Погода

Напередодні величного православного свята Різдва Христового єпископ Хмельницький  та Кам'янець-Подільський владика Павло зустрівся у Києві з предстоятелем Православної Церкви України митрополитом Епіфанієм . Окрім духовенства єпархії,  у зустрічі взяли участь ректор Хмельницького університету  управління і права імені Леоніда Юзькова Олег Омельчук, благочинний Теофіпольського округу Православної Церкви України, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, капелан Гуманітарного штабу Теофіпольщини, митрофорний протоієрей отець Василь Крисак, депутат Хмельницької районної ради, організатор Гуманітарного штабу Теофіпольщини Андрій Петринюк. Разом привітали Предстоятеля Митрополита Епіфанія з прийдешнім Різдвом Христовим та Новоліттям. Обговорили ситуацію на фронті, ще раз підтвердили свої наміри щодо гуманітарної підтримки Збройних Сил України. А також обговорили добру новину – передачу державі Упенського собору і Трапезної Церкви від Української Православної Церкви Московського Патріархату.

  • Поспілкувавшись з блаженійшим предстоятелем ПЦУ Епіфанієм, - прокоментував зустріч та подальшу істричну подію отець Василь Крисак, - ми відчули велику душевну наснагу до подальшої праці, до підтримки наших мужніх, героїчних українських бійців, захисників української землі. А через два дні ми з радістю сприйняли звістку про те, що в Успенському соборі предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський та всієї України Єпіфаній звершив Божественну літургію з нагоди Різдва Христового. Вперше в Успенському соборі літургія відбулася українською мовою, на службу прийшло багато людей різного віку, родин з дітьми, військових. «Сповнені душевної радості, вдячності та віри – славимо Різдво Господа нашого Ісуса Христа в історичних обставинах, в історичному місці, історичною подією», ці слова предстоятеля викликають священний душевний трепет, бо правда нарешті торжествує.

Отож, нехай втілений Син Божий подасть нам у новому 2023 році омріяну перемогу та справедливий мир, злагоду та порозуміння між людьми. Христос народився, славімо його!

А.Джус