Надрукувати
Категорія: №15 від 11.04.2019р.
Перегляди: 622

Голова правління  СГВК «Олійники» Василь Демчук не приховує доброго настрою: господарство успішно проводить весняно-польову кампанію, є хороші види на врожай. Посіяли ячмінь, овес, цукрові буряки, приступили до сівби соняшника, сої та кукурудзи, посіють ще і гречку. Озимина у хорошому  стані, вже два рази її підживили.

Впродовж останніх років «Олійники» значно покращили свою матеріально-технічну базу, закупили сільсьгосподарську техніку вітчизняного та білоруського виробництва. Звісно, довелося брати кредити, але вчасно їх виплачували. От і в цьому році, аби провести весняно-польові роботи, та закупити комбінований культиватор, взяли у Райффайзен Банка Аваль біля 2 мільйонів кредиту під 18 % річних. Сподіваються, що зберуть урожай та зможуть розплатитися.

  -     Крім рослинництва, - продовжує, - зберігаємо і тваринництво, утримуємо 450 голів ВРХ, в тому числі 100 корів.  Трудиться у нас тут 25 чоловік, люди мають роботу, є підвозчики кормів. Перезимували, корови теляться, кормів вистачає. Минулого року на фермі ми провели реконструкцію, поставили пластикові вінка, встановили молокопровід аж до холодильника, то ж умови праці тваринників покращилися. Маємо намір перекрити старе приміщення телятника, вже переробляємо піднавіс під зерновий склад.

Продовжує господарство піклуватися про село Олійники та про його жителів. Дві водонапірні башти знаходяться на балансі кооперативу, як три роки тому не стало в криницях води, замінили по всьому селу водомережі. Плата за воду на одного жителя чи не найнижча у районі – 5 гривень. Долучається господарство і до ремонту сільських доріг, підсипає, грейдерує. Пекарня кооперативу двічі на тиждень випікає хліб, продають його у магазині-барі по 8 гривень за буханець. А до 8 березня жінки-працівниці господарства отримали подарунки- скатертину, блендер,  парасольку, цукерки, а всі жінки-пенсіонери – скатертину, цукерки та хустину. До Дня Перемоги всі, хто народився до 1945 року, отримують продуктові набори. Люди задоволені.

Вже вчетверте люди  на загальних зборах обирають Василя Демчука головою правління кооперативу. Навіть нема другого кандидата. Отже, йому довіряють, бо дбає про рідну землю, про рідне село. Якби ж так було скрізь.

Галина Тебенько