Погода

Пам’ять стукає в наші серця

 

 

 


9 травня у райцентрі відбулися заходи до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Урочистою ходою до Меморіального комплексу: пам’ятного знаку на честь воїнів-земляків, братської могили радянських воїнів пройшли керівники району, ветерани праці та очевидці Другої світової війни, учасники АТО, волонтери, представники установ та організацій, громадських організацій, жителі та гості селища.
Тут відбувся мітинг-реквієм. Із вітальним словом до присутніх звернулася керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун. Вона зазначила, що багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається прикладом невичерпного джерела патріотизму, вірного служіння своєму народу.

Прекрасні враження


Наш народний аматорський вокальний ансамбль «Чарівниця» часто виступає у сільських будинках культури та сільських клубах. Звісно, дуже шкода, що за роки Незалежності їх приміщення стали занедбаними, не опалюються. Бо фінансується культура по залишковому принципу, коштів на ремонти та тепло не вистачає. Це вкрай несправедливо. То ж були приємно вражені, взявши участь у концертній програмі до Дня матері у Троянівському сільському клубі. Завдяки зусиллям великих ентузіастів культосвітньої ниви подружжя Тетяни (завідуючої клубом) та Філімона (керівника народного аматорського фольклорного колективу «Українські барви» районного будинку культури)Мовчанів, за підтримки жителів Троянівки, Лідихівської сільської ради та місцевих агропідприємств тут зроблений ремонт, тут затишно та привабливо.
Концерт був дуже гарний, крім нас, виступили і «Українські барви», і зразковий танцювальний колектив дитячої музичної школи «Теофілія», і солісти районного будинку культури Аня Джус, Лідія Шевчук, Наталія Шевченко та Вікторія Мельник.

Вернісаж особистостей
Добігають до кінця останні дні навчального року. Скільки цікавих та різноманітних заходів було проведено в нашій Волице-Полівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Але щорічно ми завершуємо святом талановитих дітей. І ось на початку травня було проведено свято “Вернісаж особистостей”. 
Ведучі свята Діана Михайлінчик (11 кл.) та Владислав Кисіль (8 кл.) розповіли, що Україні потрібні розумні люди, а для цього потрібно добре вчитися і розвивати свої таланти. Отож в актовій залі нашої школи зібралось багато розумних і талановитих учнів, а також їхніх наставників - наших учителів, які заслуговують похвали і нагород.
Любов до науки, захоплення нею, бажання вчитися і пізнавати все нові і нові грані улюбленого предмету - все це притаманне переможцям олімпіад, інтелектуальних турнірів, конкурсів. І саме ці досягнення є важливим кроком у майбутнє кожного з них.

Благословенна будь навік


Щороку у другу неділю травня людство вшановує жінку: жінку-матір, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на Землі.
Ось і цієї неділі благочинний Теофіпольського району Православної Церкви України, митрофорний протоієрей отець Василь Крисак запросив жителів райцентру та сіл району до храму Покрови Пресвятої Богородиці на божественну літургію з нагоди цього свята, яка розпочалася о 10 годині ранку. А о 12 годині біля Божої матері, пам’ятного знаку героям Майдану та всім захисникам української землі розпочалися урочистості та вшанування матерів загиблих учасників АТО.
Із хвилюванням та сльозами на очах слухали учасники заходу виступ квартету районного будинку культури у складі Володимира Кобери, Валерія Груха, Петра Головацького та Олександра Колєсніка, які виконали пісню «Не плач, мамо».

Аби на це була політична воля


Минулого тижня відновила свою роботу тимчасова комісія районної ради з приводу подальшого використання майнового комплексу колишнього інфекційного відділення центральної районної лікарні. Нагадаємо, розпочала вона роботу ще з початку січня цього року. Про напрацювання комісії наша газета повідомляла чотири рази. Останнє рішення комісії було таким («Життя Теофіпольщини» № 7 від 14 лютого 2019 року): передати майновий комплекс колишнього інфекційного відділення із земельною ділянкою площею 1,3 гектарів з балансу Теофіпольської ЦРЛ на баланс Теофіпольського ЦПМСД, першочергово відкрити у цьому приміщенні медичний кабінет від Теофіпольської АЗПСМ та розпочати процедуру відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини, ці питання винести на розгляд сесії районної ради.
Однак при подальшому вивченні цієї ситуації, врахуванні інтересів Центру, який опинився в складному фінансовому становищі (бо ж кампанія із укладанням декларацій з сімейними лікарями та педіатрами ще не завершена, утримання приміщення стаціонару, його опалення вдарить по бюджету Центру),бачення розв’язання цього питання дещо змінилося.