Погода

Коли останніх  два роки поспіль освітяни потерпали від карантинних обмежень в умовах пандемії COVID-19, коли виявилося, що дистанційна форма навчання – це ніяке порівняння з очною, проте  в страшному сні ніхто не міг уявити, що буде війна, будуть зруйновані школи та дитячі садочки, що страждатимуть діти, що буде окупація, що мільйони українців разом з дітьми шкільного віку стануть внутрішньо переміщеними особами чи переселенцями. Але наступило 1 вересня, і на територіях, віддалених від проведення бойових дій, куди входить Хмельницька область, розпочався новий навчальний 2022-2023 рік.

Отож,  яка ситуація  у Теофіпольській громаді. У серпні  працювала комісія селищної ради з обстеження закладів освіти щодо готовності до нового навчального року, основною вимогою було наявність укриття учасників освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення. Виявилося, що 13 закладів середньої освіти мають укриття,  які відповідають вимогам,  у 7 закладах  такі укриття відсутні. Згідно розпорядження начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія у Теофіпольській територіальній громаді  20 закладам середньої освіти рекомендовано розпочати начальний рік у такій формі: очна форма – 1 заклад, змішана форма  - 12 закладів, дистанційна форма – 7 закладів.

У закладах дошкільної освіти в 6 запроваджена змішана форма навчання, у 13 – дистанційна. Тож, безперечно, і діти, і батьки, і вчителі мріють про закінчення війни, коли всі заклади освіти зможуть працювати традиційно, за очною формою навчання.

Але це ще не всі освітні новини. 26 серпня відбулася чергова сесія Теофіпольської селищної ради. Зокрема, дитячі садочки у Човгузові, Поляховій та Базалії стануть підрозділами Човгузівської гімназії, Поляхівського та Базалійського ліцеїв. Також  депутати прийняли рішення про припинення діяльності шляхом ліквідації юридичних осіб Турівської, Коров'єнської, Ординецької та Гаврилівської гімназій -  з 1 вересня 2023 року. Для створення належних умов для здобуття якісної вищої освіти та впорядкування мережі загальноосвітніх навчальних закладів Теофіпольської селищної ради. До речі, рішення були прийняті без громадських слухань. І навряд чи схвально вони будуть сприйняті освітянською спільнотою цих закладів. Бо вже є інформація про те, що люди просто обурені. Але дуже сподіваються, що із-закінченням війни відбудуться якісь позитивні зміни і ці рішення не набудуть чинності. Дуже хочеться у це вірити.

Галина Тебенько