, коли кілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст.


Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, в університет, школу  чи садочок.
У наші дні вишиванка - символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.
Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року 16 травня учні та вчителі Колісецької ЗОШ із задоволенням долучилися до акції “Одягни вишиванку”. З кожною хвилиною, що поспішала на годиннику, школа наповнювалась все більше різноманітними кольорами, орнаментами, а найголовніше – усмішками, радістю які, здається, заполонили всю територію школи. Звичайний буденний день перетворила на святковий та радісний - проста річ, яка є всього-навсього елементом одягу - це українська вишита сорочка. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і  учнів різних класів.
  Учні 5-7 класів провели свято «Вишиванка моя, вишиванка». З нагоди Дня вишиванки розповіли історію вишитої сорочки і всіх привітали зі святом. Діти разом зі своїми батьками показали, що відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. Завершили виховний захід побажаннями миру, злагоди, добра, щастя та достатку.  
Діана Богач,
педагог-організатор