Надрукувати
Категорія: №31 від 02.07.2018р.
Перегляди: 492

З нагоди святкування 1030-літнього ювілею Хрещення Руси-України, 28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, в Києві відбулися урочистості, серед яких – Божественна Літургія у Свято-Володимирському кафедральному соборі, хресна хода до Володимирської гірки та молебень за Україну. Ці богослужіння очолив Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, співслужили якому всі архієреї та численні священики Київського Патріархату.
З благословення високопреосвященного Антонія, Митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, керуючого Хмельницькою єпархією, зі всіх куточків області до столиці України вирушили групи паломників на чолі зі священиками, для участі в богослужіннях та відвідання святих місць. Цьогорічні святкові заходи були надзвичайно багатолюдними, а атмосфера свята - особливо молитовно-піднесеною; адже наша Церква перебуває в очікуванні отримання Томосу про автокефалію від Вселенського Патріархату, що забезпечить офіційне визнання з боку сестринських помісних церков та сприятиме встановленню в Україні миру і злагоди.


Задля єдності, задля миру


Я щасливий тим, що і віряни з нашого Теофіпольського району цього дня взяли участь в урочистостях. Люди їхали до Києва на власних автомобілях, я ж очолив групу паломників, які розмістилися у трьох автобусах. Це був незабутній день, бо ж словами не можна передати душевне піднесення від божественної літургії у Свято-Володимирському кафедральному соборі. А хресна хода! Адже на чолі колони йшли глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Філарет, президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, міністр оборони Степан Полторак, віце-прем’єр Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, міністр культури України Євген Нищук та інші члени уряду. Ми почували себе краплинкою цієї могутньої сили під хоругвами, синьо-жовтими стягами, могутньої ріки, яка стікалася до Володимирської гірки. А виступ Президента України Петра Порошенка! Його щирі, гідні слова, про те, що понад тисячу років тому святий рівноапостольний князь Володимир зробив доленосний вибір – прийняв християнство сам і охрестив країну, що відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, милосердя, любові до ближнього, добра та правди, що християнський вибір одночасно був і вибором європейським, зазирали в душу кожному, дарували відчуття причетності до цієї неоціненної події.


- Україна, світська та церковна влада, промовляв президент, - звернулися до Архієпископа Константинополя-Нового Риму, Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Ми дуже вдячні Його Всесвятості за постійну увагу до України, а особливо – за нещодавнє нагадування про те, що Україна не є канонічною територією РПЦ. Про те, що перехід Київської митрополії під контроль Москви, який стався в сімнадцятому столітті, відбувся в неканонічний спосіб. І за те Послання, яке він вчора передав нам, в якому чітко задекларована така довгоочікувана мета. Ця мета – «дарування українській церкві автокефалії». І ми радіємо з того, що Його Всесвятість, як духовний провідник сотень мільйонів православного люду, як політична фігура глобального масштабу чує наш голос і наші прохання. З перших днів мого президентства я поставив собі за мету добиватися створення Єдиної Помісної Православної Церкви та визнання цієї Церкви Вселенським Патріархом. Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики. Армія – боронить нашу землю. Мова – боронить наше серце. Віра – боронить нашу душу. Ми зупинили агресора і зберегли державу. Ми з вами збудували боєздатну армію. Ми утверджуємо українську мову – складову сили та успіху нашого народу. Я переконаний, що вона стане богослужбовою мовою в єдиній помісній церкві! Ми повертаємо православній церкві українську ідентичність і рівне місце посеред православних церков світу. І, до речі, на захисті ідентичності українського народу наголошує у своєму посланні до нас Його Всесвятість Вселенський Патріарх.
То ж від імені учасників урочистостей, земляків-теофіпольців, щиро дякую за допомогу в організації поїздки – першому заступнику голови райдержадміністрації Петру Вільшинському, працівникам райдержадміністрації Ірині Барановській та Юлії Клачко, голові районної ради Андрію Петринюку. Дякую директору Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимиру Прокопчуку, приватним підприємцям-перевізникам Олегу Щирбі та Віктору Криворуку - за автобуси, голові ФГ «Кунчанський» Володимиру Пицюку, голові ФГ «Євроколос» Леоніду Стецюку, голові ФГ «Тріумф» Сергію Рудківському – за пальне для поїздки.
Вірю, що створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – на часі. Вона буде: задля єдності, задля миру.
Слава Україні!
Отець Василь Крисак, благочинний УПЦ КП, митрофорний протоієрей