Погода

Навіть у цей непростий для всіх українців час, Човгузівський будинок культури продовжує свою роботу. Часто в стінах закладу культури можна почути дитячий щебіт, адже там функціонують гуртки, любительські об’єднання й танцювальні колективи. Це сьогодні, як ніколи, допомагає дітям відволіктись, засвоїти нові навички, а найголовніше – зберегти свій емоційний стан.

– В сьогоднішній час хочеться дати діткам маленьку радість, хочеться щоб вони не думали про те, що зараз відбувається в країні, щоб не забували щасливо проживати своє дитинство, – каже директорка будинку культури Антоніна Півень.

Днями на території будинку культури працювали атракціони, частину виручених коштів передали на підтримку Збройних Сил України. Окремо, майстриня Галина Вознюк проводила діткам майстер-клас «В’язання крючком». А до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні була зустріч з місцевою молодою поеткою Дашею Філімончук.
– Зараз ми не можемо готуватися до концертів, але продовжуємо займатись тим, що займались до війни. Багато є протиріч. Навіть коли організовуємо атракціони для дітей, деякі люди обурюються, мовляв – війна, марне стягання грошей. Вони не розуміють, що ми стараємось зробити дітям краще. Проте ми на це не зважаємо, адже більшість односельців нас все таки підтримують, – розповідає Антоніна Григорівна.
Цікаві дійства для дітей Антоніна Півень організовує спільно з іншими працівниками культури – художнім керівником Ларисою Бульбах та бібліотекаркою Наталією Бульон. Продовжує свою творчу професійну діяльність також і вокальний колектив «Перлина». Наразі вокалістки готуються до конкурсу, який проходитиме онлайн. Окрім того, у будинку культури діє молодіжний гурток «Ігри талантів», де кожна особистість може показати свої здібності.
– Хтось гарно малює, співає, хтось найдальше стрибає. Такі ігри були придумані для того, щоб кожна дитина змогла показати себе, – каже Антоніна Григорівна.
До свята Івана Купала, яке уже незабаром, в селі святкових урочистостей не буде. Замість цього, працівники культури планують з дітьми екскурсію до місцевого ставка. Там вони будуть плести віночки й спілкуватимуться з дітьми про традиції, обряди і звичаї свята. Попри все, працівники Човгузівського будинку культури щиро вірять, що скоро Україна переможе і у селі відбудеться традиційний концерт.
– Останнім часом у мене дуже багато людей запитують коли буде концерт. Іринка Пархома, яка зараз займається з дітками танцями, відзвітувала мені, що до Дня незалежності у нас готово вже три танці. Ми дуже сподіваємося, що саме цей день – 24 серпня, стане переможним! Віримо, що скоро у нашому будинку культури обов’язково запанує приємна святкова атмосфера, – наостанок додає директорка Будинку культури.
Божена Волинець, студентка факультету філології
і журналістики, Тернопільського Національного Педагогічного Університету
ім. В. Гнатюка.