Надрукувати
Категорія: №49 від 06.12.2018р.
Перегляди: 694

Не можу мовчати


29 листопада 2018року в районній газеті розміщено інтерв’ю із заступником керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігорем Барахтенком під назвою «Не все так просто та легко».
Ігор Михайлович в ході розмови із журналістом газети зазначає, що за фактом освоєння коштів Теофіпольською селищною радою порушено три кримінальні справи, остання, третя, напередодні їх професійного свята - Дня працівника прокуратури. Інші кримінальні справи не знаходять свого завершення, оскільки немає результатів експертизи з Інституту судових експертиз, де велика черга. Вважаю, що прокурор лукавить.
1 жовтня 2018 року я особисто подала Ігорю Барахтенку заяву про скоєння посадовою особою селищної ради злочину при використанні коштів, списаних на ремонт вул. 50 років Перемоги (селище цукровиків) на суму 154927гривень. Селищною радою 05.06.2018 року було укладено договір поточного ремонту вказаної вулиці із ФОП Погосяном Б.М., 06.06.2018року Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна підписала акт, що роботи на вказану суму за один день виконано і 07.06.2018року селищною радою кошти було перераховано. При цьому до матеріалів справи я надала довідку ВУЖКГ, що в 2018 році ремонт названої вулиці не проводився, що можуть підтвердити і самі мешканці, які там проживають.
Мою заяву прокурор направив до виконання слідчим місцевої поліції, які протягом тижня запевняли мене, що розслідування проводиться. При цьому відмовлялися надати мені підтвердження про порушення кримінальної справи. За таких обставин я змушена була звернутися із скаргою до слідчого судді. В ході судового засідання представник прокуратури Іван Роговський виступав проти задоволення моєї скарги, мотивуючи, що по раніше поданих мною заявах порушено кримінальні справи, по яких проводяться експертизи. На запитання: «про яку експертизу може йти мова, коли стоїть питання, що в 2018 році по вул.50 років Перемоги роботи взагалі не виконувалися», прокурор не міг дати відповіді.

Саме за ухвалою судді, всупереч позиції прокуратури, і було порушено останню кримінальну справу.
Щодо великих черг в Інституті експертиз. У 2017 році я звернулася із заявою в прокуратуру, що посадова особа селищної ради, у змові із підрядником по ремонту доріг селища, шляхом завищення обсягу виконаних робіт привласнює кошти громади. По моєму зверненню було порушено кримінальну справу. Прокурор у своєму інтерв’ю, зазначає, що слідчими проводиться збір «переконливої доказової бази», що такі справи є досить «складними і об’ємними», що далеко від істини. Фактично по справі розслідування не проводилося, а слідчий призначив експертизу через півтора року від дня порушення кримінальної справи. За це й час можливо і черга підійшла б. Як на мою думку, призначення економічних експертиз - це спосіб похоронити справи на довгі роки.
І на завершення. Є діюче рішення селищної ради, що акти виконаних робіт по поточному ремонту вулиць селища підписує комунгосп, на балансі якого перебувають вулиці. Цим же рішенням сесія селищної ради зобов’язала селищного голову при обранні підрядника для виконання ремонтних робіт, з метою економії бюджетних коштів, проводити на конкурсних засадах, шляхом подання закритих цінових пропозицій. Але для селищного голови рішення депутатів не закон.
Селищна рада протягом періоду повноважень Валентини Губіної при ремонті доріг селища працює з одним і тим же, усім відомим підрядником. За названий період сума виділених коштів на ремонт доріг вражає, це близько 10 млн.грн. Селищний голова, яка не є спеціалістом у дорожніх роботах, підписує акти виконаних робіт в кабінеті без перевірки обсягу та якості цих робіт. Дивує, чому депутати, рішення яких не виконуються, не реагують на таку поведінку посадових осіб селищної ради.
Людмила Таранчук,
громадський активіст,
смт. Теофіполь