Погода

Роботи залишилося  небагато

 

Минуло 8 липня, отже строки здачі в експлуатацію першої черги районного будинку культури – спортивного комплексу – знову пересунулися. Оскільки виконроб підрядника ПП «Вектор М» Ігор Кравець цими днями перебував у Хмельницькому, працював з документами, моїм гідом на будівництві став бригадир будівельників Мирослав Андрощук.
Треба визнати, що за останній місяць роботи сильно просунулись, всередині приміщення роботи залишилося зовсім небагато.
- От дивіться, - показував та розказував, - другий поверх повністю зроблений, переробили стелю, яка обсипалася, на сходах між першим та другим поверхами встановили мозаїку, у вестибюлі на першому поверсі – також. Тут ще треба доробити підсобні приміщення, та це вже дрібні роботи. Постелили підлогу з дерев’яних брусів у великій спортивній залі, переробили стелю, яка поцвіла та обсипалася, пофарбували стіни. Почали класти плитку на сходах в підвальне приміщення, після цього встановлять мозаїку. У підвальному приміщенні у трьох спортивних залах постелили підлогу, закріпили плінтуси, завершили виходи до щитової та котелень. Ще треба встановити мозаїку, постелити лінолеум у коридорі, доробити ще деякі дрібниці. Правда, тут погано сохне, адже за зиму нахололо. Крім цього, потрібно встановити 4 пожежні щити, у підвальному приміщенні та спортивній залі, а сантехніку – на першому, другому поверхах, в підвалі. Вважаю, що з усім можна справитися у десятиденний термін.

ЩОБ НАЩАДКИ ПАМ’ЯТАЛИ


Пригадується, у багатьох колишніх колгоспних селах успішно діяли кімнати трудової і бойової Слави, де було зібрано достатню кількість історичних та пам’ятних документів на відповідну тематику. У таких кімнатах можна було дізнатися про перших послідовників стахановського руху, флагманів трудового суперництва; чільне місце тут займали фотографії та прізвища земляків-героїв трудових і ратних подвигів.
У цих же кімнатах відбувались урочистості з нагоди посвячення юнаків і дівчат у робітничі й селянські професії. Тут же призовники давали клятву землякам перед службою в лавах Збройних Сил нашої держави. Ці кімнати були місцем укладання урочистих шлюбів молодого подружжя, коли воно ставало на весільний рушник… І кожен з нас після відвідин такої кімнати відчував себе ніби на аршин вищим, вартнішим, патріотичнішим.
Сучасні скептики скажуть, що це – високі слова. Ні! І ще раз – ні! Це підтвердять переважно навіть ті, кому нині щойно за 40 літ від дня народження, - хто ще пам’ятає ті роки, хто любить історію, сповна шанує її творців.

Процес пішов


Як ми повідомляли, 18 травня 2018 року Теофіпольська селищна рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад в Теофіпольську ОТГ з центром у Теофіполі, а Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна звернулася до селищних та сільських голів з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад. І от процес пішов. До Теофіпольської селищної ради надійшли рішення про надання згоди на добровільне об’єднання громад з центром у Теофіполі від Бережинецької, Великолазучинської, Волицької, Волиця-Полівської, Воронівецької, Гаврилівської, Ільковецької, Карабіївської, Кунчанської, Лідихівської, Михнівської, Турівської , Шибенської, Михиринецької та Ординецької сільських рад.

Жнивує «Рідний край»


У районі триває жнивова кампанія. Жнива завжди були етапним підсумком роботи сільгосптоваровиробників і вимагають високого рівня організації, відповідальності і скоординованої дії багатьох структур. Адже треба зібрати весь урожай без втрат та зберегти його високі насіннєві, продовольчі і технологічні якості при мінімальних затратах праці та коштів. А цього можна досягти лише за рахунок чіткого планування і високою організацією збиральних робіт. На стан посівів сільськогосподарських культур істотно вплинуло те, що весна 2018 року виявилась досить примхливою і посівні строки різко скоротились в часі. Недобір вологи під час сходу та вегетації, особливо ярих зернових, неминуче відобразився на рівні врожайності, хоч ситуацію певною мірою врятували червневі опади.
У відділку № 3 (Ільківці) Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» жнива розпочалися 4 липня. Якраз до дощів встигли зібрати озимий ріпак. То ж цього дня ми побували на одній з ріпакових площ поблизу села Колісець.

А все ж таки Правила треба виконувати


Невелике селище Теофіполь, живуть тут люди в багатоповерхівках, є й чималий приватний сектор. Звісно, краще жити у своєму будинку, мати коло хати город, хлів, господарські прибудови. Ще й тримати якусь худобу чи птицю. Бо як інакше? В кого такі статки, хто може купити всі продукти на базарі та в магазинах? То ж більшість доглядають курей, качок, гусей, індиків, кролів, а хто й свиней, кіз, овець, а дехто і корів. Ясно, що це і затрати, і праця, ще ж треба переживати, щоб, бува, не заслабло, а як станеться таке лихо, купувати ліки, кликати лікаря. Та все ж таки своє, без пестицидів,без ГМО. Ну, з свиньми простіше, вони у хліві, а от качок, гусей, особливо, якщо господарі живуть коло берегів, ставочків, треба туди вигнати. Не кажучи вже про корів, бо ж мають пастися на паші. То ж женуть люди їх по громадських дорогах. А кудою ж іще? Корови ж точно не літають. Та залишаються після них, скажем лагідно, кругляки. А тут же їдуть автомобілі, діти катаються нам велосипедах, на роликах. Мами зі своїми діточками в колясках та візках прогулюються, не скрізь же тротуари є. І от тут виникає конфлікт. Господарі корів впевнені у своїй правоті, іншим людям не подобаються задрипані фекаліями автівки, паркани, не подобається і мамам везти колясочки та візки до дорозі, де пройшли табуни гусей чи качок.
Та ось саме такі ситуації, і не тільки, регулюють Правила благоустрою на території смт. Теофіполь, які були прийняті ще 30 червня 2011 року, а 8 червня 2-16 року до них були внесені зміни. А у цих Правилах є цілий розділ «Порядок та утримання свійських тварин, собак та котів». Тут все розписано, як їх утримувати, і мешканцям багатоквартирних будинків, і індивідуальних. Зокрема, вказано, що категорично забороняється прогін великої рогатої худоби, кіз, овець, водоплавної птиці по тротуарах, а також, без совка та відра для фекалій; випасання телят, кіз, овець та свійської птиці у місцях загального користування; утримання молодняку свійської птиці, а також качок та гусей на територіях вулиць за межами садиб та загальних подвір’їв; накопичення та зберігання гною на територіях вулиць або в безпосередній близькості до них.