Надрукувати
Категорія: №3 від 17.01.2019р.
Перегляди: 625

Люди хочуть, щоб була амбулаторія

Як і збиралися, у вівторок, 15 січня, комісія районної ради знову обговорювала долю приміщення колишнього інфекційного відділення центральної районної лікарні. Що з ним робити? Після повідомлення у «Житті Теофіпольщини» за 10 січня про те, що районна рада не проголосувала за передачу майнового комплексу інфекційного відділення благодійному фонду Вадима Лейві «На благо України» за 1 гривню в рік на 15 років, до членів комісії Сергія Мороза та Миколи Корнійчука телефонували жителі селища. Хочуть, щоб був медичний заклад з денним стаціонаром. Телефонували і атовці, і багатодітних родин. Бо їм потрібне житло.
Спочатку засідали у сесійній залі районної ради – Сергій Мороз, Микола Корнійчук, Олександр Сапуга, Василь Демчук, Юрій Маркарян. Послухали спочатку головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олену Кравчук. Повідомила, що дійсно, кілька років тому наміри відкрити амбулаторію загальної практики сімейної медицини у селищі цукрового заводу були. Але на сьогодні вимоги Міністерства охорони здоров’я інші – відстань між амбулаторіями має бути не менше 7 кілометрів. А тут всього кілька кілометрів. А ще ж це додатковий штат, затрати на опалення, одним словом, про це питання не може навіть стояти.

Бо тут ще виникла проблема з ФПами, їх у районі 43, їх треба оптимізувати, залишити 18-19, Бо ж тепер один фельдшер повинен обслуговувати 750 чоловік. І іншого боку, ФПи треба зберегти, аби зменшити навантаження на сімейних лікарів. Ще ж частина фельдшерів працює на півставки, не вирішене питання дофінансування їх заробітної плати. І що ж то за реформа, казали депутати.
А головний лікар центральної районної лікарні Сергій Шкраба наполягав: як утримувати приміщення інфекційного відділення, коли цукровий завод підвищив тарифи на теплопостачання, з 2348 гривень за 1 гігакалорію до 2560 гривень?
Питав Сергій Мороз у заступника Теофіпольського селищного голови Володимира Федонюка, чи можливе фінансування з селищної ради на відкриття амбулаторії, це ж ваші люди.
Отож, після дискусії вирішили поїхати в селище цукрового заводу, подивитися на приміщення, поговорити з людьми. Коло колишнього інфекційного відділення нас вже чекали люди, переважно пенсіонери. Обурювалися, бо влада повинна вирішити, щоб у селищі був медичний заклад, денний стаціонар, щоб тут можна було поставити крапельницю,зробити аналізи. Бо ж прийшли люди дехто з паличками, здоров’я вже нема, хоч до Теофіполя ніби й близько, не у всіх є авто, та й стояти там у черзі сили вже нема. А якби тут був денний стаціонар, люди могли б спокійно помаленьку прийти. А ще казали, скільки тим багатіям вже треба, вже все позабирали, вже й на це хочуть свою лапу накласти.
Олександр Сапуга висловив пропозицію: треба, аби районна рада прийняла звернення до департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації про відкриття у селищі амбулаторії, вирішити на рівні Державного фонду Регіонального Розвитку фінансування цього проекту, приміщення ж практично готове. Бо все можна вирішити, легше сказати, що неможливо і не мати клопоту. А Юрій Маркарян сказав, як буде амбулаторія, за свої кошти закупить глюкометр, ще якесь необхідне обладнання. Бо то ж для простих людей.
Оглянули і гаражі, погріб. Ясно, що вони вже занедбані, розпорядитися ними потрібно по-господарському.
Далі члени комісії зустрілися з працівниками дитячого садочка «Білочка». Одностайно підтримали пропозицію відкрити в колишньому інфекційному відділенні амбулаторію, під зверненням підписалися всі працівники, а ще додалися підписи батьків з усіх груп.
У Теофіпольській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 підписи під зверненням поставили 38 вчителів. Розказали і про свої проблеми: ще потрібно замінити 75 вікон, всі вони аварійні, можуть впасти комусь на голову, не вистачає на школу, у якій вчаться 400 дітей, комп’ютерів, немає і мультиме-дійного забезпечення. Хоч директор Світлана Марченко до кого тільки не зверталася – до відділу освіти, районної ради, до селищної ради.
То ж члени комісії зробили попередній висновок: потрібно вирішувати питання відкриття амбулаторії. Моментально це не зробиться, але треба в цьому напрямку працювати. Бо найперше треба дбати про людей.
А.Джус