Надрукувати
Категорія: №13 від 30.03.2023 року
Перегляди: 218

Військові відчайдушно захищають Україну. У боях вони отримують складні поранення. Що робити захисникам і захисницям, якщо вони не можуть отримати достатню медичну допомогу в Україні? Чи є можливість лікуватись закордоном? Так, є. Розповідаємо, як це відбувається.

Направлення на лікування за кордон ініціюють заклади охорони здоров’я, у яких зараз лікується захисник або захисниця. Для цього потрібно подати клопотання у довільній формі.

Є випадки, коли захисники лікуються в закладах, які не належать до сектору безпеки та оборони. Ці заклади мають надіслати клопотання до тих, які належать до сфери управління таких державних органів.

До клопотання потрібно додати документи: 

Після клопотання наказом керівника вій­ськово-медичного закладу організовується консиліум. Рішення приймають протягом трьох днів після звернення. 

У разі позитивного рішення готуються усі відповідні документи, передаються відомості про захисників, медичні висновки, готуються документи на виїзд. Приймаюча заклад в іншій країні має погодити перелік осіб, які потребують лікування.

Супроводжувати захисника чи захисницю може один із членів сім’ї:

Державний бюджет відшкодовує кошти за проїзд, послуги медичної допомоги, медико-психологічну реабілітацію. Іноді приймаюча країна самостійно покриває витрати. Тоді держава не відшкодовує кошти.

Потрібна консультація з питань лікування закордоном? Наші юристи допоможуть розібратись. Залишайте заявку: https://cutt.ly/s9Asnpo

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Здоров’я захисників і захисниць дуже цінне для держави. Адже вони віддали його на захист нашого з вами спокою. Тому країна створює можливості для відновлення здоров’я. Користуйтесь ними та розповідайте тим, хто цього потребує.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО – NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.