Надрукувати
Категорія: №32 від 09.08.2018р.
Перегляди: 718

У вічному неспокої, у щоденній кропіткій праці

Вже стало традицією, що напередодні Дня працівника ветеринарної медицини про стан та проблеми цієї життєво важливої галузі народного господарства району спілкуємося з начальником Теофіпольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Павлом Шевчуком. Адже йдеться про епізоотичне благополуччя району.

Те, що жодна територія не застрахована від спалаху гострого інфекційного захворювання, засвідчила подія, яка сталася 11 серпня минулого року і в нашому районі – спалах Африканської чуми свиней на свинофермі Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» села Коров’є. Який досвід ви з цього винесли?
- Треба визнати, що це був дуже серйозний досвід. До цього часу нас навчали, як боротися з цим захворюванням, а довелося самим через все це пройти. То вже згодом і я на обласних семінарах ділився досвідом ліквідації вогнища АЧС. Бо ж АЧС залишається найбільш небезпечним інфекційним захворюванням, адже немає ні лікування, ні вакцини. З іншого боку, керівники господарств, де утримується свинопоголів’я, не дуже поспішають виконувати наші приписи щодо необхідності проведення профілактичних заходів з попередження проникнення збудника АЧС. Мотивують це тим, що свинарство пов’язане з великими ризиками через нестабільну цінову політику.

Ще ж без запровадження сучасних технологій, використання нового генетичного матеріалу, дійсно, ця галузь тваринництва буде збитковою. Також хочу повідомити, що в країнах ЄС, які межують з Україною, це Болгарія, Румунія, ще в Туреччині, Греції зареєстровані спалахи інфекційного захворювання – вузликового нодулярного дерматиту ВРХ. Хоч є вакцина, є лікування, економічної доцільності утримання тварини, яка перехворіла, немає.
Що на сьогодні представляє структура вашого управління?
- Вона не змінилася, функціонує два відділи – відділ безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини, відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства. В управлінні працює 5 чоловік, в закладах державної ветеринарної медицини – 42. Як і раніше, нашому управлінню підпорядковуються районна державна лікарня ветеринарної медицини, Теофіпольська, Базалійська, Єлизаветпільська, Святецька, Поляхівська, Строковецька дільничні лікарні, Човгузівська дільниця, Шибенський пункт ветеринарної медицини. Заклади ветмедицини спільно з Теофіпольською міжрайонною лабораторією ветеринарної медицини проводять постійну велику, відповідальну роботу – лікування тварин, профілактика хвороб, лабораторні дослідження тощо. На протязі останніх двох років мали місце проблеми з своєчасною централізованою закупівлею біопрепаратів, та за кошти спецфонду лікарні ветеринарної медицини придбали туберкулін, лейкозний та бруцельозний антигени. Також проводимо роботу з ідентифікації ВРХ, це пов’язане з отриманням дотації на молодняк, на доїльні апарати. Проте хочу зазначити, що з року в рік додається паперової роботи, всі акти, приписи мають бути в паперовому вигляді та внесені в комп’ютер. Це забирає багато часу, складається враження, що там, наверху, відірвані від реальності, не усвідомлюють, що головне – не папери, а практична робота, лікування, профілактика. Має місце і недостатнє фінансування.
Чи забезпечені заклади ветеринарної медицини фахівцями?
- Слава Богу, що приходять молоді кадри, нема такого, що нема кому робити. Поруч з старою гвардією має працювати молода, надійна зміна. Як от провідний лікар-епізоотолог районної лікарні ветеринарної медицини Олександр Слободянюк, лікар Теофіпольської дільничної лікарні Тетяна Федонюк. Напередодні нашого професійного свята я щиро вітаю всіх працівників ветеринарної медицини, зичу їм міцного здоров’я, достатку. Бо ж робота ця дуже нелегка, відповідальна, це вічний неспокій, постійна кропітка праця. Всього найкращого зичу і нашим ветеранам, бо заслужили пошану та повагу від людей, передають свій досвід, свої практичні знання молодим.
Дякую, Павле Федоровичу, за розмову. Бажаю і далі в непростих умовах виконувати завдання, покладені на ваше управління, з наснагою працювати задля блага людей.
Галина Тебенько