Надрукувати
Категорія: №51 від 20.12.2018р.
Перегляди: 613


Багато завдань і обов’язків має наш волонтерський загін «Турбота». Одним із них є  охорона навколишнього середовища, зокрема турбота про птахів. Навесні у школі проводиться  екооперація «Шпачок». Це час, коли діти беруть активну участь у виготовленні шпаківень для перелітних птахів, а у Міжнародний день птахів радо  розвішують їх.
   Але найбільше дітки піклуються про зимуючих птахів, яким надто важко живеться узимку. Адже страшнішим за люті морози для них є голод. Статистика дуже сумна: суворої зими із десяти синичок виживає всього одна.
Ось і цьогоріч волонтери стали ініціаторами участі у проведенні важливого природничого заходу- Міжнародної екооакції «Врятуй пташку-створи годівничку». Діти 2-4 класів активно долучилися до її проведення: вдома разом із батьками, дідусями виготовили пречудові годівнички, підготували і принесли багато їжі для птахів. Впродовж  цього важливого заходу з дітьми проведено цікаві бесіди про значення птахів у житті людини й у природі, вікторини, конкурси загадок на відповідну тематику.


  У день закінчення акції, а ним став Міжнародний день волонтера, з радістю розвісили свої годівнички Маринка Жарчинська, Дениско Пацкан, Катя Перчук, Артемко Солодюк.
 Усі були в захваті від годівнички, яку змайстрував дідусь і сусід  другокласниці Улянки Гаврилюк. Велика, красива, дуже комфортна  годівничка, справжня їдальня для пташок. Будуть вдячні пернаті друзі маленькому природолюбу , учневі 2 класу Богдану  Боденчуку, який разом із дідусем виготовив не менш чудову годівничку, з дотриманням усіх необхідних вимог. А учениця 4 класу Каміла Оніщук  годівничку змайструвала разом із татком. Вийшов справжній шедевр: всі дощечки ретельно зачищені, міцна, надійна, затишна їдальня для пернатих!
   Тепер щоденно можна побачити у пташиних їдальнях багато синичок, коноплянок, інших птахів. З великим  задоволенням смакують вони гарбузовим, соняшниковим насінням, несоленим салом - гостинцями, які дбайливо заготовили для них дітки.                  
    Дуже хочеться подякувати  усім учасникам цієї екоакції - діткам, їхнім  таткам, дідусям, іншим  людям із золотими руками і дуже добрим серцем. Закликаємо усіх небайдужих долучитися до цієї акції та допомогти птахам пережити зиму,
яка, мабуть, ще покаже свою силу.
Маленьке добро творить велике діло! Тож не зволікаймо та допомагаймо нашим крилатим друзям!
 Тетяна Ящук, педагог-організатор Волицької ЗОШ І-ІІ ступенів