Дмитро наш земляк, народився 17 травня 1992 року у селі Новоставці Теофіпольського району Хмельницької області. Закінчив Новоставецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вищу військову освіту здобув у Національній Академії Державної Прикордонної Служби України. Військову службу розпочав службу у Луганському загоні з посади старшого інспектора відділу прикордонної служби "Мілове" у 2013 році. Після початку російського вторгнення брав участь в АТО на сході України. Був начальником відділу прикордонної служби "Золоте".
Після повномасштабного вторгнення брав участь та керував підрозділом прикордонників у боях за Кремінну, Рубіжне, Попасну, Лиман, Святогірськ, Городниче, Тетянівка Луганської та Донецької областей.
Сформований Дмитром бойовий відділ прикордонної служби з грудня 2022 року обороняв Бахмут — за період виконання бойових завдань в районі міста армія РФ втратила понад 100 окупантів, зокрема "вагнерівців", а двох взяли у полон. Підрозділ збив 2 штурмових літаки СУ-25, знищив 34 укриття противника та десятки одиниць озброєння та техніки.
Після реформування загону у підрозділ бригадного типу Дмитро Олексюк очолив комендатуру швидкого реагування. Підрозділ "Фенікс" бригади "Помста" працював на Бахмутському напрямку: понад 80 окупантів ліквідовані, 120 поранені, знищені десятки одиниць важкої техніки та озброєння.
Під час бойових зіткнень підполковник Дмитро Олексюк знову довів ефективність своєї управлінської діяльності. Вперше за історію прикордонного загону результативно та злагоджено запрацювали розрахунки СПГ-9, 120-мм мінометів, ПЗРК, БПЛА, АГС-17.
Указом Президента України від 29 квітня 2024 року № 249/2024 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» ОЛЕКСЮКУ Дмитру Михайловичу» – підполковнику.
На початку лютого 2025 року сили оборони повідомили про запуск проєкту «Лінія дронів». Його головна мета – масштабування та розвиток найефективніших підрозділів безпілотних ударних систем. Серед п'яти перших – бригади «Птахи Мадяра», Фенікс», полки «Рарог», «К-2» та «Ахіллес». Командир бригади «Фенікс» Дмитро Олексюк переконаний, що ці частини ударних безпілотних систем мають змінити хід бойових дій. Адже отримають сучасне оснащення, ресурси та інженерів для ремонту дронів прямо на полі бою. Планується створити сотні бойових розрахунків, здатних формувати "непрохідну зону" для ворога. Цивільним доступні більшість спеціальностей — від операторів до техніків, що знижує бар’єри для набору.
Для розвитку проєкту Міністерство оборони виділило мільярди гривень. Ці кошти йдуть на: закупівлю дронів; засоби РЕБ; транспорт і супутнє обладнання. Хоч російські засоби РЕБ залишаються проблемою для повноцінної реалізації проєкту "Лінія дронів", але Україна адаптується, вдосконалюючи зв’язок і захист дронів. Зокрема, це і дрони на оптоволоконні.
"Лінія дронів" – не лише про атаку, але й про захист. Адже створення зони суцільного ураження ускладнить просування ворога, забезпечуючи українській піхоті повітряний супровід і прикриття. Таким чином дрони стануть "очима" та "руками" на фронті, компенсуючи брак традиційної зброї та людських ресурсів.
Тож "Лінія дронів" — це не просто черговий проєкт, а нова філософія війни, де безпілотники стають головною силою. Поєднуючи технології, рекрутинг і тактичну гнучкість, Україна прагне не лише стримати ворога, а й диктувати умови на фронті. У 2025 році це може стати вирішальним кроком для закінчення війни.
Тож Герой України Дмитро Олексюк закликає військових та цивільних приєднуватися до «Лінії дронів», до служби у бригаді «Фенікс».
Інформацію з відкритих джерел підготувала Галина Тебенько