Надрукувати
Категорія: №3 від 17.01.2019р.
Перегляди: 695

Вибороли право на  краще життя


Хоч з часу проведення виборів у новоствореній Новоставецькій об’єднаній територіальній громаді минуло вже три тижні, а було це 24 грудня, розмови про вибори у селах Новоставецької та Човгузівської сільських рад, що об’єдналися, не вщухають. Говорять про це не тільки виборці, а й підлітки та діти. Бо ж дуже вже активізувалися політичні сили, які взяли участь у виборах депутатів ОТГ. Якщо до виборів всі заявляли, що проти них буде застосовуватися адмінресурс, шахрайські схеми та підкуп виборців, проте практично всі насправді цим не погребували. Бо ж розказують люди, та й надходили в редакцію дзвінки, що розносили їм і гроші, і заморожені кури, і цукерки та шампанське, і подарунки. Та й по окремих депутатах неясно, ніби й за них ніхто не проголосував, а перемогли саме вони. Ще ж мали місце домовленості між політичними силами. То ж навряд чи можна ці вибори назвати чесними. Нагадаємо, що на 14 депутатських місць претендували аж 88 кандидатів. То ж про враження від виборів та розпочату організаторську роботу розмовляємо з обраним головою Новоставецької ОТГ Анатолієм Вальчуком.
Отже, розкажіть, як ви прийшли до цих виборів, якими, на вашу думку, вони були?
- Найперше, хочу сказати, що я вже двічі був обраний Новоставецьким сільським головою, восени 2010 та 2015 років. Протягом цього часу намагався виправдати довір’я виборців, наша команда, це депутати, члени виконкому, працювала злагоджено, я з повною відповідальністю стверджую, що лише на користь громади. Коли ж у 2015 році набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і цей процес у нашому районі загальмувався, ми ще у 2017 а далі у минулому році стали вивчати можливість створення спроможної громади на теренах двох сільських рад – Новоставецької та Човгузівської.

Ознайомилися з досвідом вже утворених громад, невеликих за кількістю жителів. Провели розрахунки, з ними прийшли на сходи громад. Люди нас підтримали, тоді провели сесії. Тобто, ми зробили дуже велику роботу, підготували документи. Не приховую, що нас підтримав народний депутат України Андрій Шинькович, лише за його сприяння в облдержадміністрації розглянули наше подання. Що ж до самих виборів, я не знаю, хто що кому розносив, мені особисто ніхто нічого не давав, ні грошей, ні подарунків. Не давав нікому нічого і я, якщо за мене проголосували 1404 виборців, де б я взяв стільки курей, це ж ціла птахоферма. З іншого боку, в селі нічого не приховаєш, диму без вогню не буває. Ще зазначу, йшов я як самовисуванець. Вважаю, голова громади повинен просто працювати задля того, щоб людям краще жилося, а не лобіювати інтереси якоїсь політичної сили. Це моя принципова позиція. А з чуток, що нібито мені вже купили трикімнатну квартиру в Києві, що маю землі 30 гектарів, мені смішно. За час роботи сільським головою не надбав ні землі, ні земельної ділянки під будівництво. І надалі буду працювати чесно, для людей, щоб після себе залишити добрий слід. Ось такі справи.
Вибори, якими б вони не були, відбулися, люди зробили свій вибір. Тепер розпочалася велика робота з формування адміністративної структури, адже ОТГ – це міні-район. Як це прокоментуєте?
- Ми поцікавилися, який апарат в інших ОТГ з приблизно такою чисельністю населення, щоб зробити все правильно, щоб, найперше, працівники наших сільських рад не втратили роботу. Тобто, процес формування адміністративної структури нашої ОТГ якраз триває. Поки що визначили штат в кількості 14 працівників, з такими структурами, як МНС, поліція, відділ освіти, ЦРЛ плануємо заключити угоди на обслуговування. Де ми розмістимося: в приміщенні сільського будинку культури зробимо ремонт, тут і буде знаходитися наш адміністративний центр. Що ж до розширення нашої громади, то таку можливість ми не виключаємо, навпаки, ситуацію вивчаємо, можливо, запросимо приєднатися інші громади, наших сусідів. Якщо ми їх запросимо, а вони виявлять бажання приєднатися до нас, достатньо буде лише прийняти рішення на сесіях.
Звісно, основою спроможності ОТГ є кошти, головне, щоб їх достатньо залишалося на розвиток громади. Адже все ж таки децентралізація спрямована на якісно новий рівень життя. То який же бюджет Новоставецької ОТГ на 2018 рік?
- Вже відбулося засідання бюджетної комісії, до неї входять справжні професіонали, до речі, тривало воно аж три дні. Адже бюджет непростий, напружений, попередньо він планується в розмірі 15 мільйонів гривень, в тому числі 7 мільйонів надійде від податку на доходи фізичних осіб, в основному це податки філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». Ми проводимо розрахунки, скільки коштів потрібно буде на утримання апарату, скільки залишиться на розвиток громади. Однозначно, що будемо активно працювати над проектами, бо вивчаємо досвід успішних громад – без участі в міжнародних програмах, отримання грантів руху вперед не буде. А наша команда, і депутати, і члени виконкому, я впевнений, налаштована лише так, воювати я ні з ким не збираюсь, зумію об’єднати всіх для добрих справ та достатку людей.
І наостанок: ваша каденція триватиме менш, ніж два роки, до наступних місцевих виборів восени 2020 року. Не так багато часу. А зробити потрібно дуже багато. Найперше, сприяти створенню нових робочих місць, утвердженню європейських стандартів заробітної плати, аби внести свою частку в припинення трудової міграції, у розвиток вітчизняної економіки. Що на це скажете?
- Я розумію відповідальність, яку ми взяли на себе. Але назад дороги немає. Завершуємо формування апарату, визначаємо пріоритетні напрямки роботи – і напружено працюємо. Відсиджуватися ніхто не буде. Я щиро дякую людям, які проголосували за мене. Я дякую депутатам, які працювали разом зі мною 8 років. За порозуміння та підтримку я дякую і директору філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимиру Прокопчуку. Вірю, що разом і за такий короткий час ми зможемо досягнути позитивних результатів. Щоб наші села не були гірші, як в Польщі, і щоб люди наші жили не гірше.
Дякую, Анатолію Вікторовичу, за розмову. На вибраному вами шляху бажаю мужності, витримки та терпіння, а ще – постійної підтримки громади. У цьому – запорука успіху.
Галина Тебенько