Погода

Як ми вже повідомляли, 26 березня активісти розбудови наметового табору Подільсько-Волинської Січі, що розташувався у лісовому масиві поблизу Лисогірки, задумали провести тут суботник. Аби прибрати, розпочати будувати вхідний пункт варти. І це вони успішно зробили, залучивши до цього небайдужих жителів Теофіпольської громади разом з делегацією з Тернопільщини на чолі з наказним отаманом Тернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжим Володимиром Мосейком.

Отож, цього сонячного ранку до наметового табору прибули з Теофіполя отаман Теофіпольського козацького куреня Андрій Петринюк, представник благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» Лариса Томчук, регіональний  координатор руху «Жінки – за майбутнє» Галина Стаднік,  голова відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимир Кобера, активісти цього підрозділу Анатолій Стучинський, Олексій Балагурчик, Василь Репецький, Микола Клим'юк, Олександр Колєснік, Борис Пислар, Ігор Гвоздій. Перевізник Віктор Криворук надав «Спринтер», аби перевезти інших активістів – Ніну Майдійчук, Ніну Шумович, Віру Пухніченко, Віру Гонюк, Галину Мартинюк, Ольгу Бровіну. А також працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Теофіпольської селищної ради Галину Данилюк, Зінаїду Сім'яченко, Лілію Медвідь, Лілію Яковчук на чолі з директором Анною Гладищук. Ще сюди прибула делегація з Святецького старостату – староста Яна Павлюк, діловод Ірина Вишневська, директор Лисогірської гімназії Павло Стецюк з вчителями, завідуюча Лисогірським дитячим садочком Ірина Онищук, завідуюча Лисогірським фельдшерським пунктом Руслана Онищук.

Звісно, проведенню суботника передувала певна організаторська робота. Ось що про це повідомив Анатолій Стучинський:

  • Аби змурувати двоповерховий пункт варти, нам потрібні були блоки та камінці. Де ми їх взяли – з розібраної колишньої районної дошки пошани. І вже кілька разів нам допомагали їх вантажити головний спеціаліст відділу культури та туризму Теофіпольської селищної ради Леонід Білий та ветеран ОВС, підполковник міліції Роман Архипович. Ще були потрібні цемент та пісок. Тонну цементу надав Андрій Петринюк, а 5 тонн піску  - приватний підприємець Олег Табаркевич. Володимир Мосейко, як керівник волонтерської організації, виділив 6 тисяч гривень, на які ми закупили бетоннозмішувач. Аби пофарбувати загорожу Подільсько-Волинської Січі, фарбу нам надали приватні підприємці Володимир Каразей, Сергій Онищук, Олександр Кужіль та Володимир Мельничук.

 

Всім була робота: Василь Репецький, Микола Клим'юк, Олександр Колєснік, Олексій Балагурчик, Ігор Гвоздій та Борис Пислар мурували, інші підносили бетон, загортали територію, фарбували загорожу.  Настрій був піднесений, всі відчували причетність до великої справи.

  • Думаємо про майбутнє, - казав Андрій Петринюк, - війна закінчиться, Україна переможе. А на Тернопільщині та Хмельниччині перебувають сотні дітей-переселенців, от і для них, і для наших дітей будемо проводити тут козацькі вишколи. Аби здружилися, гартувалися, були готовими боронити українську землю від загарбників. Інакше бути не може, ми єдина країна, ніхто нас не здолає. Ми відбудуємо нашу країну і наші діти будуть нею гордитися.

Як впоралися з роботою, з насолодою посмакували обідом. Організував його на справжній польовій кухні Володимир Мосейко.

 

 

Є ще що тут робити – збудувати свердловину, облаштувати волейбольний майданчик. Також треба провести реконструкцію футбольного майданчика. За цю справу взявся голова ГО «Федерація футболу Теофіпольщини» Василь Сторожук.

А.Джус