Надрукувати
Категорія: №36 від 06.09.2018р.
Перегляди: 777

З колегії райдержадміністрації

30 вересня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Були розглянуті вкрай актуальні питання соціально-економічного розвитку району. З інформацією про підготовку закладів освіти до початку нового 2018-2019 навчального року виступила начальник відділу освіти Майя Мельник. Зокрема, зазначила, що станом на 1 вересня 2017 року мережа дошкільних навчальних закладів буде складатися з 32 дошкільних навчальних закладів, де будуть виховуватися 1059 дітей. Надміру перевантажені дітьми дошкільні навчальні заклади Теофіпольського ДНЗ №1, Базалійського ДНЗ та Поляхівського ДНЗ. Найкраще підготувались до нового навчального року Теофіпольський ДНЗ «Бджілонька», Теофіпольський ДНЗ «Білочка», Волице-Полівський ДНЗ, Кунчанський ДНЗ, Волицький ДНЗ, Кузьминецький ДНЗ, Поляхівський ДНЗ. Однак повільно вирішується питання комп’ютеризації дошкільних закладів, забезпечення їх комп’ютерною технікою та підключенням до Інтернету
У 2017/2018 навчальному році мережа діючих загальноосвітніх навчальних закладів становитиме 32 школи та 2 позашкільні заклади освіти. В районі продовжують функціонувати 12 шкіл з малою наповнюваністю учнівського контингенту. З них: 1 школа (І ступеня) із наповнюваністю до 10-ти учнів, 5 шкіл (І-ІІ ступеня) мають наповнюваність до 40 школярів, 5 шкіл (І-ІІІ ступенів) – до 100 школярів.
На сьогодні на балансі відділу освіти нараховується 13 шкільних автобусів, 2 з них потребують капітальних ремонтів. Харчоблоки в навчальних закладах в цілому відповідають санітарно-технічним нормам. Харчування буде організовано за рахунок коштів районного бюджету та спонсорської допомоги батьків, агроформувань, надходжень із власних навчально-дослідних ділянок.
Проводиться робота з підготовки котельного господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На виконання невідкладних приписів здійснено комплекс протипожежних заходів, зокрема виміри опорів ізоляцій та очистка димоходів і вентиляційних шахт, на що заплановано близько 60 тис.грн. З 44-ох котелень до осінньо - зимового періоду готові 43. Потреба дров - 1149 складометрів, брикетів - 483 тонни. В Карабіївській ЗОШ І-ІІ ступенів проведений капітальний ремонт покрівлі(206 тис.грн.), замінено вікна – 7 вікон в Човгузівській ЗОШ І-ІІ ступенів, 8 вікон в Колковецькому НВК ЗОШ І ступеня-ДНЗ, 16 вікон у Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, 11 вікон в Базалійській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Зроблено поточні ремонти приміщень шкіл на суму 680 тис.грн. спонсорських коштів. Замінено 4 дверей у Базалійському ДНЗ.
Зупинилася Майя Мельник і на проблемних питаннях: забезпечення підручниками учнів перших, п’ятих та десятих класів, закупівлю меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерної техніки для учнів перших класів (перші торги з їх придбання не відбулися, 3 вересня відбудеться другий аукціон, а ціни вже зросли). Висловила подяку сільським та селищним радам, керівникам агропідприємств, які надали закладам освіти відчутну допомогу в підготовці до нового навчального року, покращенні їх матеріально-технічної бази.


Петро Вільшинський наголосив, що і приписи МНС щодо виконання протипожежних заходів потрібно виконати. А за які кошти? Знову треба звертатися до спонсорів – агропідприємств, приватних підприємців.
Затим про готовність до опалювального сезону періоду 2018-2019 років доповіла начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку Людмила Сапуга. Вказала, що ВУЖКГ, на балансі якого знаходиться 58 житлових будинків, 20,3 км. Водопровідної мережі, 10,4 км. каналізаційної мережі, поремонтовано 5 електрощитових, 0,5 водопровідних мереж, підготовлено до роботи в зимовий період 6 водопровідно-насосних станцій, 2 каналізаційні насосні станції та каналізаційні очисні споруди, 5 одиниць снігоочисної техніки, заготовлено 100 тонн посипочного матеріалу.
На балансі КП «Тепловик» знаходиться 3 діючі котельні та 1206 метрів у двотрубному обчисленні діючої теплової мережі. На котельні № 2, яка опалює дитячий садок «Зірочка», і є найбільш енергозатратною, була проведена заміна твердопаливного котла на енергозберігаючий, його надав депутат обласної ради Віктор Лебединський. На котельні № 1, яка обслуговує адміністративні приміщення та Теофіпольську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, проведений капітальний ремонт котла.
До початку опалювального сезону проведені поточні ремонти в закладах освіти на суму 841,9 тис. грн., з них – 204,0 тис.грн. – субвенції сільських та селищних рад, 603,9 тис.грн. – спонсорські кошти, 34,0 тис.грн. – власні кошти шкіл. Найбільше коштів на освітянські заклади було делеговано до районного бюджету Святецькою, Новоставецькою,Кунчанською, Волиця-Полівською, Поляхівською, Човгузівською, Волицькою та Михнівською сільськими радами. Що ж до спонсорських коштів, то найбільше на освітню галузь було надано Філією «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (директор Володимир Прокопчук), а саме – біля 300 тисяч гривень. Оскільки Людмила Сапуга брала участь в об’їзді закладів освіти щодо готовності до початку нового навчального року, то відзначила, що найбільше її вразила Мар’янівська ЗОШ І-ІІ ступенів: як тут все було ретельно підготоване, в тому числі і газова котельня, а квітник, де квітами висаджений український прапор та герб – це прекрасно!
9 освітянських котелень працюють на твердому паливі, закуплено 282,846 тонн брикетів на суму 562,9 тис.грн., 943 cкладометри дров на суму 296,8 тис.грн. Також ведеться підготовка газових котелень до одержання дозволу на початок роботи в осінньо-зимовий період.
Зачепили і питання модернізації вузлів обліку газу в котельнях закладів освіти, охорони здоров’я та культури. Адже на такі затрати кошти не передбачені. Однак присутній на колегії старший майстер Теофіпольської дільниці ПАТ «Хмельницькгаз» Сергій Семенюк повідомив, що проведення модернізації відтерміноване до 1 травня 2019 року. Та чи ж будуть додаткові кошти і наступного року?
Затим на колегії заслухали звіти про роботу виконкомів Шибенської та Новоставецької сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади, з якими виступили Шибенський сільський голова Василь Гринюк та Новоставецький сільський голова Анатолій Вальчук.
На території Новоставецької сільської ради проживає 2173 чоловіка. Обсяг бюджету сільської ради загального фонду по доходах затверджено в сумі 3 059,5 тис.гривень. За підсумками роботи 7 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 2 262,9 тис.грн., при бюджетних призначеннях на цей період 1 420,9 тис. грн., що становить 74,9 % до затверджених річних призначень. Основними платниками платежів до бюджету являються: ПрАТ «Зернопродукт МХП» с.Новоставці- 538,7 тис.грн., ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод» - 97,3 тис.грн.,Тєнєнєва Л.В.- 198,7 тис.гривень. По надходженню доходів на душу населення Новоставецька сільська рада знаходиться на 1 місці серед сільських і селищних рад району.
На території Шибенської сільської ради проживає 903 чоловік. Бюджет сільської ради на 2018 рік складає 1 219,1 тис.грн. За підсумками роботи 7 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 700,7 тис. грн., при бюджетних призначеннях на цей період 552,1 тис. грн., що становить 57,5 % до затверджених річних призначень.
Основними платниками платежів до бюджету являються: ПрАТ «Зернопродукт МХП» - 501,7 тис.грн., ФГ «Павлово»-39,6 тис.грн.,ФГ «Адам» -22,1 тис.грн., ФГ «Траволинь» -15,1 тис. гривень. По надходженню доходів на душу населення Шибенська сільська рада знаходиться на 9 місці серед сільських і селищних рад району.
Обидві сільські ради постійно підтримують заклади освіти, культури та охорони здоров’я, налаштовані працювати так і надалі, бо ж проблемних питань є чимало.
Новоставецькою сільською радою на виконання робіт по благоустрою території сільської ради за 8 місяців 2018 року спрямовано 953,3 тис.гривень. Для забезпечення населення, якісною питною водою проведено поточний ремонт систем водопостачання в усіх населених пунктах сільської ради на суму 12 тис.грн. та ремонт водонапірної башти на суму 18 тисяч гривень. Придбано 3 глибинних насоси для водопостачання на суму 31,9 тис.грн. Встановлено накриття та проведено планову дезінфекцію криниць громадського користування і артезіанських свердловин. Зроблено поточний ремонт тротуару в с. Новоставці на суму 194,1 тис. грн. Встановлено автобусні зупинки в трьох населених пунктах сільської ради вартістю 45 тис.грн. Встановлено огорожу навколо стадіону в с. Новоставці, на що спрямовано 124,2 тис.гривень, на огорожу дитячого майданчика в с. Кривовілька - 68 тис.грн. Придбано для благоустрою території населених пунктів подрібнювач гілок вартістю 83,4 тис.грн.
Забезпечено оплату електроенергії вуличного освітлення на суму 76 тис.грн. Придбані електротовари для поточного ремонту вуличного освітлення в сумі 16,0 тис.грн. Проведено поточні ремонти сільських доріг в с. Новоставці, в с. Кривовілька, с. Коров’є на суму 620 тис.грн.
Шибенською сільською радою на благоустрій спрямовано 86,8 тис.гривень. Проведено поточний ремонт свердловини по вул. Нова на суму 27,4 тис. гривень, проведено ремонт водопроводу загальною вартістю 29, 9 тис.гривень. Виготовлено паспорти і дозволи на спецводокористування загальною вартістю 78,9 тис. гривень. Проведено громадські роботи по благоустрою (обкошування доріг по вул.. Центральна, обкошування кладовищ в с. Шибена та с. Гаївка, фарбування огородження торгового центру, обеліска та будинку культури в с. Шибена) загальною вартістю 18 168,24 грн., закупівля матеріалів для ремонтів та благоустрою на суму 11 319,00 грн..
Проводиться частковий ремонт та грейдерування сільських доріг. Проведено поточний ремонт дороги по вул.Заболотна на суму 199,7 тис. гривень, поточний ремонт дороги по вул.Центральна на суму 203,0 тис.гривень, поточний ремонт дороги по вул.Висока на суму 15, 5тис.гривень.
На особистому прийомі у Новоставецького сільського голови побувало 155 чоловік. На прийомі у Шибенського сільського голови побувало 27 чоловік.
З питань, що розглядалися, прийняті відповідні розпорядження. Петро Вільшинський підсумував роботу колегії, наголосив на неухильному виконанні розпоряджень.
Галина Тебенько